Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » PCO-m van, minél előbb le...

PCO-m van, minél előbb le kellene fogynom, hogy babám lehessen. Ajánlanátok valamit, ami természetes alapú és nem lesz tőle étvágyam, segít a fogyásban?

Figyelt kérdés
Nem szégyenlem,adipexet szedtem,fogytam is,de még kell,viszont most,hogy babát akarunk,már nem szeretném tovább roncsolni a szervezetem ilyen durva szerekkel.
2011. szept. 13. 09:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen esélyed van, a teljes életmódváltás, a PCOS diéta.

Életmód menüpont alatt találsz segítséget:

[link]


(Előre szólok, hogy a 90 napossal semmiképp ne próbálkozz, PCOS-oknak kimondottan tilos!)

2011. szept. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

90 napos diétáról fölösleges létező dologként beszélni. és senkinek sem egészséges.


Kérdező, elvileg gyógyszerrel nem fogyhattál, kivéve ha tönkreb.aszta az emésztésedet.

kalóriadeficittel használ a tested saját zsírt (vagy saját fehérjét) amit szálkásító étrenddel érhetsz el. odafigyelsz, hogy harmonikusan ellásd a tested a szükséges tápanyagokkal, de valamivel a szükségesnél kevesebb energiát viszel be. ez előnyösen hat a szervezet működésére betegségeknél. hormonális problémánál meg semmi sem biztos, ami általános megközelítés..

2011. szept. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én fogyókúrázom most egy módszerrel, ami nem túl ismert , de belgyógyász szakorvos felügyelete mellett lehet csinálni. Elsőre nekem is humbuknak tűnt, de miután elkezdtem fogyni minden megerőltetés nélkül és olyan problémáim rendeződtek, amik évek óta megnehezítették a napjaimat már nem is volt rossz. Az én dokinőm kifejezetten ajánlja, olyan esetekben, ahol az étkezési problémák befolyásolják a testsúlyt, hormonális változások vannak. Szóval ha megírod, itt, hogy hol laksz, akkor megkérdezem tőle, hogy kit tud ajánlani és priviben elküldöm. Azt azért még elmondom, hogy nem olcsó dolog, bár ha csak összeszámolom van annyi, mint amennyit megspórolok a kaján vele és ez csak egy 3 hónapos intenzív kúra, utánna mindenki igényei szerint folytathatja, vagy befejezheti.
2011. szept. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
Én is PCO-s vagyok, a cukorbeteg diétával fogytam 21 kg-ot, mellette szedtem metformint. Kerűld a fehér lisztes dolgokat, tésztát, és főként a cukrot!
2011. szept. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
az alapján amit írnak a kedves válaszolók, továbbra is egy hagyományos finoman belőtt szálkásító étrend lehetne a legjobb. :)
2011. szept. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

Aczél, tudod, mi az, hogy PCOS és inzulinrezisztencia?

Ajánlanál cukorbetegnek szálkásító étrendet?

----------

Megjegyzem, nem beszéltem a 90 naposról sehogy, csak hangsúlyoztam, hogy TILOS. Az egészséges embernek nem "tilos", csak baromság. A PCOS veszélyezteti vele azt, hogy valaha lehet gyereke.

-----------

Akkor bemásolom:

Zsírok: Akkor fogod összeállítani a helyes étrendet, ha megfelelő arányban viszed be a megfelelő típusú zsírokat és olajokat. Ha túlsúlyos vagy, akkor a napi kalória-bevitelednek maximum csak negyede lehet zsír, illetve a fajtáját illetően sem mindegy, mit választunk: a legideálisabb az olivaolaj és a halolaj. Továbbá növelni kell, amennyire csak lehet, az omega-3-zsírsav bevitelét is, amelyek a sejtek inzulinérzékenységét is növelik. Megtalálhatók a halban (lazac, tonhal, szardínia), halolajban, diófélékben, a lenolajban és őrölt lenmagban, az avokádóban.


Többet a zsírokról ITT olvashatsz. (Kattints!)


Fehérje: Nagyon kell vigyázni a húsbevitellel. A legtöbb PCOS-os abból indul ki, hogy az anyagcsere-zavar miatt minimálisra kell szorítani a szénhidrát-fogyasztást, ezért, pl. az Atkins-diéta nyomvonalán haladva, nyugodtan lehet sok húst enni. Ez azonban nem igaz. Ha szárazföldi állat húsát esszük, az tele van telített zsírsavakkal, amelyről már tudjuk, hogy nem tesz jót a vérzsír-százaléknak. Ez hosszabb távon még akár a hormonháztartást is kedvezőtlenül befolyásolhatja. Válaszd az olyan állatok húsát, amely kevesebb telített zsírt tartalmaz, mint például a hal, a sovány csirke, és pulyka. Megengedett a nem zsíros sajt is. Hagyományos növény-alapú proteinek megtalálhatók a rizsben és a szójában.


Szénhidrát: A szénhidrát mennyisége, amennyit elfogyasztasz, már a betegségedből eredően is közvetlenül befolyásolja a hormonháztartásod működését. Az olyan étrend, amely sok szénhidrátot enged meg, fokozza az inzulintermelést, ez megnövekedett androgén-kibocsátást eredményez, és a PCOS tünetei súlyosbodnak. Valószínűleg hallottál már az alacsony glikémiás szénhidrátokról. A szénhidrát megtalálható a gabonában, mogyorófélékben, magvakban, de még a zöldségekben és gyümölcsökben is. Az alacsony glikémiás szénhidrát bevitelével csupán pici vércukor-szint emelkedést idézünk elo, így elkerülhető az inzulin-probléma súlyosbodása is. Fontos, hogy különbséget tegyél a komplex és a finomított szénhidrátok között. Például a rizskeksz finomítottat tartalmaz. Ezzel szemben a barnarizs komplex szénhidrát-tartalmú. Ennek a glikémiás indexe is alacsonyabb. Sokkal könnyebben el tudod érni a hormonháztartásod viszonylagosan kiegyensúlyozott működését akkor, ha kifejezetten csak komplex szénhidrátokat tartalmazó kajákat eszel. Ez általában a természetesebb ételekben található meg, nem a sokszorosan feldolgozottakban. Ilyenek például a friss gyümölcs, zöldség, a különféle magvak (dió és mogyoró) - ez utóbbiak ráadásul a megfelelő zsírokat is tartalmazzák.


Italok: A tanulmányok igazolták, hogy a zöldtea összetevői hatásosan csökkentik a PCOS-ban jellemzően emelkedett tesztoszteron-szintet.


Összességében, egy kísérlet során arra jutottak, hogy azok a PCOS-ban szenvedő, elhízott nők, akik hosszú időn keresztül alacsony zsírtartalmú és mérsékelt kalóriatartalmú diétát folytattak a fentiek figyelembevételével: csökkent az inzulinszint, nőtt az SHBG-szint, és ezzel párhuzamosan a tesztoszteron szint is csökkent. A sikeresen diétázó PCOS-os nők 40%-ánál kifejezett hormonháztartás-átrendeződést tapasztaltak és a külsődleges jegyek is enyhültek (aknés bőr, szőrösödés), a ciklusok rendszeresebbé váltak. Nem szabad elfelejteni, hogy egy bizonyos határ alá nem szabad a kalóriabevitelt szorítani, inkább az étrend összetételén van a lényeg. Ugyanis a drasztikus fogyókúra ugyancsak peteérés-zavarokat idézhet elő, így a helyzet nem sokat javul.

[link]

2011. szept. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

normális étrend áll:

normális fehérjebevitelből

esszenciális zsírsvak beviteléből

minőségi CH bevitelből (amik glikémiás index-sze alacsony.)


erről írtam. és én is csak annyit írok, hogy olyan evészavart tartani, mint "90 napos diéta" senkinek sem ajánlott, mert akár meddő lehet, főleg ha nő.

tovább fölösleges lenne ismételnem magam :)

2011. szept. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
46%
acél minek szól bele olyanba, amiről fogalma sincs?! 3 sort ismétel minden oldalon. mindegy hogy az illető csak hisztis, vagy épp cukorbeteg, vagy hormonális baja van. kár hogy az élet nem ilyen egyszerű 3 sorból áll.
2011. szept. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
aczél kifejthetné hosszan a 3 sort, de megtanulta, hogy a hisztis, a kövér és a hormonproblémás is tud olvasni, sőt néha a konkrét olvasmányt is linkeli, ami ugyan csak az egészséges kajálásról szólna, és előtte leírták már sokan.. tehát nem életmegváltó újítás, hanem alap dolog, csak olvasni kéne többet. (6 sor)
2011. szept. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Válaszd a paleolit táplálkozást. Sokan támadják, de lényegében hasonlít a fentebb linkelt oldalon ajánlottakhoz, csak hatékonyabb.

[link]

[link]

2011. szept. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!