Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Én most kezdtem el szedni a...

Én most kezdtem el szedni a Reductilt. Miért tilos alkoholt fogyasztani a kúra alatt?

Figyelt kérdés
Bár én kipróbáltam, de csak fél pohár vörösbort ittam, nagyon rossz lett a közérzetem és mintha egy nehéz labdát lett volna a gyomromba.
2007. nov. 17. 16:32
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Valószinűleg a hatóanyagokban valamilyen reakció következik be amitől bajod is lehet!

Bátor vagy hogy igy kisérletezel magadon,örülj neki hogy nem lett nagyobb bajod!

2007. nov. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

[link]

javaslom, olvasd el az oldalt!

amit kiemelnék belőle:

- "Bekerülnek az agyba"

- "Tehát nincsen zsírégetö hatása!"

- " A szedés abbahagyása után elmúlik a hatása is."

- "A Reductil nem javasolt a túlsúlyosság gyógyszeres kezelésében mivel a testsúlycsökkenés nem jelentös és csak egy évig szedhetö valamint a gyógyszer szedésének abbahagyása után a testsúly ismét emelkedik ezért hosszú távon nem játszik szerepet a túlsúlyosságból kifolyó betegségek megelözésében."

- "Reductil csak vényre kapható, nincsen támogatva."


de az oldalon van rendes leírás, s ott látod, hogy miért nem javasolt alkohollal szedni, ahogy MAOI-val sem.

:)

2007. nov. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Az alkohollal összefüggő hatását nem tudom, mert nem kísérleteztem vele. Viszont az nem igaz, hogy nincs jelentős testsúly csökkentő hatása. Én nem jelentős testsúly töblettel kezdtem szedni. 87kg-ról indultam, 24 nap alatt fogytam 8kg-ot. (Igaz, nem a Reductil csökkentette a testsúlyt, hanem az, hogy az éhségérzet megszűnése következtében szigorú diétát tudtam tartani.) (Reggelire sovány túró, ricotta, 1 tojás vagy 1 toast növényi sajtszelettel, 1 joghurt, 1 narancs vagy alma. Persze ezek közül mindig csak az egyik volt a reggeli, nem egyszerre:). Ebédre párolt zöldségek vegyesen, esetleg hal, néha rizs vagy kics csirkehús, hüvelyes főzelékek - mind mind kicsi mennyiségben, hogy a gyomor is alkalmazkodjon. Este CSAK gyümölcsök, szigorúan esete hatig, utánna soha semmi. Amúgy a Reductil itt segített a legtöbbet, mert nélküle reggel nyolcig sose bírtam volna kaja nélkül. Próbáltam. Már 5-kor forogtam farkas éhesen az ágyban, aztán irány a hűtő, regggel 6-kor, nyolckor. Persze hogy nem fogytam.

Az tény, hogy a szervezet 3-4 hét után kezdi megszokni a gyógyszert, ezért minimális éhség jelentkezik, de ez nem is baj, teljesen viselhető. A 4. hét után kicsit megtorpan a fogyás, de ez érthető. Innentől érdemes elkezdeni napi szinten mozogni - egyrészt futás-uszás-bringa, másrészt célzott gyakorlatok a zsíros területekre- has, comb, fenék. Nem kell megszakadni, napi 20 perc elég, de kötelező, különben a szervezet visszatartó mechanizmusa miatt megáll a fogyás, akár HETI 1 kiló alá is eshet, és az kevés. A 4. héttől cél a heti 1-2 kiló. Ez egészségesen tartható, csak a diéta és a futás kell. Később nem árt olvasni kicsit a glutémiás index-ről is, a mozgás mellett jó, ha a napi kaja 4-5 részletben kerül bevitelre - pl javaslok délután egy-egy pohár paradicsomlevet elfogyasztani.

A mellékhatásokról: A reductil nálam a következőket okozta: enyhe szájszárazság, de én ezt pozitív mellékhatásnak tudtam be, ugyanis így gyakrabban ittam egy-egy pohár vizet,és ez fontos a fogyáshoz is, meg amúgy is. (Itt jegyzem meg, hogy semmilyen más ital nem megengedett a diéta alatt, mint víz, tea (CUKOR NÉLKÜL), paradicsomlé néha. A cukrot amúgy is száműztem, az elég egészségtelen édesítőszer maradt - a cukornál azért egészségesebb.)

Másik szomorú mellékhatás - egyértelmű potenciacsökkenés - ami érdekes volt, hogy nem merevedési problémák léptek fel, hanem ritkábban kívántam a szexet, kevesebbet forogtam a csajok után - de ha akció volt, akkor minden működött. Elsőre ijesztő volt, de hamar megszoktam a dolgot, (a csajom nem), és a szedés abbahagyása után 2 nap alatt elmúltak a tünetek.

Néha éjszaka voltak kisebb hőhullámok, izzadás, de nem tudom egyértelműen a Reductil számlájára írni, de kizárni sem.

Összességében teljesen pozitív tapasztalatokról számolhatok csak be, nélküle nem tudtam volna ilyen könnyedén elérni a súlytervemet. A szert 2-3 hónap után már nem érdemes szedni, és ekkor jön az igazi feladat, az elért súlyt megtartani. Marad az erős diéta, sport, és válogatott kis kalóriás és glutémiás indexű ételek.

2008. febr. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Előzőnek:köszi,én most akarom elkezdeni.
2008. nov. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Üdv!

Szerintem, mivel a gyógyszer és az alkohol is idegrendszerre hat, ráadásul lehet olyan hatóanyaga, ami alkoholban oldódik, vagy máskép szívódik fel, nem lehet inni mellette! Azért a Reductil nem játék, job, ha nem kockáztat az ember!

Én a Reductil tesóját szedem, a LIndaxát. Ugyanaz a hatóanyag, más gyártja, és olcsóbb.

Íme néhány kéretlen tapsztalat és javaslat:

:-)

A Lindaxához annyit fűznék hozzá, hogy a kolléganőimmel ezzel fogyózunk jelenleg. Mivel nekünk ülő munkánk van, és a család mellett nagyon nincs idő és energia a sportra, inkább a hízlaló ételek elhagyása és a Lindaxa szedése mellett döntöttünk. A tapasztslatok jók, havi 5-6 kg garantált. Annak nem jó a gyógyszer, aki 4 kg-nál kevesebbet fogy egy hónap alatt. Én nagyon örülök, hogy elkezdtem, mivel pajzsmirigy probléma miatt egy év alatt 35 kg-ot szedtem fel, az önbecsülésemen kívül az izületeim is tönkrementek. ekkora súlyfelesleggel a sport öngyilkosság, főleg az izületeinket lehet egy életre tönkretenni. Már fogytam 11 kg-ot, és most lájtos tornára járok, fokozatosan emlem a terhelést. A gyógyszer mellett szerencsére az ember nem is kívánja a magas energiatartalmú ételeket, így könnyebb a diéta is. Én 16 éves korom óta diétázom, mozgok, aktívan sportoltam (heti 5 edzés)voltam tíz évig vegetáriánus, de a stressz kicsinált. Most azért küzdök, hogy az önbecsülésem mellett 30 fölött képes legyek magam olyan állapotba hozni, hogy babát vállalhassak. Perzse nem szabad észnélkül a végtelenségig szedni részben a tolerancia miat, részben amiatt, hogy mégiscsak a központi idegrendszerre hat, és ezáltal az egész szervezetre, ráadásul "méregkéntí2 a májat, vesét is nagyon megterheli.

Amit tudok ajánlani, hogy bármilyen gyógyszer szedése mellett a méregtelenítést ne felejtsük el! Tea, rengeteg leves gyümölcs és zöldség + antioxidánsok, és fokozatos lájtos mozgás. Nekem bevált! Én maximum 3 hónapot fogom szedni, utána radikálisan méregtelenítek. Ennyi idő alatt szerintem maradandó károsodás nem alakulhat ki. Ráadásul minden gyógyszernek vanak mellékhatásai, az Algopyrinnek is... A tapasztalatom az, mint gyakorló fogyókúrázó, hogy ha látunk eredményt, akkor már lelkileg segédszerek nélkül is képesek leszünk diétázni, mozogni, és életmódot váltani...

2009. márc. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!