Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Mik tartoznak a négy kategóriá...

Mik tartoznak a négy kategóriába a 90 napos diétában?

Figyelt kérdés

Szeretném január 2.-án elkezdeni a 90 napos diétát.

Ugye 4 kategória van: fehérjenap, keményítőnap, szénhidrátnap és gyümölcsnap. A gyümölcsnappal tisztában vagyok, de fogalmam sincs hogy a többi napon milyen ételeket ehetnék pontosan. Mik számítanak fehérjének pl. és ebből milyen ételt lehet főzni? Vagy a szénhidrátnak? Vagy keményítőnek?


2013. dec. 25. 21:22
 1/10 anonim ***** válasza:

1. A 90 napos "diéta" egy baromság.

2. Ha nem vagy tisztában azzal,hogy "mi a fehérje?","mi a szénhidrát?",akkor hogy akarsz diétázni?

2013. dec. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ha te nem vagy tisztában azzal,hogy mi az a fehérje,akkor ne vágjál bele semmilyen diétába.

és főleg ne a 90 napos eszetlen,logikátlan,természet ellenes önpusztításba.

2013. dec. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szénhidrátnak és keményítőnek mi számít?


Nos, ezeken a napokon lényegében olyan ételeket ennél, amiktől eddig híztál (a hízás anyagcsere betegség).


Annyi kitétel van a szétválasztós diétával, hogy ha simán csak a káros hatású tápanyagot (mondjuk a sok keményítőt) eszed, de nem eszel hozzá más, egyébként fontos.. tápanyagot (pl. zsírt) akkor úgy tűnik alacsonyabb marad a kalória bevitel, vagy egyszerűen a tápanyag bevitel és valamivel lassabb lesz a hízás, esetleg nem lesz (?). Esetleg a szénhidrátszegény napok akkora megkönnyebbülést jelentenek a szervezetnek, hogy fogyni tud kicsit és ez ellensúlyoz.


De ettől még olyan groteszk ötlet egy annyira fontos dolgot mint a táplálkozás ilyen gyermeteg módon megközelíteni, egy kísérleti (amúgy kamu) diétával.. :D


Mit gondol az aki ilyenbe akar kezdeni? :) Lejátszódik valami a fejében, hogy majd így fog enni (azt se tudja még hogyan, csak 'így') :)

2013. dec. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Honnan tudjátok, hogy hülyeség? Próbáltátok már?? Jópár ismerősöm van, aki ezzel fogyott 20 kilót.
2013. dec. 28. 18:38
 5/10 anonim ***** válasza:

Mert értünk hozzá. Míg te azt sem tudod miket kell enni kbenne...


Gratula az ismerőseinek, még mindig betegek csak kisebb tulsullyal...


Figyeld meg mikor hizzák vissza..


Tudod hol van sok vékony, izomtalan, löttyedt, vékony beteg ember? Afrikában... ennyire nehéz lefogyni..


Erősnek és egèszségesnek maradni fogyás után, ahhoz kell az èsz...

..

2013. dec. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Fehérjenap, keményítőnap, szénhidrátnap, gyümölcsnap.
2013. dec. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Kamo Atpij válasza:

A diétázás káros. Életmódot kell váltani. Ha vége a diétának, visszahízol rövid időn belül, plusz 5 kiló.


Kevesebb fehér kenyér, ahelyett is teljes kiőrlésű, és/vagy rozs kenyér. Kevesebb krumpli. Egész kevés édesség, nulla cukrosvíz, nulla csipsz.


Több zöldség, több gyümölcs, több mozgás.


Sovány hús, tej, túró, tojás mehet ahogy gusztusod van rá.


Ilyen egyszerű. Nem kell sietni, az is káros. Ráérsz, előtted az élet.

2014. jan. 9. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

szerintem meg nem egészségtelenebb a 90 napos diéta, mint egy átlagos embert átlagos heti étrendje. Az mivel jobb, ha szombaton megfőzöd a pacalt, és azt eszed 4 napig, aztán a hét második felében meg sznedvicseket viszel? Vagy rendelsz valahonnan ahol ki tudja milyen szemétből raknak össze neked ételeket horror összegekért?


Én 12 kg-ot fogytam vele, és azt a részét, hogy reggelire általában csak gyümölcsöt eszek, most is tartom, így semmi nem jött rám vissza. Megszerettem a hús-zöldség párosítást általa, és megszerettem a vegán tészta ételeket is. Maximálisan támogatom a 90 napos diétát és ajánlom mindenkinek, sok mindent kipróbáltam de ez az egy ami igazán bevált. (víznapot azért nem tartottam, bár az is nagyon egészséges)


a kérdezőnek sok kitartást kívánok hozzá, nekem már az első két hétben látványos eredménye volt így nem volt kérdés hogy folytassam e, de ha neked először nem lenne eredménye, ne csüggedj, alkati kérdés hogy mikor indul be a fogyás. Ha valami miatt felborul a négy nap, akkor se hagyd abba, fogyni elsősorban úgyis attól fogsz, hogy délelőtt nem eszel csak gyümölcsöt, hogy kisebbek lesznek egy idő utána az adagjaid, mert ahogy fogysz úgy leszel egyre motiváltabb és eszel egyre kevesebbet. Arról nem beszélve hogy a gyümölcs napok is eléggé megdobják a fogyát (én gyümölcsnapokon mindig ettem 1-1 marék mogyorót, vagy diót, olyan is előfordult hogy sózottat, és nem lett kevésbé hatásos) :)

Fehérje: hús, sajtok, hal, tejtermékek én gyakran ettem cézár salátát, virslit joghurttal és uborkasalátával, húsokat salátával, vagy lágytojást, paradicsomkarikákkal vagy grillezett gombafejeket, vacsorára. Írják hogy egyél levest a főétel után, nekem az forró tea volt, szerintem azért kell inni hogy a zsír ne rakódjon le a hideg víztől ugyanis lerakódik. Helyettesítsd tehát bátran a levest ha nem jutsz hozzá. Írják hogy lehet mellé ebédre egy szelet kenyeret is enni, de én ezt fehérje napon mellőztem.


Keményítő: sokszor ettem főtt vagy sült krumplit, rizibizit vegyes zöldségekkel, főzelékeket (amiket étkezési keményítővel sűrítettem). Cékla saláta, lencsesaláta. De sűríthetsz lisztel is a lényeg hogy ne görcsölj rá, én sem tudtam mindig mindent betartani.


Szénhidrát: szendvicseket vagy mirelit pizzát ettem, vagy édes spagettiket, vagy zöldfűszeres-paradicsomos spagettit - sajt nélkül. És itt persze jöhetett néha egy szelet süti vagy egy pohár bor.

2014. jan. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

" Az mivel jobb, ha szombaton megfőzöd a pacalt, és azt eszed 4 napig,"


Ha az emberek heti 7 nap pacalt ennének, akkor nem lennének elhízva, nem lennének cukorbetegek, rákosak, nem létezne egy csomó krónikus betegség.


Vegyük észre: az emberek nem pacalt esznek, hanem rengetek keményítőt, cukrot, glutént és tejet.


Persze, ezt nyomatják nekik, nem véletlen mert ez nem más mint betegség.

2014. jan. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
jó, arra gondoltam a pacallal hogy az átlag ember bazira nem figyel a táplálkozására, és arra sem hogy mit eszik. Reggel benyomja a két szelet kenyerét (ami merő glutén és cukor) utána ebédre a pacalt körettel (a köret szintén glutén és cukor) majd utána eszik egy zacskó csipszet ami csupa szemét és vacsorára meg úgy istenesen bezabál nehogy éjjel éhen haljon. Akkor most mi jobb, ez, vagy a 90 napos? ehhez képest a 90 napos, ami 1. hús + zöldség 2. párolt vagy főtt zöldség 3. szénhidrát+cukor 4. gyümölcs + olajos magvak nem jobb? szerintem ez még mindig 100-szor mint egy átlag étrend.
2014. jan. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!