Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » A gyomorszűkítő műtétért kell...

A gyomorszűkítő műtétért kell fizetni? Illetve "kisebb" súlynál is megcsinálják?

Figyelt kérdés

2023. aug. 8. 19:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fizetős,de nagy sulynál végzik el!
2023. aug. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Akkor 80 kg-nál nem végzik el?
2023. aug. 8. 19:58
 3/20 anonim ***** válasza:
77%
Áhhh dehogy,vagyis figyelj szerintem nem!! Mert ez azért szerintem komoly műtét és indok kell,hogy megcsinálják,kb lehet 200kg korul! De ez csak az en velemenyem!
2023. aug. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy végzik el. Legalább 40 es BmI kell hozzá.


80kilónál állj neki szépen mozogni és kalóriát számolni.


Van magánklinikán endoszkópos gyomorszűkítés, ott már 27es BMI elég viszont ennek olyan 1.5 millió körüli az ára.

2023. aug. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Hát ez szomorú, nincs most kapacitásom 1.5 milliót kiadni egy ilyen műtétért.
2023. aug. 8. 20:08
 6/20 anonim ***** válasza:
83%

Egy kalóriaszámoláson alapuló étrend nem játszik?

[link]

2023. aug. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Hány centi vagy? Ha csak nem vagy 150 centi, akkor nincs olyan nagy fölösleg rajtad. Szerintem a gyomorszűkítő műtét meg se érné, a kellemetlenség, a több hetes gyógyulási időszak.. azért a 80 kg nem olyan sok, ha 160-170 iscenti vagy, akkor is max. ha egy 20 kg van rajtad, amit viszonylag hamar le lehet adni. Nem éri meg se a pénz se a szenvedés.
2023. aug. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Hát 173 cm vagyok, amúgy sokáig számoltam a kalóriákat, de nem lehet így élni, én dolgozok, tanulok, nem vagyok színésznő, meg manöken, hogy állandóan számolgassam a kalóriákat, mert most egy fitness modellnek megint más, de átlagember vagyok.
2023. aug. 8. 20:28
 9/20 anonim ***** válasza:
85%
A kalóriákat számolni, és az elfogyasztott élelmiszereket mérni addig kell, amíg az ember le nem fogy egy egészséges testsúlyra. Ezután be kell állni egy tartható, normális, kiegyensúlyozott és változatos étrendre, melette pedig eljárni mozogni, aztán meg fogod látni, hogy számolgatás nélkül sem hízol vissza. Ha az ember a kalóriadeficit után visszatér a szar életmódjára, a szar és mértéktelen kajálására, és a nulla érdemi fizikai aktivitásra, akkor persze, hogy visszahízik, de ez már csak az egyénen múlik.
2023. aug. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Nyilván kell fizetni érte. Ha kifizeted talán megcsinálják neked is de egyáltalán nem biztos. A legtöbb esetben indokolt esetben végzik csak el ( extrém túlsúly 150-200stb kiló).

Amúgy miért ne lehetne diétás életmódot folytatni? Mi az akadálya? Én 4,5 éve csinálom, nincs vele gond. 170 kilóról fogytam 64re, mellette ott a család, házimunka , hobbik, sport stb és még élek:)

Nem kellett semmiféle gyomorműtét hozzá, csak egy döntés , jó egyéni stratégia és kitartás.

173cm/80kg az nem indok egy ilyen drasztikus beavatkozásra. Ráadásul ha nem tanulsz meg máshogy élni, nem figyelsz az étkezésedre, hiába műtenek meg, vissza fog tágulni a gyomrod, és vissza is hízol.

A műtét csak a gyomor hirtelen összeszűkülését eredményezi ami normális életmódváltás mellett hónapokat vesz ugyan igénybe és nehéz időszak, de természetes módon is megtörténik. Ilyenkor könnyebb fenntartani, mintha csak egyik napról a másikra lesz kisebb a gyomrod és nem vagy hozzászokva. Ráadásul az evési vágy nem szűnik meg. Azt fejben kell megtanulni kezelni, és uralkodni rajta.

2023. aug. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!