Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Az egyik kérdésnél olvastam,...

Az egyik kérdésnél olvastam, hogy csínján kell bánni az olajos magvakkal, de miért? Én imádom az olajos magvakat, és minden nap megeszek legalább 100 grammnyit. Ezek szerint rosszul teszem?

Figyelt kérdés

Meg egyébként is, a ch-tól hízunk, akkor mért ne fogyaszthatnánk kedvünkre az olajos magvakból?


Összezavarodtam.


2013. febr. 17. 20:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%

Mert elég sok kalória van benne. 100g mogyoró 700 kalória kcal


100g zsír 900kcal.


kb. mintha zsírt ennél. Így egyél kétpofára olajos magvakat. Amúgy egészséges, de csak mértékkel. Ezek a magvak mindenről híresek, csak arról nem, hogy abba tudd hagyni. Edd reggel joghurtba belekeverve.

2013. febr. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%
Aznagy tévedés, hogy CSAK a ch-tól hizol, a zsir sokkal jobban hizlal, ugyanolyan súlyú zsirban több mint ke´tszer annyi kcal van, mint a cukor/keményitöben.
2013. febr. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%

És.. 1. 2. válaszoló, kit érdekel a kalória?


A válaszom: nem szeretnék tévhiteket terjeszteni paleo körökben.. de elég sok olyan tapasztalat született, hogy a sok gyümölcs és a sok olajos mag nehezítette a fogyást. Ezt meg kell tapasztalni, ha ha neked nem gond, akkor lehet örülni, de ha nem megy a fogyás paleóval, akkor az lehet a magokkal bevitt sok ch miatt. Hiszen van bennük rendesen..

2013. febr. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de már hogy lenne bennük sok ch?!


Pl. 100 g mandulában van 7 g szénhidrát, 100 g mogyoróban 9 g stb. Ez sok ch???

2013. febr. 17. 22:39
 5/11 A kérdező kommentje:

OK, megnéztem, és tényleg vannak olyan magvak, amelyekben sokkal több ch van... Sajnos. Köszönöm a segítséged!


És köszönöm a többiek válaszát is.

2013. febr. 17. 23:05
 6/11 anonim ***** válasza:
szerintem nincs velük semmi baj, csak annyi h túl sok omega 6
2013. febr. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ezt érdemes elolvasni!

[link]

2013. febr. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Jó, mostmár magvakat se együnk, tök jó, mindjárt elsírom magam...
2013. febr. 20. 15:29
 9/11 anonim ***** válasza:

Eddig is ugyan úgy voltak benne fitátok, csak nem tudtátok. És?

Be lehet áztatni őket, meg eleve nem tisztázott hogy mekkora aktív fitinsav tartalmuk van, tehát hogy mennyire is gáz a helyzet. A gyakorlatban panaszkodik valaki az olajos magvakra, és segít ha nem eszik? Nemigen..

2013. febr. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
szerintem ahhoz nem kell agysebésznek lenni, hogy belássa valaki, hogy az olajos magvak tele vannak olajokkal.. és ahhoz sem, hogy azt felfogja valaki, hogy az olajok brutálisan hizlalnak.. persze ha minden nap futsz 10 km-t, akkor oké..
2013. márc. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!