Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Normális, hogy ilyen lassú az...

Normális, hogy ilyen lassú az emésztésem?

Figyelt kérdés
Újabban, amióta rendesen paleózom, egy étkezés után 6-7 óráig, vagy még tovább teljesen tele vagyok, mint aki nemrég evett, aztán még 1-2 óra, amikor se tele nem vagyok, sem éhség nem jön rám. Ha lefekvés előtt 1-2 órával eszem, másnap kora délutánig nem éhezem meg és egy-egy étkezés után a hasam óriásinak tűnik, pedig nem eszem olyan sokat. Volt valakinek hasonló tapasztalata?

2012. dec. 4. 18:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát azt leszámítva, hogy nekem nem nagy a hasam, én is lassan éhezem meg. Én minden nagyobb kajálás után kakilok :DD naponta 1x általában és mindig olyan 10 perccel v vmennyivel egy nagyobb evés után :)
2012. dec. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nálam ezzel is gondok vannak...:(
2012. dec. 4. 19:38
 3/10 anonim ***** válasza:
ha 6-7 óránként eszel akkor nem csoda hogy úgy lelassul az anyagcseréd próbálj meg 3 óránként minimum enni akár ha csak pár falatot is és igyál sok vizet
2012. dec. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, de a paleonak pont az a lényege, hogy az ember laktató ételeket fogyaszt, de ritkán éhes. Csak abban nem vagyok biztos, hogy az rendben van, ha már ENNYIRE ritkán...
2012. dec. 4. 20:38
 5/10 30BananasADay ***** válasza:
0%
Az a probléma hogy a paleoban semmi rost sincs.Én napi 4x megyek el a mosdóra és ez így egészséges.Ha túl sokáig marad benned a cucc nő az esély a végbélrákra.Gusztustalan téma, de tény.(Ami zöldségből jön rost egyenlő a 0val, sokkal több kell az egészséges bélműködéshez.)
2012. dec. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, az hogy nem leszel éhes sokáig az természetes, hiszen lassan felszívódó, de tápláló ételeket eszel. Az étkezések utáni nagy has viszont arra utal hogy valami felfúj. Próbálj meg rájönni mi az, mert ez nem normális. Én egyszerre eszem meg a napi adagomat és meg se látszik a hasamon.


Banános, miben van szerinted elég rost, ha a zöldségekben nincs?

A paleóra való átálláskor nekem is volt székrekedésem, de később ez magától elmúlt, mostanában kétnaponta megyek wc-re, a napi négy az már hasmenés, nem?

2012. dec. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Napi 4 biztos nem normalis, napi 2 vagy 2naponta 1 a jo sztem vagy a ketto kozott. Zoldsegekben meg gyumolcsokben pedig van rost de szerintem a husban is egy kicsi, de ez csak tipp. En ha keveset eszem akkor kakilok 2naponta
2012. dec. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Nekem azóta van ez, amióta a hardabb paleóra próbálok átállni (sok hús, kevés zöldség, minimális gyümölcs), amíg ettem magsütiket és több gyümölcsöt, addig nem volt baj. Talán majd sütök lenmagkenyeret, a len elvileg jó erre...

2012. dec. 5. 15:15
 9/10 anonim ***** válasza:

Biztos mindenkinek más ütemű az anyagcseréje, de abba a hibába ne essetek, mint sok paleós, hogy magokkal tömitek magatokat agyon. Az szokott napi 3-4 wc-zést eredményezni. Túl puha és -khm- nagy adag széklet legtöbbször erre utal.

Nem szabad őket túlzásba vinni, káros cuccok is vannak bennük.

2012. dec. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
múltkor 2x kakiltam 1 nap :D reggeli jó nagy adag rántotta után és miután a nagyszüleimtől hazajöttem ebédről :D (paleózom én is) mindig akkor kakilok amikor nagyobb adag kaját eszem meg és az kinyomja az előző adagot:D
2012. dec. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!