Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Csak én látom így? (paleó)

Csak én látom így? (paleó)

Figyelt kérdés
Úgy látom, mostanában csillapszik a paleó-nyersvegán fight. (Örülök is neki:) Ez valami új tudományos eredménynek köszönhető?

2013. jan. 16. 20:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
A kedves 811 veganok belefáradtak a dologba és fogyasztanak annyi CH-t hogy rájöjjenek: értelmetlen itt veszekedni.Én már csak felnézek néha napján, inkább élem az életem (sajnos télen nehéz hosszasabban kimozdulni, kell az unaloműzés). Szemtől szemben nem kell senkit sem győzködni ha találkozik velem, ők szokták megkérdezni miért vagyok mindig ennyire energetikus.Itt már csak tényleg az volt hogy le akartuk egymás torkán nyomni a gondolkodásmódunkat ami egyértelműen butaság.És sokkal jobb ha mások érdeklődnek, nem szeretnék senkit sem kioktatni (ha nem erőszakoskodik) és eddig személyesen soha sem kellet, nem is szeretném.
2013. jan. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a 811-eseket példának szoktam felhozni testépítők előtt, hogy rájöjjenek a kalória bevitel-leadás mítosz mennyire nem állja meg a helyét.


A vegánokkal nincs semmi baj, csak összekeverik a szénhidrátokat. Azért, mert sok gyümölccsel nem hízik el valaki, nem jelenti azt, hogy kenyérrel, tésztákkal stb. sem. A szénhidrát egy anyagcsoport, nem egy konkrét anyag. A zöldség, gyümölcs márpedig teljesen más mint a gabona, burgonya, rizs.


Az átlag ember elhízása és betegségei a szénhidrátokhoz köthetők, persze de mit eszik az átlagember? Hát a keményítő bevitelről van szó ilyenkor, nem a gyümölcscukorról és az élelmi rostokról. Ezeket a 'paleósok' is eszik. Az átlagember viszont keményítőt és glükózt eszik.


Nevén kellene nevezni a dolgokat, és akkor nem lenne félreértés. Igen, nem a 'ch'-ról van szó, hanem a keményítőről, kristálycukorról.

2013. jan. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!