Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » L-Karnitint elég sport előtt/k...

L-Karnitint elég sport előtt/közben bevinni a szervezetbe, vagy érdemes folyamatosan szedni?

Figyelt kérdés
2023. febr. 26. 13:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Az l-karnitinnek semmilyen bizonyított hatása nincsen a sportteljesítményre, pláne nem a fogyásra, a zsírégetésre. Az l-karnitin csak egy fehérjealkotó alsórendű aminosav, ami rengeteg van a húsokban, halakban, hüvelyesekben, magvakban, gabonákban. Számomra meglepő, hogy 2023-ban még vásárol bárki l-karnitint. Még mindig ennyire erős a marketing kamu? Mennyi a napi kalóriabeviteled, kedves kérdező?
2023. febr. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi a reakciót.


Sajnos egyik kérdésedre sem tudom a választ, nem olvastam felméréseket, hogy mennyire kampányolnak mellette, ismerőseim szedik/isszák sport mellé.

Tudnál arról esetleg küldeni egy tudományos cikket, miszerint nincsenek valós pozitív hatásai? (Iróniamentesen kérdezem.)


A napi kalóriabevitelemet sem ismerem pontosan, egy gyors kalkuláció alapján valahol 2300 kcal környékén lehet, 33 éves vagyok, 89 kiló, és heti kétszer sportolok.

2023. febr. 26. 13:44
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Ha vannak fogyási céljaid (vagy akár izomépítési céljaid, vagy akár mindkettő), akkor célszerű lenne bővebben megismerkednek a kalóriaszámolás szabályaival, különben falakba fogsz ütközni.

Ez egy vizsgálati anyag, ami megállapítja, hogy se sportteljesítmény, se testzsír-százalék csökkentés szempontjából nem mutatható ki pozitív hatása az l-karnitinnak, egyedül a sérüléseket követő rehabilitációk során alkalmazva mutatott előnyöket regenerációs szempontból

[link]

Ez egy kevésbé tudományos igényű, de szakmailag megalapozott ismeretterjesztő cikk arról, milyen esetekben LEHET jelentősége az l-karnitinnek a sport aspekutásából nézve, de zsírégeti aspektusból biztosan nincs jelentősége:

[link]

2023. febr. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kis mértékben mindkettő, de sajnos nem olyanok az életkörülményeim, hogy a jelenleginél sokkal jobban oda tudjak figyelni a bevitt kalóriákra, de persze igyekszik az ember gyermeke.


Köszi.

A második linket tiltja a Malwarebytes, az elsőt át fogom nyálazni idővel (tömény anyag, az biztos).

2023. febr. 26. 17:30
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vitatkozom a tudományos tapasztalatokkal, mert simán lehet, hogy amit én érzek, az csak placebo hatás, de ha én edzés előtt bedobok két l-karnitin tablettát, sokkal jobban pörgök és röbbet bírok, mintha nem teszem.


Ettől függetlenü a zsír nem ettől fog leolvadni.

2023. febr. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5: Köszi neked is, hogy írtál. Az ismerőseim ~ugyanerről számoltak be, hogy lehet, hogy placebo, de mintha többet teljesítenének, és a mai világban, hogy ha már úgy érezzük, hogy valami jobb, az is sokat tud számítani :)

Nem is szeded naponta, hanem csak sport/edzés előtt?

2023. febr. 26. 18:38
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
6: így van, csak hetente háromszor szedem, edzés előtt fél órával.
2023. febr. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ismét!
2023. febr. 26. 19:53
 9/11 NTBS ***** válasza:
Ismerősöm csak edzés előtt veszi be és ő hisz benne.
2023. márc. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
Én csak edzés/sport előtt látom értelmét. Én is tapasztalom, hogy jobban pörgök, több kedvvel edzek, jobban izzadok. Hogy ez kalóriában jelent-e valamit, azt nem tudom, de önmagában emiatt a hatás miatt szerintem megéri.
2023. márc. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!