Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Fogyókúrák » 90 napos diéta

A kérdés

A gyümölcscukor akkor is hízlal, hogyha a kalória szükségletem alatt maradok?

Ki szeretném próbálni, hogy milyen egy gyümölcsnap,viszont sok helyen olvastam, hogy a fruktóz így meg úgy hízlal(mert ugye cukor).

De kérdem én, ha a napi kalória szükségletemnél kevesebb kalóriát viszek be gyümikből, akkor csak nem lehet hízni, igaz?

Mert az ember fia-lánya a kalória többlettől hízik, és nem a deficittől(!?).

Szóval ilyen alapon, ha mondjuk megennék 3 kiló dinnyét meg mondjuk egy kiló sárgabarackot, akkor is csak 1350 kalóriánál tartanék, ami elég kevéske,és valószínűleg nem is éheznek. Tehát így nem hízlalhat a gyümölcs?

De persze ez elég sok fruktóz lenne.

Lehet ettől valami probléma? Mármint a vercukrommal?

Kérlek mondjátok el a tapasztalataitokat, és érveljetek! :) kíváncsian várom a kommenteket!

júl. 22. 22:00  Privát üzenet  

A válaszok
Kolompár Achillesz nevű felhasználó válasza:

Ha az energiaigényed alatt maradsz, akkor fogyni fogsz akkor is, ha kizárólag cukrot eszel.

A válasz 36%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont júl. 22. 22:24 Privát üzenet
A fruktóz úgy hizlal, hogy magasan tartja az inzulinszintedet. A magas inzulinszint pedig odab asz a fogyásnak.

A válasz 61%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont júl. 22. 22:25 Privát üzenet
Igen huzlal

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont júl. 22. 22:48 Privát üzenet

A gyümölcscukor miatt egész nap magas lesz az inzulinszinted és a vércukor szinted is, ami gátolja a fogyást.

Igaz, hogy ha deficitben vagy fogyni fogsz kilogrammban, de a testzsírszázalékod nőni fog. Hosszútávon nem ajánlom, mert elsorvadnak az izmaid. Gyümölcsöt lehet fogyasztani diéta alatt is, de a ch-on kívül be kell vinni a másik 2 makrotápanyagot(fehérje, zsír).

A válasz 23%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont júl. 23. 07:47 Privát üzenet

Próbáld ki... C és A vitaminból elég jó löket lenne, na de 300g cukor? Én próbáltam már hasonlót, délutánra már nagyon rosszul voltam. De nem vagyunk egyformák, én nem bírom a sok cukrot. Állandóan ennem kellene, mert ezek a gyümölcsök szinte csak vízből és cukorból állnak + egy kis rost, nem tudok velük jóllakni, csak max. fél órára.

Egyébként egyetértek a fentiekkel, hogy nem jó ötlet a vércukrot és az inzulint egész nap magasan tartani, ha fogyni szeretnél. A sok gyümölcs hasmenést is okozhat, talán ezért gondolják néhányan, hogy egy ilyen gyümölcsnap segíti a fogyást, mert jól kiürülnek tőle a belek. Persze ez nem igazi fogyás.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont júl. 23. 08:20 Privát üzenet

Ezek elég nagy mennyiségek.

De ha normális mennyiségben ennél gyümölcsöt, pl. egy db barack, egy szelet dinnye, akkor semmibe sem kavar bele.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont júl. 23. 09:18 Privát üzenet
Nem nagyon van értelme gyümölcs napot tartani. Inkább minden nap építsd be az étrendbe

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont júl. 23. 09:53 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Noss, a délelőtt folyamán csak 250g gyümit ettem meg, szóval a végén nem estem túlzásba. :)

# 8/8Időpont júl. 23. 15:39 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogy lehetnék kitartóbb?
4 - 4,5 hónap alatt mennyit tudnék fogyni?
Narancs, narancslé, gyümölcscukor, negatív kalória, hogy is van ez?
Hogyan tudnek lefogyni? 14/L
Egy 13/l-nak mennyi a napi, átlag kalória bevitele?
A sütőtökben is gyümölcscukor van?

Kérdések a Fogyókúrák rovatbólKérdések a 90 napos diéta rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!