Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleózom lassan 3 hónapja, de...

Paleózom lassan 3 hónapja, de sajnos nincs pénzem paleós dolgokra (mandulavaj, kókuszolaj stb. ) hogy tegyem igy változatossá az étkezéseimet, főleg, ha édességet is szeretnék készíteni?

Figyelt kérdés
2013. febr. 25. 15:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hús-belsőség-zöldség-gyümölcs kategóriák különböző variálásával.. lehetne változatosan enni. Sajnos télen kevesebb az olcsó zöldség.. Húsokból 800ft körül van darált hús, 400 forintért máj, ezek viszonylag megfizethetők.


Kókuszreszelék kis mézzel, kakaóporral egy nem túl drága édesség. Aszalt gyümölcsökkel, olajos magvakkal is feldobható.

2013. febr. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ilyen flancos dolgokat én is ritkán használok :) Mondjuk nem vagyok paleós, de már nem vagyok tőle oly messze, csak éppen húst szinte sosem eszem :)

A nyersvegánok is mindig jönnek a datolyával és avokádóval az édességeknél is, nem tudom, miért, nekem attól még sose lett jobb semmi, persze kinek a pap, kinek a paplan. Én olajos magvakat (főleg diós és lenmagot) szoktam mazsolával összekeverni, a kakaó opcionális, néha kókuszreszelékbe forgatom, akkor még látványos is :) Nekem sokkal jobban bejön, mint a mézes kókuszreszelék, bár az sem a legrosszabb dolog, valamint ízlés dolga.


Ezen kívül még rengeteg lehetőséged van :)

Ha a paleósok ehetnek banánt, mézet és kakaót (gondolom, igen, de sose mélyedtem el a témában), ezek összekeverése a legfinomabb csokipuding, amit valaha ettem, a párom azonnal rákattant. Ez azért drágább, mint a kakaós-lenmagos-mazsolás bonbon (még így, dió nélkül is finom), amiből ráadásul kevesebb is elég.

2013. febr. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A csokis banánkrémet például ajánlom, annyi az egész, hogy villával szétnyomkodsz egy banánt és keversz hozzá kakaót. Kókusztejet olcsón elő lehet állítani, z elkészítést itt találod: [link] Én az Auchanban 75 ft-ért veszem a kókuszreszelék 100 grammját, így összesen 150 ft egy liter kókusztej (plusz amennyi áramot fogyaszt a tűzhely és a turmixgép, de az nem sok). Kókusztejből pedig csinálhatsz kakaót, tojássárga segítségével pudingot, vagy amit akarsz.
2013. márc. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!