Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Kinek mi a tapasztalata...

Kinek mi a tapasztalata fehérje turmix italokról? Lehet használni fogyókúrához, lehet tőle fogyni ha helyettesítem vele a reggelit és a vacsorát? Milyen fajtát érdemes venni ami árban se az egeket veri.

Figyelt kérdés
2012. febr. 27. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Ami olcsó, az nem jó.


Én használom, a vacsorát váltom ki vele, és használ. Ugye abban segít a fehérje, hogyne izmot veszíts, hanem zsírt.


Tejjel elkészítve is max. 200 kalória van benne, és teljesen jól eltelít, úgyhogy vacsira vagy uzsonnára tökéletes. Reggelire azért többet kéne enni.

2012. febr. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A fehérje turmixok inkább az izmaidnak valók, nem a fogyókúrának. Persze ártani nem árt.
2012. febr. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 *gin* ***** válasza:
100%

pfff... második. ha deficitben vagy, nem fogsz izmosodni tőle. sőt, ha nő vagy, akkor még annyira sem.

A diéta alatt nagyon is fontos, hogy megtartsuk az izmainkat - mivel az izom nyugalmi állapotban is energiát használ fel. Így az ínség idején a szervezet egyből a "fogyasztó vendéget", azaz az izmokat akarja kitessékelni a házból. A zsír pedig marad, mert az csak van, nem fogyaszt kalóriát, nem zavar semmit.

Ezt mi ugye nem szeretjük, mert ha a zsír rajtunk marad, az izom meg lemegy, hááát hadd ne részletezzem milyen lesz a látvány -5 kg után. Arról nem is beszélve, hogy a súlytartáshoz szükséges energiaigényed az izomzatoddal párhuzamosan folyamatosan csökken, mivel kevesebb izomzat fenntartásához kevesebb kalória kell. Vagyis egyre kevesebb mennyiséget ehetsz ahhoz, hogy tartsd a súlyod.


DE! Szépen át lehet verni a természetet azzal, ha diéta alatt stimulálod az izmaidat (súlyzós edzés vagy kardió), és mellé magas fehérjebevitellel táplálkozol. És itt jön képbe a turmix: napi 120-150g fehérjét nem lehet csak úgy csirkemellből meg túróból bevinni, én legalább is nem bírnék akkora mennyiségeket enni. A fehérjeturmixban ellentétben koncentráltan van fehérje (minimális ch és zsír mellett), alacsony a kalóriatartalma, és finom is. Most gyűjtögettem, már 4 ízben is van (eper, citrom, kókusz, csoki) és teljesen jól kielégíti az édességmániámat. Ezen kívül csomó másba is felhasználható: natúr joghurtba keverve, zabpehelyhez, különböző "sütikhez".

Összességében megéri, én a Scitec-et vagy a Peak-et tudom ajánlani. Ha azonban nincs rá ennyi pénzed, inkább egyél vacsira sovány túrót, minthogy valami gagyi minőséget vegyél olcsón (amit általában cukroznak...). De rá fogsz jönni, hogy jobban megéri a turmix, ha a fehérjetartalmat nézed, mint bármely más forrás.

2012. febr. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy izmosodni fog, a szavaiddal élve: pfffffffffffff. Hanem hogy jót tesz az izmoknak.
2012. febr. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 *gin* ***** válasza:
*nem fogyókúrának való. Jó ebben igazad van, mert a fogyókúra az észnélküli izombontást jelenti mostanában. Nevezzük diétának. Oda való. Aki tömeget akar növelni az eleve nemcsak turmixot tol, hanem tömegnövelőt is.
2012. febr. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nem kell megvenni a túlárazott drága fogyiszereket, amikor a Rossmannban van 750gr-os 1200 ft körül tejsavófehérje, ami kivált egy-két étkezést, és nagyon jól lehet fogyni vele úgy, hogy nem válsz erőtlenné és izmot sem veszítesz. Saját tapasztalat!
2012. febr. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

02-29 22:01


Miféle savófehérje van a rossmanban 1200-ért? 750g a legolcsóbb minőségből is minimum 4-5000 pénzbe kéne hogy kerüljön. Főleg rossmanban, ahol a bolt is tesz rá némi hasznot. Nem csak sima tejsavóport láttál? Mert az nem jó.

2012. szept. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!