Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » A gyümölcscukor akkor is...

A gyümölcscukor akkor is hízlal, hogyha a kalória szükségletem alatt maradok?

Figyelt kérdés

Ki szeretném próbálni, hogy milyen egy gyümölcsnap,viszont sok helyen olvastam, hogy a fruktóz így meg úgy hízlal(mert ugye cukor).

De kérdem én, ha a napi kalória szükségletemnél kevesebb kalóriát viszek be gyümikből, akkor csak nem lehet hízni, igaz?

Mert az ember fia-lánya a kalória többlettől hízik, és nem a deficittől(!?).

Szóval ilyen alapon, ha mondjuk megennék 3 kiló dinnyét meg mondjuk egy kiló sárgabarackot, akkor is csak 1350 kalóriánál tartanék, ami elég kevéske,és valószínűleg nem is éheznek. Tehát így nem hízlalhat a gyümölcs?

De persze ez elég sok fruktóz lenne.

Lehet ettől valami probléma? Mármint a vercukrommal?


Kérlek mondjátok el a tapasztalataitokat, és érveljetek! :) kíváncsian várom a kommenteket!


2019. júl. 22. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Ha az energiaigényed alatt maradsz, akkor fogyni fogsz akkor is, ha kizárólag cukrot eszel.
2019. júl. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
A fruktóz úgy hizlal, hogy magasan tartja az inzulinszintedet. A magas inzulinszint pedig odab asz a fogyásnak.
2019. júl. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Igen huzlal
2019. júl. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
28%

A gyümölcscukor miatt egész nap magas lesz az inzulinszinted és a vércukor szinted is, ami gátolja a fogyást.

Igaz, hogy ha deficitben vagy fogyni fogsz kilogrammban, de a testzsírszázalékod nőni fog. Hosszútávon nem ajánlom, mert elsorvadnak az izmaid. Gyümölcsöt lehet fogyasztani diéta alatt is, de a ch-on kívül be kell vinni a másik 2 makrotápanyagot(fehérje, zsír).

2019. júl. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Próbáld ki... C és A vitaminból elég jó löket lenne, na de 300g cukor? Én próbáltam már hasonlót, délutánra már nagyon rosszul voltam. De nem vagyunk egyformák, én nem bírom a sok cukrot. Állandóan ennem kellene, mert ezek a gyümölcsök szinte csak vízből és cukorból állnak + egy kis rost, nem tudok velük jóllakni, csak max. fél órára.

Egyébként egyetértek a fentiekkel, hogy nem jó ötlet a vércukrot és az inzulint egész nap magasan tartani, ha fogyni szeretnél. A sok gyümölcs hasmenést is okozhat, talán ezért gondolják néhányan, hogy egy ilyen gyümölcsnap segíti a fogyást, mert jól kiürülnek tőle a belek. Persze ez nem igazi fogyás.

2019. júl. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezek elég nagy mennyiségek.

De ha normális mennyiségben ennél gyümölcsöt, pl. egy db barack, egy szelet dinnye, akkor semmibe sem kavar bele.

2019. júl. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem nagyon van értelme gyümölcs napot tartani. Inkább minden nap építsd be az étrendbe
2019. júl. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Noss, a délelőtt folyamán csak 250g gyümit ettem meg, szóval a végén nem estem túlzásba. :)

2019. júl. 23. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!