Kezdőoldal » Fogyókúrák » Atkins diéta » Szívritmuszavarokkal küszködök...

Szívritmuszavarokkal küszködök lassan fél éve, mi lehet ennek oka?

Figyelt kérdés

Általában este szokott jelentkezni lefekvési időkben,az érzést ahhoz tudnám hasonlítani,mintha alvás előtt bevágtam volna 2 liter kávét,és mellé még 6 doboz redbull-t, (úgy zakatol mint egy ágyú,kalimpál össze vissza)

vagy mintha egy 44-es bakancs-al taposgálná a mellkasomat valaki.. a zavarok nem tartanak sokáig ,(úgy 3 - 10 másodpercig), utána gyorsan felülök,és probálok "alvási pozíciót váltani.A hátamon egyenesen nem lehet aludni, csak oldalasan..

A hasonló kérdéseknél lévő válaszokban az idegességet, és a stressz-t hozták fel indoknak.

Ám én heti 4 x járok kondi terembe, ami szerintem jó feszültség és stressz oldó hatással van.

nem iszok kávét, viszont napi 1 doboz sör megvan átlagban az utóbbi időkben ! (nem hiszem ,hogy ez lenne az oka)


2010. máj. 19. 22:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Miből állapítottad meg hogy ritmuszavarod van? Mert itt egyetlen adatot nem látok ami arra utal.A kávé nem okoz zavart, a kondizás meg nem stresszoldó.
2010. máj. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hamar menj el dokihoz.Itt senki sem orvos,lehet egy infarktus előszele is.Nem ijesztgetni akarlak,de az ördög nem alszik.
2010. máj. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Abból állapítottam meg, hogy érzem ,valami nem kóser idebent..darál,zakatol..mintha kiakarna ugrani a helyéről.

legjobb megoldás tényleg az lesz, ha elmegyek orvoshoz :(


az infarktus az öregek körében jellemzőbb, én 20/F vagyok :O

2010. máj. 19. 23:24
 4/9 anonim ***** válasza:
mindenképp menj orvoshoz. az is lehet hogy pánikbeteg vagy. én voltam egyszer, és ugyanezek a tüneteim voltak és légszomj is. de az orvos úgyis elküld kivizsgálásra és kiderül mi lehet az.
2010. máj. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A ritmuszavart csak fonendoszkóppal vagy EKG-val lehet észlelni nem közérzettel.
2010. máj. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Először is 20 évesen is lehet komoly szív problémád nem csak az "öregek" szívbetegek. A ritmuszavart igen is érzed, nekem ugyanis van több mint 10 éve, és ha nem veszem be a gógyszert valami miatt, érzem, össze vissza kalimpál!


Feltétlen orvoshoz kell menni, nem kell megijedned, legfeljebb kapsz rá gyógyszert amit életed végéig kell szedned, és kész. 28 éves voltam mikor nekem előjött, tehát nem kell hozzá öregnek lenned! Azóta szedek napi 1 szem gyógyszert reggel, és nincs panaszom!

Amúgy nem volt valami nagy (negatív) változás az életedben az utóbbi időben? Nekem az váltotta ki akkoriban, legalábbis a dokik ezt mondták!

2010. máj. 20. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én egy kardiológust javasolnék neked, még mielőtt nagyobb baj lesz, pl. infarktus.

Egyébként a leírt tünetek pl. pánikbetegségre is utalhatnak, de ezzel csak akkor érdemes foglalkozni, ha a kardiológus nem talált semmit.

2010. máj. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én pánikbeteg vagyok és ugyanez. Azért gondolnám,hogy a te problémád se szervi eredetű mert csak este érzed te is,alvás előtt..
2010. máj. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha esetleg a kondihoz használsz valamilyen segédanyagot,az is okozhatja a bajt.Lényeg a doki meglátogatása.
2010. júl. 27. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!