Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Hoodia tablettát próbálta...

Hoodia tablettát próbálta mostanában valaki?

Figyelt kérdés
Tapasztalat? Koszonom
2013. nov. 10. 10:24
 1/1 anonim válasza:

Én régen szedtem. Nagyjából olyan hatása van, mint a koffeinnek. Felpörget, szomjas leszel tőle és csökken az étvágyad. Csak az a baj, hogy az étvágy sokkal összetettebb dolog, hogy egy ilyen kis kapszula megoldja. Ott van a psziché: "Jajj, olyan finom szokott lenni a nagyi csokis sütije. Nem vagyok éhes, de úgy vágyom egy kis csokira", a megszokások: "Valamit ennem kell, üres gyomorral nem lehetek itt még két órán át", meg maga a tény, hogy az ember gyomra üres...hát az elkezd korogni és akkor úgy is eszel.

Az éhségérzet több helyről jön: a gyomor falának nyomásérzékelő receptoraiból a gyomor telítettségétől függően, a vércukorszintet mérő receptorokból (ami leesik, ha nem eszel), különböző hormonok jelenlététől, és ezek mind a központi idegrendszer éhség/jóllakottság központjában találkoznak, ahol kialakul, hogy éhes vagy-e, vagy sem. A Hoodia próbálja becsapni a kp-i idegrendszert, de ezt egyetlen hatóanyaggal nem igazán lehet, legalább is nem tartósan, mert jól be van biztosítva az éhségérzetünk. Végül is érthető, hisz az éhségtől függ a túlélésünk jelentős része. Azért valamennyit lehet fogyni tőle, de sajnos nem tartósan, meg hozzászokás is fennáll, szóval egy idő után már nem sok hatása van.

2013. nov. 19. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!