Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Miskolcon van paleolit ételeke...

Banya92 kérdése:

Miskolcon van paleolit ételeket, hozzávalókat árusító bolt?

Figyelt kérdés

2012. aug. 14. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:

A gyógynövény-szaküzletek mindegyikében találsz valami olyan kaját, amely beleillik a paleo-étkezésbe. Ha tudod, hogy mit akarsz venni, akkor csak meg kell találnod azt az üzletet, ahol a legolcsóbban juthatsz hozzá (már ha számít az ár)


Külön olyan üzletet, amely csak kizárólag paleo-kajákat árul, nem hiszem, hogy bárhol az országban találnál.

2012. aug. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Szoondiii ***** válasza:
100%

ha itt tartunk, minden piac paleó.

csak nem a pék részleget kell keresni, hanem a hentest és a zöldségest. a gombászt, savanyúságost..

2012. aug. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen kedves utolsó, ezzel én is tisztában vagyok,én a tökmaglisztre, lenmaglisztre, paleo olajra és társaira gondoltam, amiket nem igazán láttam még egyik boltban sem. Online vannak ilyen webshopok, gondoltam hátha nyílt is már ilyesmi, hogy ne kelljen még a postaköltségért is fizetni... :))
2012. aug. 15. 20:10
 4/7 anonim válasza:

Paleo olaj? Ha paleo-s vagy, és veszel paleo olajat, nem érted a lényegét. Az a diéta lényege, hogy visszatérünk a kőkorszaki étel alapanyagokhoz. Nyugodtan használj zsírt. Az igazi ha veszel zsírnakvalót, kisütöd, és még töpörtyű is lesz :) Ez a paleo olaj csak lehúzás lehet.


Hozzátenném, én nem vagyok paleós.

2012. aug. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A paleo lényege szerintem is az: azt enni, amit az őseink is ettek. Magvakat, bogyókat, gyümölcsöket, zöldféléket, lehetőleg eredeti állapotukban, állagukban, és nem a mai korban szokásos feldolgozott formákban (befőtt, meg konzerv, meg készrefőzve stb.)

Azonkívül a húsféleség ha nem is nyersen, de lehetőleg azt is minél kevesebb hő-hatásnak, feldolgozottsági szintnek alávetve. Tehát símán főzd, süsd, párold meg minél rövidebb idő alatt, minél kevesebb zsíron, minél kevesebb fűszerrel, tejszínnel és egyéb kitalált finomsággal átitatva.

2012. aug. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a kommenteket, de nincs szükségem kiokításra ezen a téren, mivel elég régóta benne vagyok már a témában és jól ismerem miről szól. Pontosan tudom, hogy mi a paleo lényege, és nem is mondtam, hogy akarok paleo olajat használni, csak az előző hozzászóló nem értette mit értek paleo bolt alatt. én meg elmagyaráztam, hogy miket árusítanak.
2012. aug. 19. 12:27
 7/7 anonim válasza:

A paleo olaj(lenmag olaj) lényege a megemelt omega 3 zsírsav tartalom.

Agyunk szárazanyagtartalmának 30 %-a omega 3 zsírsav.....és sok mindenhez kell az emberi élethez.

Persze a sima zsírokat és bizonyos természetes olajokat ajánl a paleo étrend.

2012. aug. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!