Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleósok, ha bekaptok egy...

Paleósok, ha bekaptok egy hasmenéssel járó vírust mit esztek? Mikor az ember háztartási kekszet, meg főtt krumplit, meg piriítóst enne.

Figyelt kérdés
2012. dec. 10. 12:01
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

Az egészségügyi ajánlás már rég nem üres keksz és krumpli.

Ezeket kímélő ételeknek gondolták, ezért alakult ki ilyen ajánlás.


Valójában viszont: eleve a keksz és a krumpli nem könnyen emészthető vagy kímélő étel (ezt tudod).

Ami fontos, az az hogy ha már eleve rossz az emésztésünk a fertőzés miatt, akkor legalább legyen minőségű tápanyag az emésztő csatornánkban, hogy ami felszívódik legalább az használható legyen :)


Párolt zöldségek, só, nem fűszerezett párol húsok (a fűszerek irritálhatják az amúgy is érzékeny bélfalat), gyógyteák, nagyon fontos a folyadék ilyenkor is és egy nyugtató pl. kamilla tea is segíthet.

A fertőzés miatt pedig D vitamin, c-vitamin.


Jobbulást kívánunk!

2012. dec. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Mézzel készült banán chipset, petrezselymet, mert sok benne a kálium és az hasfogó hatású. Az orvosi szén sem rossz, igyekezni kell olyat találni, amely vivőanyag nélküli, de tapasztalat, hogy a banáncsipsz jobb, és mellé lehet apróbojtorján teát inni, mert az is enyhe hasfogó hatású.
2012. dec. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vagy csak simán vizet iszol és kész, mert ha hasfogó hatású cuccokat kezdesz el enni, annál lassabban ürül ki belőled és annál tovább leszel beteg. Sima víz és megvárod, amíg jobban leszel.
2012. dec. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
amióta paleózom nem voltam beteg, de 1x volt gyomorrontásom (mindenkinek volt vmi kajától v rossz víztől) akkor a szedret kívántam, másnapra jól lettem (este hánytam) :D de sztem még nagyon jó a nyers karalábé is, tényleg, talán az a legjobb. még nagyon jó a zöldséges húsleves is
2012. dec. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Julie S ***** válasza:
Ha van étvágyam, akkor bármit, ami nem túl zsíros és nem túl fűszeres. Ha nincs étvágyam, akkor koplalok, amíg helyre nem áll. Kb fél vagy egy nap. És persze folyadék az kell, ami nekem tea formájában megy.
2012. dec. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok paleos, de barnarizst nem ehetsz? Mert mondjuk az jó mindenféle bélbajokra. Nem mondom hogy fínom, de ha éhes vagy meg lehet enni.
2012. dec. 12. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Barna rizset ne! A növény a héjával védekezik a kártevők ellen! Lektinek vannak benne meg egy csomó tápanyag felszívódást gátló cucc.. [link]
2012. dec. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igyál pásztortáska gyógynövény teát!

Hasmenésre nagyon jó!

2012. dec. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!