Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » A diéta alatt lehet a teába,...

A diéta alatt lehet a teába, egy kis kávéskanál cukrot rakni? (az édesítőszert utálom)

Figyelt kérdés
2010. máj. 2. 17:32
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Ha naponta egyszer vagy kétszer (de nem többször) iszol teát/kávét egy-egy kiskanál cukorral, az belefér, és egészségessebb, mint az édesitöszer.
2010. máj. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

2 szer iszok egynap teát.

köszi a választ:)mostmár megiszom a teámat:)

már lassan egy órája itt van elöttem , és azon gondolgodtam h megigyame vagy ne, mert tettem bele egy kávéskanál cukrot.

Mégeszer köszi:)

2010. máj. 2. 17:54
 3/10 anonim ***** válasza:
Én a kávémmal vagyok így. Egy kiskanál cukorral iszom és nagy ritkán tejszínhabbal. Szerintem ennyi belefér. A sok édesítőszer sem egészséges.
2010. máj. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Esetleg cukor helyett tehetnél a teába mézet (persze csak ha szereted).Az még egészséges is!
2010. máj. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nagy bűnt követtem el?

Ma keményítőnapom van(volt) és délután 4-5 óra felé éhes voltam, és 2 db héjában fött krumplit megettem.:(

2010. máj. 2. 19:29
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha mozogsz is a diéta mellett, akkor simán belefér, sőt cukor kell is a szervezet normális működéséhez. Csak nem sok.
2010. máj. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen, azonnal menj a paphoz és gyónd meg! Arról pedig ne is álmodj, hogy így fogyni fogsz, hízol vagy négy kilót!

Komolyan mondom sírni tudnék ezeken a problémákon...

2010. máj. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A cukor helyett vegyél nyírfacukrot, az nem műanyag, és nem hízlal annyira. Mondjuk elég drága.

www.nyirfacukor.hu

Jó még a méz (ha biztos nem cukrozzák), és a finomítatlan nádcukor. (Fontos, h finomítatlan legyen.)

Egyiknek sincs mellékíze.

2010. máj. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nyírfacukor, te jó Isten, besz*rok, hogy mikből meg lehet manapság élni! :D
2010. máj. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem manapság, hanem elég régóta használják cukorbetegek.


A nyírfacukor tömeges, ipari méretű gyártását - a hagyományos cukor pótlásának céljával - Finnország fejlesztette ki a második világháború idején. A fejlesztés egyszerű okkal volt magyarázható: mivel az ország a háború alatt minden beszállítási lehetőségtől el volt zárva, a kristálycukor beszerzése sem volt számára elérhető. A klimatikus viszonyok miatt, Finnországban sem a cukorrépa, sem a cukornád nem terem meg, ezért a cukorhiány leküzdésére más, országon belül elérhető megoldást kellett találni. A fa, mint cukorforrás már régóta ismert volt, így a nyírfa kérgéből és rostjaiból kivonható cukor kézenfekvő alternatívának tűnt. Finnország ekkor fejlesztette ki és kezdte meg az országban nagy számban előforduló nyírfából a nyírfacukor ipari előállítását.

A nyírfacukor előállítása azonban jóval drágább és kevésbé hatékony, mint a hagyományos cukoré. Ennek eredményeképpen gyártása a háború után háttérbe szorult.

Bár a nyírfacukrot a tudomány már 115 éve ismeri, az egészségügyi hatásaira és diétás előnyeire vonatkozó kutatások csak a 60-as években indultak meg, szintén finn kutatók vizsgálatainak eredményeként. Míg 1970 előtt a nyírfacukrot főleg a cukorbetegek étrendjében alkalmazták alternatív cukorhelyettesítőként, a 70-es évektől már antibakteriális és fogszuvasodást gátló hatásait tanulmányozták. Ezt követően világszerte végeztek további kutatásokat, melyek a nyírfacukor számos egyéb jótékony hatásra mutattak rá. Az eredményeknek köszönhetően az egykori Szovjetunióban például évtizedekig használták diabetikus célokra, míg Németországban intravénás tápláláshoz alkalmazták.

2010. máj. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!