Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Sima paleóról váltok ketogén...

Sima paleóról váltok ketogén paleóra. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
32 éves nő vagyok, korábban, paleo életem előtt 64 kiló voltam 34%-os testzsírral, pedig nem ettem sokat és sportoltam is. A paleóval fél alatt fogytam 8 kilót, 56 kilót és 24%-os testzsírt tartom. Szeretnék további 4 kilót fogyni zsírból, és mivel a fizikai aktivitást tovább növelni nem tudom (nincs több időm sportolni), ezért inább a diétát szigorítom. Hozzáértőtől kérdezem, hogy ezzel a módszerrel sikerre számíthatok? Ha igen, mennyi idő alatt kb? El fog múlni a sóvárgásom...? 3 napja csinálom, de ölni tudnék egy almáért vagy egy narancsért... Tudtok bármilyen jótanácsot adni? Illetve, nem is értem pontosan, hogy a sok zsír mellett, hogyan működik, hogy mégiscsak fogynak, akik ketogén diétát folytatnak?

2012. nov. 29. 11:57
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:

Ez már annyira szofisztikált kérdés, hogy csak na.

Tényleg ennyire lényeges minden grammja annak, amit megeszel?

2012. nov. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
50%

Úgy működik, hogy a sok zsír evés semmilyen összefüggésben nincsen a test zsírosodásával.

De ilyen kérdéssel mondjuk Dr. Tóth Csabához fordulnék, mert itt ezen az oldalon szinte senki nem ért komolyabban a témához.


A gyümölcscukor elhagyása azért fontos, mert a fruktóz közvetlenül is rontja az inzulin érzékenységet, a sejtek glükóz felvételét.. erről pont beszéltünk Tóth Csabával a FB oldalán.


Meg lesz a hatása, de tudni kell hogy egészséges táplálkozással csak egészséges testzsírt érhetünk el, kóros soványságot nem. Nőknél nem tudom mennyire megy le, egészségesen.

2012. nov. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 A kérdező kommentje:

52 kilósan én még nagyon nem lennék kórosan sovány, nem vagyok túl magas (160 centi) és a 24%-os testzsír, az "egészséges kategória" felső határa... ezt szeretném 20% körülire levinni. Az még szerintem belefér. Most már vékonynak érzem magam, de a "van mit fogni rajtam" jellegű kis párnácskáktól szívesen megszabadulnék. Az még nem kóros... SZóval, milyen ütemben fogok várhatóan fogyni 20g/nap alatt? :) Egyébként köszönöm az eddigi válaszokat is!


Harcművész, 24%-os hasznosság??? Nem értem...

2012. nov. 29. 14:02
 4/55 anonim ***** válasza:
67%

A harcmüvész programja fennakadt, mindenhová ugyanazt irja, nem kell vele foglalkozni.


Ha meg még a gyümölcsöket is kihagyod, akkor rövid idön belül komolyan megbetegszel.


Mellesleg a sok zsir mellett azért fogysz, mert a szervezetnek hiánya van egyéb tápanyagokból és ezért nem tudja felhasználni azt sem, amit megeszel - a tested éhezik, mégha nem is érzed.

2012. nov. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
56%

Itt nem értékelik a paleót.


Egyén függő, hogy milyen ütemben fogsz fogyni, ebben sajnos nekem még kevés tapasztalatom van. Tudom van akiknek ez bejött, de nem kérdeztem mennyit fogytak x hét alatt.

Vagy Tóth Csabának írnék, vagy a paleós FB csoportban is lehet segítséget kérni

[link]

2012. nov. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
49%

4. válaszoló, most én leszek "kedves".

Itt, ennél a kérdésnél okos, tájékozott embereket várnak valószínűleg, és nem a félretájékozott kis önjelölt dietetikus magoncokat, tanulj még a zsírról, és hogy mi okoz hiánybetegségeket. Hiányos táplálkozás jellemzője eleve a hízás, zsírosodás. Te hogy tudod elhinni azt amit leírsz..?

2012. nov. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. nov. 29. 14:11
 8/55 anonim ***** válasza:
100%

Én sem majmolom a paleót, de tudom hogyan működik a test, és harcművész is tudja, csak egy egy dologban van köztünk nézetkülönbség. Ezzel szemben mindenki más eddig óriási baromságokat írt ide.


A sok zsírral azért lehet fogyni ketogén diétában mert a testünk működése megváltozik és alkalmazkodik ahhoz hogy a zsírt használja elsődleges energiaforrásként. Az agyunk is szénhidrát helyett zsírral kezd el működni. Emiatt az átállás miatt a diéta eleje igen nehéz, fáradékonyak vagyunk. De napi 1 alma a ketogén hatást tökéletesen megöli és hatástalanná sőt egészségtelenné teszi az egész diétát. Ha nem viszünk be szénhidrátot csak zsírt akkor a zsír anyagcsere felpörög, fontos a megfelelő telítetlen zsírforrásokról is gondoskodni, a sok rostról az emésztőrendszer miatt , a fehérje pedig mindennek az alapja minden diétában, ugyanis minden abból épül fel és ha rendszeresen fogyasztjuk akkor a testünk nem szorul rá hogy az energiahiány miatt magát építse le mert ebből az építő elemből elegendő áll rendelkezésre.

Egy nap alatt maximum kb 15-20gramm szénhidrátot lehet bevinni anélkül hogy kockáztatnánk, a legkisebb ch tartalmű zöldség a brokkoli. Természetesen kalória deficitet tartani kell a fogyáshoz.

A ketogén diéta csak ideiglenesen alkalmazható, életmódként nem. A zsírvesztésre nagyon hatékony különösen sporttal, de hosszú távon megterhelő a szervezet számára és nem tudunk olyan teljesítményt nyújtani sem agyilag sem fizikailag mint szénhidráttal működve.

2012. nov. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
75%
*bár ezt forrás és tapasztalat válogatja! :)
2012. nov. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 A kérdező kommentje:
Valahol (nem tudom már hol), azt olvastam, hogy nem kell kalóriadeficit... furcsa is volt. Akkor viszont számolnom is kell, mert ez a sok zsír... pfff, gőzöm sincs mennyi kcal-t vittem ma be! :)
2012. nov. 29. 14:46
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!