Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Ha jégkocka tartóban lefagyasz...

Ha jégkocka tartóban lefagyasztok kávét és azt reggel elszopogatom, az jobban éget kalóriát, mint ha simán megfőzöm és melegen iszom?

Figyelt kérdés

2023. aug. 14. 14:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A kávéfogyasztás önmagában NEM ÉGET kalóriát, ezért teljesen mindegy, hogy forrón vagy jegesen fogyasztod.
2023. aug. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A kérdést sem értem... Honnan szedted, hogy a kávéfogyasztás égeti a kalóriát???

A kávénak is van kalóriája, az meg hogy fogysz vagy hízol kizárólag a bevitt kalória mennyiségétől függ.

2023. aug. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Nem, pont hogy melegen olvasztja a zsírt!


Anyám...🤦‍♀️🤣

2023. aug. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
19%

A hideg zuhany égeti a leg több zsírt.

Rövid összefoglalás: energiát kell égetnie a testednek, hogy fenn tartsa a testhőjét.

Azt javaslom, napi 1 hideg zuhany tökéletes, ne vidd túlzásba, csak 1 per nap elég

2023. aug. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a kávé kb 0 kalória önmagában melegen is, ha nem teszel bele cukrot meg tejet. De nem fog fogyasztani, akkor fogsz fogyni, ha kevesebb a bevett kalória, mint amennyit elégetsz. Semminek ne higgy, ami azt mondja hogy ha ezt megeszed akkor több kalóriát egetsz. Több kalóriát égetni testmozgassal fogsz tudni érdemben.
2023. aug. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 harebell ***** válasza:
94%
Ha jól sejtem, rosszul fogalmazta meg a kérdező, összességében nem a kávéfogyasztás éget kalóriát, de a hideg étel/ital emésztése valamivel több energiát emészt fel, mint a melegé, a jégkocka elfogyasztásával járó extra munka pedig még többet, ezen alapszik amúgy a (szerintem nem követendő) jégkocka-diéta. Tehát ha a reggeli kis capuccinódat inkább jégkocka formában szopogatod el, igen, egy picivel több energiát égetsz el, mintha melegen meginnád, de az eltérés minimális, én kalóriaszámlálás esetén ugyanannyit számolnék a bevitt kalóriára, különben önbecsapás.
2023. aug. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen. És így nagyjából annyi kalóriát égetsz el, mint amikor felállsz egy székből - vagy annyit sem.

Ha ezzel a módszerrel akarsz lefogyni, akkor soha nem fogsz lefogyni. Inkább idd melegen a kávét, az legalább izzaszt egy kicsit.

2023. aug. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%
50 g -20 fokos kávét kiolvasztani és testhőmérsékletre melegíteni kb. 6 kcal-t használ fel, vagyis majdnem 1 gramm zsírt adhatsz le így. Szerintem nyugodtan idd forrón, ha jobban esik, vagy jégkockaként, ha az, de extra fogyást ne várj tőle.
2023. aug. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!