Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Sima paleóról váltok ketogén...

Sima paleóról váltok ketogén paleóra. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
32 éves nő vagyok, korábban, paleo életem előtt 64 kiló voltam 34%-os testzsírral, pedig nem ettem sokat és sportoltam is. A paleóval fél alatt fogytam 8 kilót, 56 kilót és 24%-os testzsírt tartom. Szeretnék további 4 kilót fogyni zsírból, és mivel a fizikai aktivitást tovább növelni nem tudom (nincs több időm sportolni), ezért inább a diétát szigorítom. Hozzáértőtől kérdezem, hogy ezzel a módszerrel sikerre számíthatok? Ha igen, mennyi idő alatt kb? El fog múlni a sóvárgásom...? 3 napja csinálom, de ölni tudnék egy almáért vagy egy narancsért... Tudtok bármilyen jótanácsot adni? Illetve, nem is értem pontosan, hogy a sok zsír mellett, hogyan működik, hogy mégiscsak fogynak, akik ketogén diétát folytatnak?

2012. nov. 29. 11:57
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
75%

Hmm, világos. Nyilván. Bár én azt az irányzatot követem amely szerint az alacsony inzulin szint jó. Nem zavarja a zsír lebontást (fogyást) nem lesz inzulin rezisztencia. Hmm lehet illene több jó dolgot írnom, de igazából mindegy.


Szóval elvileg az agy ketózisa nem jó?

2012. dec. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:

rost tabletta, brokkoli. fél kiló brokkoliban van 10gramm szénhidrát, ami még beleférhet egy étrendbe.

Zsírvesztésre jó a ketogén diéta de az emésztőrendszerre attól oda kell figyelni :)

Túlzott energikusságra később se számíts, mégiscsak diéta ez is. De bevallom saját tapasztalatom nekem sincs, drukkolok.

2012. dec. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 A kérdező kommentje:

De kedvesek vagytok, sokat tanulok! :)


Kitartok, most már kíváncsi vagyok, mi lesz pár nap múlva. A sajt tényleg hülyeség, betesz az ember bőrének, nekem kb azonnal. A székrekedést pedig végiggondoltam, tényleg nem ettem semmi rostot, és inni is elfelejtettem.


Hiszem azt, hogy a testem nem azt jelzi, hogy ez "rossz", hanem hogy ez "szokatlan". Valószínűleg akkor még jobban szenvednék, ha kakós csigát ennék reggel-délben-este, csomóan csinálják és nem érzik (most még) hogy szenvednének. Állítom, hogy szokás kérdése... Egyébként is mindenkinél kiveri a biztosítékot, hogy soha nem eszem lisztet, cukrot, ilyesmit. Nah, nem működik az agyam, össze-vissza írok! Most már használhatná ezeket a nyamvadt ketonokat! :)

2012. dec. 3. 22:45
 44/55 anonim ***** válasza:
31%

nem tudok olyan sokat az agyról de biztosan meg van rá az oka hogy alapból szénhidráttal működik , én életmód szerűen nem mernék átállni a ketózisra. Nem tudom hogy káros e csak azt hogy nem az a természetes, hanem csak egy tartalék üzemmód éhezés idejére. de napi 30-50gramm szénhidráttal már nincs ketózis.


A szupermarketekben is ki van írva a liszt ,cukor fölé hogy alapvető élelmiszerek, tehát nyilvánvalóan mi vagyunk a hülyék. :D

2012. dec. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
75%

Hehe :)

Alapvető és kihagyják a zárójeles részt tinta spórolásból, (megbetegítő) élelmiszerek.


Az ember mint mindenevő lény, a természetben olyan 30-50g ch fogyasztás teljesen reális (kivéve amikor nem, mert a hunzák húst, vért és tejet esznek, tehát erősen ketogénnek tűnnek, esetleg a fehérje/zsír arány miatt nem ketogén az étkezésük.. mégis egészséges emberel).


Azt mondom komolyabb vizsgálatokat vegyünk alapul, mielőtt a ketózist hosszútávon kerülendőnek tekintjük :) Az agynak eddig úgy tűnik egyenletes energiaellátás kell (tehát az ingadozó vércukorszint nem jó, illetve az Alzheimmert 3. típusú cukorbetegségnek, az agy inzulin rezisztenciájaként tartják ma már számon).

2012. dec. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
75%

[link]


Itt ír Dr. Tóth Csaba a ketogénről is. Tehát orvosi tapasztalatok alapján abszolút ideális.

2012. dec. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 A kérdező kommentje:

No, úgy tűnik, hogy fogyás szempontjából is működik, kalóriakontroll nélkül... tegnap 56,5-öt, ma 55,7-et mutatott a mérleg, pedig tényleg sokat ettem... Valami talán elindult, írom a tapasztalatokat továbbra is! Ma reggel már nem is éreztem úgy magamat, mint akin végigment egy tehervonat, pedig a gyerkőcöm nem nagyon hagyott aludni... :) Most öröm van, reggeliztem is egy vajas tojásrántottát tepertővel! A tükör is mutatott valamit... kicsit olyan, mintha "megacélosodtam" volna, jobban látszanak az izmok. Írjatok még, örülök, hogy tartalmas ez a beszélgetés.


Egyébként találtam egy szakmainak tűnő cikket, ezt olvasgattam:


[link]

2012. dec. 4. 09:13
 48/55 anonim ***** válasza:
66%
Jó, hogy jobban vagy de az ilyen 24h alatt bekövetkező kilós testtömeg változások leadott fölösleges vízre utalnak. Az "puffasztott". De ez valóban jó!
2012. dec. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 A kérdező kommentje:
Ma már sokkal jobban ment, egész délután eszembe sem jutott az evés. A piacon elmentem a sok zöldség-gyümölcs mellett és egyáltalán nem hozott lázba, ez jó... Az agyam viszont nagyon-nagyon tompa... lesz ez jobb? Onnan tudom, hogy beszélek angolul, ma kellett volna és egyszerűen nem jöttek a számra a szavak... Igazából még magyarul sem, ez eléggé zavar. A cikk, amit belinkeltem 2-3 hetet ír, ha jól emlékszem, amíg az agy teljesen átáll.
2012. dec. 4. 23:24
 50/55 A kérdező kommentje:
55,4 kg ma reggel... ez már nem lehet víz, egy hete csinálom! Vagy igen? :) Tegnap sem volt kalória-kontroll, nem akarom elkiabálni, de úgy tűnik működik és elég jól vagyok. Már csak egyszer-egyszer tör rám a sóvárgás, de hamar elmúlik. Most az kezdett el foglalkoztatni, hogy mi lesz azután, ha lement az az engem zavaró pár kiló... hogyan kell majd visszatérnem a normális paleóhoz? No mindegy, ezzel majd foglalkozom akkor, ha ott tartunk! :)
2012. dec. 5. 09:28
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!