Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Mi a véleményetek a 801010,...

Mi a véleményetek a 801010, nyers vegán gyümölcsevésről? Egészséges? Tapasztalatok is jöhetnek

Figyelt kérdés

[link]

Itt van egy pár rossz tapasztalat.. van aki már 1 éve nyomja? :D


2012. dec. 4. 18:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%
Ez egy óriási baromság, ha jól értelmezem a kérdést, akkor ezek csak gyümölcsöt fogyasztanak? Nagyon nem egészséges, a szervezetnek szüksége van az esszenciális zsírsavakra és aminosavakra, amit gyümölcsökből nem tudunk fedezni. Nem hiszem, hogy sokáig ki lehet bírni ezt az életmódot.
2012. dec. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
kevés zöldséget és kevés magot is.
2012. dec. 4. 22:08
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Fehérje? Szénhidrát? El tudom képzelni, hogy nézhetnek ki ezek a nyersvegánok, lehet, hogy vékonyak, de semmi izom nincs rajtuk(ezt írják egyébként a belinkelt honlapon is). Ez azzal magyarázható, hogy mivel nem viszik be a kellő minőségű fehérjét és szénhidrátot, a test a saját fehérjéit kezdi el lebontani.
2012. dec. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Inkább az írjon aki ért hozzá.... Szinte csak szénhidrátot esznek (80%)
2012. dec. 5. 06:24
 5/12 30BananasADay ***** válasza:
100%

Pár hónapja csinálom, nem vesztettem semmi izmot, inkább megerősödött a lábam a rendszeres edzéstől.A gyümölcsökben megtalálható az összes aminosav, viszont muszáj zöldséget enni.Nem lehet izmot veszíteni ha csak nem éhezel. Csak a hús/tejipar nyomja azt hogy jajj a sok fehérje.5% az anyatej fehérjetartalma, szerintem ez minden elárul.


Energiát illetően leírhatatlan.Egy problémám van csak, nehéz ilyen sokat megenni.Beleolvastam a hozzászólásokba, eléggé nevetséges.Semmi értelmes ellenérv csak támadni próbálnak:pszihopaták a 811esek, nem lesz energiád (WTF?).Minnél tovább olvasom a kommenteket annál nevetségesebb az amivel dobálóznak a kedves paleo "barátaim".

2012. dec. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
de voltak akik próbálták és pl 1 év múlva jöttek a rossz hatásai. És én pl aki nem nagyon sportol csak ha alkalom van rá, nem nagyon mozgok, tuti hogy elhíznék. Te rengeteget sportolsz, de én főleg csak itthon vagyok mostanában meg suliban (oké napi 1km-t lefutok(ha sietni kell a hévhez) és emellett sétálok is és mondjuk heti 1x egy kicsit erősítek itthon). De volt h nem edzettem semmit 1 hónapig és a hasam kockás maradt, és a többi izmom is megmaradt. Sztem ezzel a 811-el elhíznék :o
2012. dec. 5. 14:14
 7/12 ●●●● ***** válasza:
37%

Az a baj, hogy nagyon sokáig a jó hatások jönnek elő, és 40 nap után bármilyen változtatás, ami mellett kitart az ember, megszokássá válik. Utána megjelennek a tápanyaghiány hatásai, a betegségek, de addigra a kezdeti jó hatás miatt az ember meg van róla győződve szentül, hogy nem okozhatja az eszement diétája, hiszen az első hónapokban sokkal jobban érezte magát.

Valahol olvastam egy igen részletes cikket arról, hogy milyen változások mennek vége ilyenkor, amelyek miatt kezdetben több energiája és jobb kedve van az embernek, de ez csak kezdeti átverés. Egyelőre nem találom a linket (amúgy is angolul van).

2013. ápr. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Mivel az emberek 99%-a nagy részt húsevésen és főtt kajákon él csak támadásokat és ellenérveket fogsz kapni, mint ahogyan ezt lehet is látni. Ez viszont nem jelenti az, hogy igazat, helyes dolgokat írnak. A mai táplálkozási szokások egyszerűen kialakult függőség, amit egészen csecsemő kortól belenevelnek az emberbe, nem ártana elgondolkoznunk miért vagyunk elhízva, legyengülve, miért halunk meg betegségben, egyáltalán miért vannak betegségeink? A vadon élő állatoknál miért fordul elő ritkán? Miért gyógyultak ki súlyos rákbetegek nyers vegán diétán? Biztos valami csoda folytán ugye... én a tényekben hiszek, a csodákban nem. Ezt a gyógyító hatást saját magamon is tapasztaltam és köszönöm szépen jobban érzem magamat mint valaha bármikor is.. Igazából csak sajnálni tudom azokat az embereket akik megvetik maguktól ezt a lehetőséget, ők nem fognak felemelkedni soha.

Privátban szívesen segítek keress meg ha gondolod, a szkeptikus, tudatlan embereket meg figyelembe se vedd.;)

2013. jún. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
én így vagyok a paleó/ketogénnal :D ezzel is sokan gyógyulnak rákból, én úgy is tartom a szálkás, nagyon alacsony zsírszázalékot, hogy még csak nem is edzem (ha edzenék izmosabb lennék). De megy a futás is, meg minden és egészséges vagyok :) szeretem a nyers dolgokat, de a húst, tojást is.
2013. jún. 17. 15:43
 10/12 Trollotron válasza:
0%

"A mai táplálkozási szokások egyszerűen kialakult függőség"


- Ez lényegében igaz. csomó olyan magas energiatartalmú ételhez hozzáférünk, amit régen nagyon nehéz volt beszerezni. az emberi biológia még most is az éhhalál elkerülésére van berendezkedve, nem meglepő, hogy nagyon kellemesnek találjuk a magas tápértékű élelmiszereket. Ez akár még a függőséghez hasonló hatást is elérhet, valóban.


"miért halunk meg betegségben, egyáltalán miért vannak betegségeink?"


- Azért ilyen messzire nem mennék, nem minden betegség köthető össze a táplálkozással.


"A vadon élő állatoknál miért fordul elő ritkán?"


- Mert a ragadozók megeszik őket amint egy kicsit is látszik rajtuk a gyengeség,azért. Emiatt ritkán látni súlyos beteg vadon élő állatot. A ragadozók meg éhen halnak.


"Miért gyógyultak ki súlyos rákbetegek nyers vegán diétán?"


- Nem gyógyulnak ki. Mellesleg felettébb ártalmasnak tartom hamis, egyszerűnk ható megoldásokat ajánlani kétségbeesett emberek számára. A rák egy kicsit bonyolultabb dolog annál, mint hogy egy huszárvágással a táplálkozásból lehessen az egészet levezetni (de van kapcsolat a kockázati tényezők terén, tehát MEGELŐZÉSNEK valóban nem árt az egészséges étrend).


"Igazából csak sajnálni tudom azokat az embereket akik megvetik maguktól ezt a lehetőséget, ők nem fognak felemelkedni soha.


- Hova?

2013. jún. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!