Kezdőoldal » Fogyókúrák » Dukan diéta » A dukan diéta hatásos?

A dukan diéta hatásos?

Figyelt kérdés

2012. szept. 23. 16:28
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

a szálkásító diéta hatásosabb,mert ott ki van számolva cal-ra a bevitel,és fokozatos a ch csökkentés,nem drasztikus.


annyiból van a dukanban értelem,hogy a többi divat diéta mellett,ebben legalább van fehérje bevitel,tehát nem teljesen önpusztító.

2012. szept. 24. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Szia! a Dukan diétát csak ajánlani tudom mindenkinek! Én ezzel a módszerrel fogytam 15 kg-ot már, igaz 2x abbahagytam kisebb-nagyobb időre, de ez a kitartástól függ. :) Szerintem nagyon is hatásos!
2012. szept. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Csak időszakosan.

Sajnos életmódszerűen nem.

2012. szept. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Óva intelek tőle, ugyanis édesítésre a közismerten súlyos rákkeltő aszpartamot javasolja... Én belenéztem a könyvbe, s amikor megláttam, hogy ilyen hatalmas őrültségeket ír elő, azonnal vissza is tettem a polcra. Amúgy az aszpartamot a rágókban is megtalálod. Fogyni legjobban a paleo étrenddel tudsz, de a legfontosabb a rendszeres és alapos, izzasztó mozgás, tornázás, edzés. :)
2012. szept. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%

Legjobban a szálkásító diétától fogysz, és a kardió/súlyzós edzéstől, és kész. Kérdezz meg egy orvost!

Sokkal könnyebb tartani mint ezeket a csodadiétákat, mivel ehetsz rendesen, csak nem csokitortát meg virslit parizeres kenyérrel, hanem sovány húsokat, zöldséggel, rizzsel, stb.


A paleo diéta nem jó. Olyan dolgokat zár ki az étrendből, mint a rizs vagy a zabpehely, amik nélkülözhetetlen szénhidrátforrások.


Egyébként tudományosan még az aszpartámról nem bizonyították, hogy káros, csak most jelenleg ez az édesítőszer van a média által kiszemelve. Csomó önjelölt okostojás "bizonyos tudósok kutatásai" meg "valahol egy távoli országban felfedezték hogy..." meg "egy japán kutatócsoport felfedezései alapján" féle ellenőrizhetetlen forrásokra hivatkozik. Jövőre már elfelejti mindenki, és egy másik édesítőszerre nyomják rá a "meghalsz ha megeszed" pecsétet.


Tanács a kérdezőnek: nézd jól végig gyakorikérdéseken a fogyókúrák témakör kategóriáit. Jól vésd mindet az eszedbe, és fogadd meg, hogy EGYIKET SEM PRÓBÁLOD KI! Főleg a 90napos elmebajt nem.

2012. szept. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
A dukan diéta a leghatásosabb talán! Nekem az édesapám fogyott vele 25 kg-t, és tudja tartani! Persze nem könnyű, de ő tényleg szinte mindent kipróbált már a létező diéták közül. Azonban megjegyezném, a kívánt súly elérése után még 10x annyi nap van hátra, mint ahány kilót leadtál! Ez azt jelenti, hogy pl 25 kiló esetében 250 nap a harmadik szakasz. És a sport nélkül nem úszod meg! A fogyókúra első két szakasza alatt nem ajánlott a nagymértékű fizikai megerőltetés, mert ki vagy éhezve, de utána muszáj lesz! Életmódváltás nélkül egy diéta sem hatásos!
2012. okt. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Helyesbítés: a dukan diéta a legkevésbé rossz a rossz diéták közül.
2012. okt. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A Dukan diéta étrend nem biztosít kiegyensúlyozott táplálkozást. Habár gyors fogyást biztosít, hosszú távon csak a kiegyensúlyozott étrend és a rendszeres testmozgás segíthet megőrizni a leadott súlyt.
2013. febr. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hatásos, minél több betegséget és problémát akarsz magadnak, annál hatásosabb.


A Dukan diéta egy silány módszer.


Egyrészt nem egészséges, másrészt hosszú távon sem célszerű.


Bizonyították, hogy a zsírmentes túlzott fehérjefogyasztás káros, de ehhez nem is kell tudósnak lenni, elég ha valaki 2-3 napig csinálja és megtapasztal egy nagy fáradtsági érzetet, kedvtelenséget, erőtlenséget, gyenge szellemi teljesítményt, stb.


Nem a Hollywoodi celebek után kell menni, akik reklámozzák ezt a diétát, ugyanis egy részük még bele se kezdett ebbe a diétába ( de azért a lóvé jól jött nekik a reklám miatt ), másrészt azok akik valójában csinálták, ők korlátozott ideig csinálták csak, aztán leálltak vele és mindezt személyi edzővel és dietetikussal, akik profik abban, hogy miként fogyókúráztassanak sztárokat úgy, hogy azok ne patkoljanak el valamilyen hiányban.


A sztárok amúgy is köztudottan mindenféle diétát bevállaltak az idők során. Bámulatosan fogytak is súlyos kilókat rekordidő alatt és aztán az egész világ elé tárták nagyszerű eredményeiket. Azt is tudjuk viszont, noha ez ritkán jut eszünkbe, hogy a sztárok közül hány drogfüggő és gyógyszerfüggő alakult ki.

Ne akarjunk rájuk hasonlítani.


Amikor kitört ez a forradalmi diéta, akkor én is elolvastam doktor Dukan eredeti könyvét, pusztán kíváncsiságból, és nem volt nagy meglepetés azt olvasni, hogy Dukan úr a diéta követőinek szigorúan nem ajánl intenzív testmozgást, nagyjából fél óra napi sétát ajánl kizárólag.

Ez vicces.

Milyen értelme van egy olyan diétában bízni, amely még annyi energiát sem biztosít, hogy az ember egy óráig képes legyen sétálni ? Annyira egyértelmű volt még Dukan számára is, hogy a diétája nem követhető azok számára, akik fizikálisan aktívak, ezért inkább azzal nyugtatta a követőit, hogy csak nyugodtan pihenjenek a diéta alatt és ha van kedvük, akkor sétáljanak el a sarokig és vissza.

2013. febr. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nagyon szimpatikus, hatásos és tartható diéta. Ami az aszpartámot illeti, nem fogja Dr. Dukan lenyomni a torkodon, helyettesítsd steviával. Az, hogy neked milyen közérzeted lesz a diéta során, senki nem tudja előre megmondani (pláne olyan nem, aki ki sem próbálta..), ez csak akkor fog kiderülni, ha belevágsz. Én egyáltalán nem vagyok tőle fáradt vagy gyenge. Érdemes belevágni. ;)
2013. dec. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!