Kezdőoldal » Fogyókúrák » Atkins diéta » Az Atkins diétával tudnék...

Az Atkins diétával tudnék fogyni 40 kilót? Ha igen, mennyi idő alatt? Személyes tapasztalata valakinek?

Figyelt kérdés
115 kg vagyok és 165 cm,29 éves nő
2010. márc. 21. 18:22
1 2
 1/17 anonim válasza:
86%

Bármilyen diétával lehet fogyni, amit betartasz. A kérdés az, hogy tartós-e, és egészséges-e? Semmiképpen ne az Atkinssel tedd, főleg nem 40 kilót. Ez egy nagyon szélsőséges "diéta". Még a diéta szó sem jó rá talán. Nagyon magas a telített zsírok aránya, ami az egekbe emeli a koleszterinszintet, kevés a zöldség, gyümölcs, és no szénhidrát. Ez a súly, már önmagában rizikótényező a keringési problémákra, a szív túlterhelésére. Ne ronts rajta tovább.

A szénhidrát nem ellenség, csak a megfelelő formában és időben kell fogyasztani.

Néha csinálhatsz egy ésszerű diétán belül mondjuk max egy hetes Atkins periódusokat, de hosszú távon semmiképp.

A mozgást ne hagyd ki. Természetesen a súlyodnak és a habitusodnak megfelelőt. Utálok kalóriákat számolni, de a leglogikusabb, és legkövethetőbb. Matek. Legyen meg legalább napi 1200-1500 kcal. + a mozgással még többet elhasználsz. Nem lép fel raktározás. Akár bűnözős napokat is beiktathatsz, ha ez nem térít el az eredeti célodtól.

2010. márc. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%
Én próbáltam az Atkinset, és szerintem bejött. Az biztos, hogy súlycsökkenést eredményezni fog a szénhidrát megvonás. Az is igaz, hogy kicsit megvariáltam. A kenyeret, tésztát, péksüteményt, hasonlókat hagytam csak ki. Tehát zöldség, gyümölcs, tejtermék, hús minden mennyiségbe jöhetett. Én így jól éreztem magam, bár csak kb 5 kg-ot fogytam. (de nem is kellett több)Ilyen soknál, nem tudom, jó e neked.
2010. márc. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
57%
Én 20-at fogytam vele és 30 jött vissza.Most életmódot váltottam és ez bejön.Ma bűnözős napon van.:)
2010. márc. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
18%

Az Atkins dieta egy hatalmas hulyeseg... senki se tegye ha jot akar maganak.. Csak egy fogyokuras ipar volt, amibe szinten rengeteg penz ment bele... mellesleg maga Robert Atkins szivrohamban halt meg 120 kg-osan... de penze az biztos sok volt.. Amelyik doeta a husra es tejtermekekre alapos, mind propaganda muve.. nem paranoiabol mondom, de tenyleg igy van. Ritka az a dieta, vagy konyv ami nem akar eladni semmit. Nem dietara kell osszpontositani hanem radikalis eletmod valtasra.. ennek mas modja nincs.

A gond az, hogy sok embernek nem nyilt ki a szeme, es nem akar semmit tenni. Egyszerubb elfogadni azt a dietat ami olyasmit tartalmaz amit szeretunk is, de megint jon a buntudat es nem tudod mitol...

Engem is sok ember hulyenek nez, de neha jo rajonni hogy sokan egyetertunk. En peldaul egyfajta 80% -ban nyers novenyi etrendes eletmodot folytatok. A mai husfogyasztas koztudottan tonkreteszi a tarsadalmat, nem is beszelve a tejtermekekrol es cuukrokrol... marpedig a szenhidtratoknak nem 1 es nem 2 fajtaja letezik, amitol annyira tartozkodott Atkins az a gabona, de a gyumolcs is szenhidrat, es az tevhit hogy a gyumolcs hizlal... az egyszeru novenyben levo szenhidrat NEM HIZLAL!! En szeley szerint 15 kg-ot fogytam miutan eletmodot valtottam es azota se jott vissza, nem is fog, mert nem adok okot ra... Mukodik, nem megterhelo, kornyezet es allatbarat es javitja az egeszseget... nem az agyangcsere problemak miatt hizik valaki, hanem a tulsuly miatt alakul ki anyagcsere problema..

2010. ápr. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%

Elnézést, hogy közbeszólok, de az utolsó válaszoló egy idióta


Atkins nem túlsúly miatt halt meg, hanem megcsúszott a jégen, elesett, beverte a fejét és rengeteg vért vesztett. 9 nap múlva belehalt a sebeibe. Te nyomorult válaszadó


Az Atkins diéta ugyancsak nem hülyeség, dehát mit is lehet elvárni ilyen hazudozóktól

2010. ápr. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
47%

Ma 17:29! Egy egyszerű tévinfó miatt nem kellene nyomorultnak nevezni a másikat. Te okosabb vagy talán?

A kedves Kérdezőnek üzenem, hogy 40 kg-ot ne az Atkins-diétával adjon le, mert a sok zsír hatására még nagyobb lehet a koleszterinszint mértéke, ami hosszú távon kedvez a szív-és érrendszeri nyavalyáknak. Inkább egyél több zöldséget, gyümölcsöt, kevés zsírosat és cukrosat, mellette sportolj!

24/L

2010. ápr. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

MA 18:13


Szinte biztos vagyok benne, hogy nem " tévinfó "- ról van szó, hanem direkt félrevezetésnek. Mivel lehet jobban elvenni egy diétázó kedvét, mint azzal, hogy felhozzuk a kitalálójának nem túl fényes mivoltát ? S ezt a válaszoló ügyesen alkalmazta is


A koleszterinszintnek pedig semmi köze , őseink nem ismerték a szivinfarktust és mégis naponta húst és zsirt fogyasztottak. Manapság az ipar próbálja elhitetni velünk, hogy a gabonafélék fogyasztása a megoldás és mégis évről évre nő a szivinfarktusok száma


Erről ennyit

2010. ápr. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
*félrevezetésről , elnézést
2010. ápr. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:

Kedves Mindenki, aki hozzászólt a témához!


Talán a "szénhidrátos" válaszolónál csúszott el a történet, én viszont arra kérek mindenkit, plána a szénhidrátos válaszolót, hogy ha nem a témához illő a válasza, kérem, ne is válaszoljon!!!

Nem azért vannak a fogyókúrás fórumok, hogy "fikázzuk" a másik fogyókúráját, hanem, hogy segítsük egymást! Inkább tapasztalatot kell cserélnünk! Kvázi: nem vagyunk egyformák, így csoda is lenne, ismétlem: CSODA, ha mindenkinek ugyan az a fogyókúra fajta jönne be!


Viszont folytatva a tapasztalat csere lényegét, így ha "normális" módon tudunk egymással kommunikálni, le vannak írva a tapasztalatok, akkor mindenki a maga formájára, egyedi személyiségére tudja alakítani saját kis fogyi programját, hiszen mindenki a saját testét ismeri a legjobban!

Kérek Mindenkit, legyünk tekintettel a másikra, maradjunk pártatlanok, hisz ez nem politika!!!!


KITARTÁST Mindenkinek!


Ui.: Ja, és ez itt nem feltétlenül a reklám helye! Nem nyomulni kell egy adott fogyira, hanem hagyni a saját szabad akaratot - ha már minden gondolatban dől el! - ki miben szeretne érvényesülni!!!!

(szintén fogyis)

2010. ápr. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
Bárki bármit mondhat az atkinsről..nekem vissza adta az életkedvemet, önbecsülésemet..ötven kilótól szabadított meg egy év alatt!! A magas vérnyomásra szedett gyógyszer már nem kell, a koleszterin szintem újra jó.. pajzsmirigy alulműködésem megszünt. Nálam egyedül a lábikra görcs jelentkezett a vitamin hiány miatt, de szedtem a magne b6-ot és az is okés lett. Egy év alatt sikerült lefogynom.Nem sportoltam mellette mert lusta voltam. Ez már három éve történt és azóta sem híztam vissza. pedig már nem atkinsezem.
2010. ápr. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!