Kezdőoldal » Fogyókúrák » Atkins diéta » Miért tilos az Atkins diéta...

Miért tilos az Atkins diéta első szakaszában túrót enni?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt írják, hogy az első két hétben nem szabad túrót enni, a tejszín viszont megengedett. A szénhidrát tartalmuk szinte pontosan megegyezik. Akkor mi a különbség a kettő között, ami miatt az egyiket szabad, a másikat nem?

2014. febr. 2. 22:41
 1/2 anonim ***** válasza:

A)

Az atkins lowcarb étkezés. A lowcarb étkezés igazából alacsony inzulinszint elérésére törekszik.


A túró nagyobb részt fehérje.


A tejszín zsírosabb.


A fehérjék nagyobb inzulinválaszt okoznak (a tejfehérjék kimondottan nagyot)


A zsírok nem okoznak inzulinválaszt.


B) Hülyeség, az atkins féle diéta sem igazán átgondolt, csak egy új, érdekes és jobb irány.

2014. febr. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én nem tudtam, hogy az Atkins is az inzulinszint minimalizálására törekszik, ha ezért nem lehet túrót enni, az butaság.

Az inzulin valójában nem rossz dolog, A legtöbb diéta arról beszél, hogy alacsonyan kell tartani az inzulinszintet, mert minden olyan étel, ami megemeli azt, az káros.

Valójában nem az inzulint, hanem a vércukrot kell alacsony szinten tartani. Az más kérdés, hogy a vércukorszint emelkedése általában egyet jelent az inzulinszint emelkedésével, de fordítva nem igaz. Tehát nem CSAK a szénhidrátbevitel okoz inzulinemelkedést, hanem sok aminosav is, amelyek ugye egyes fehérjékben vannak. tehát nem elképzelhetetlen, hogy a túró magasabb inzulinszint emelkedést ált ki.

De mint írtam, ez nem baj, nem hátráltatja a ketogén diétát, hiszen annak lényege, hogy a szénhidrátokat minimalizáld a vércukorszint alacsonyan tartása érdekében. Márpedig ismétlem, inzulinszint-emelkedés =/= vércukorszint-emelkedés. Remélem, érthetően fogalmaztam :)

2015. aug. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!