Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Be vállik ez a módszer?

Be vállik ez a módszer?

Figyelt kérdés
anyósom még élt adott egy diéta ötletett a kúra alatt bármien ételt lehet enni a lényege ogy csak azt az egy fajta ételt szabad enni amit kiválasztunk.. én párolt sózott borsozott fokhagymás rizsre gondoltam salátával

2015. dec. 29. 10:11
 1/7 anonim ***** válasza:

És miből viszed be a szükséges fehérjét?

Egyébként beválik, azért, mert egy idő után megútálod, és egyre kevesebbet eszel belőle. Így egy idő után átmész koplalásba.

Nem jó, mert egyoldalú, tápanyaghiányos, hosszú távon nem tartható, így jojó effektushoz vezet.

2015. dec. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem javaslom, nem sok értelme van. Ehetsz bármit, a lényeg, hogy mértékkel, és lehetőleg kerüld a fehér kenyeret, cukrot, mellette mozogj rendszeresen.

Sok sikert! :)

2015. dec. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az egészséghez a kiegyensúlyozott és változatos étrend szükséges; a te ötleteddel súlyos hiánybetegségeid lesznek.
2015. dec. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Necces egy ételre alapozni, bár éppenséggel megoldható (főleg ha pl. variálod a zöldségeket, húsokat, miegymást), de ahhoz neked nincs elég tudásod.

Szinte tiszta szénhidrátot enni elég balga ötlet, tekintve, hogy a test számára esszenciális a fehérje és a zsír (a szénhidrát speciel nem is, de úgyse kerülheted ki s ember- és életmódfüggő, hogy mennyire fontos)... Általában a szénhidrát laktat a legkevésbé, bár ez is emberfüggő.


A legtöbb embernek, ha jó ételt választ, ami szinte mindent optimálisan megad a számára, bizonyára beválik a módszer, mert nem bír eleget enni abból az egyféléből, elunja. S akinek külön gyomra van az édességekre, annak különösen jó... De pont emiatt nagyon ki lehet készülni tőle, lelkileg, de fizikailag is, ha alig eszik s ezáltal már nem kapja meg a szükséges tápanyagot... Úgy kéne belőni, hogy mindenképpen bemenjen a minimálisan szükséges fehérje és zsír, s ami még nagyon fontos az adott embernek, bár honnan is tudnád, miből mekkora tartalékaid vannak...? De sokáig úgyse sokan bírnák ezt, pár napig pedig valahogy elvan egy egészséges, tartalékokkal rendelkező test. Igaz, fogyás nem sok lehet így...


Személy szerint inkább tojást ennék a kálcium miatt megfelelően megválasztott olajos magvakkal és zöldségekkel s magnéziumot szednék, s azért nem mondanék le a csipkebogyók csipegetéséről sem. Az már szinte mindent lefedne, azt hiszem :D Az olajos magvakban levő fitátokról sosem találtam konkrét adatokat, főleg mert nem is lehet, nagy a szórás, azzal nagy ívben nem foglalkoznék. Tojás helyett minőségi hús is szóba jöhetne annál, aki azt bírja (én nem).

A zöldségeket persze variálnám, de azért a magvakat is, s az elkészítési módszereket is...

De ez még nekem is kicsit szigorúnak tűnik. Távolról sem akárkinek való s igazából felesleges is eddig elmenni.

Persze ha megtenném, kicsit jobban utánanéznék, hogy mi maradhat ki s ha valami mást kívánnék ténylegesen, nem élvezetből, akkor azért hajlanék rá, hogy hagyjam a csudába...

2015. dec. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha alapból mindenevő vagy, mint majdnem mindenki, az is beválhat, hogy választasz, növényt eszel vagy állatot. De ezekkel könnyű félremenni, ha nem értesz hozzá s nagyon durva, ha nagyon nem vagy olyan, aki ezt jól bírja. Nekem a vegán és a zerocarb életmód egyaránt borzalmas lenne. De az extrém fehérjeszegény s elég kalóriaszegény (a rizs sok vizet tud felvenni, kevés ember nyom le belőle a fogyáskori kalóriaigényének megfelelőt, bár zsírral azért jobbak az esélyek) vegán ételnél a vegán életmód teljes palettája, valljuk be, sokkal kiegyensúlyozottabb... (A zerocarbot nem ajánlom.)

A zöldséges rizs amúgy jó étel, én vegyes zöldségeket használnék, természetesen viszonylag sok zsírt, kell az energia fogyáskor is... S akkor még mindig lelkesen bomlana az izom, mert a fehérjét akkor is elhanyagoltuk, ha a rizsben is van pici és teleszórjuk zöldborsóval. Bár ha 1 kg zöldborsó bemegy naponta, az már azért valami, persze azt az aminosavat, amiből nagyon kevés van benne, másból kell bevinni (meg kell nézni, a rizsben mi van, s más növényekben... de nem egyszerűbb akkor már enni valami állatit? hacsak nem vegán a kérdező, de akkor elvárnám, hogy az aminosavak fontosságáról is tudjon, márpedig a fehérjeigényről sem lehet sok fogalma).

2015. dec. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az a baj ha egesz nap csipszet zabalik akkirse hizok 55 kilo vagyik de ha nem eszek akkorse tudok 50 ala nenni pedig 45kilot akarok elerni
2015. dec. 29. 19:39
 7/7 anonim ***** válasza:

Te is stagnáló típus vagy? Előnyös, de megvannak a hátrányai, habár fogyni azt azért nem annyira nehéz, mint hízni annak, aki nem tud... Kalóriadeficitet tud teremteni az ember, ha nagyon akar.

Viszont már 50 kg is elég picike súly, mekkora a magasságod? Nem akarsz több izmot? Az segít, jól is néz ki s azért valami erőt is ad...

2015. dec. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!