Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Hipoglikémiám volt a paleo miatt?

Hipoglikémiám volt a paleo miatt?

Figyelt kérdés

Egy hete paleózom, nem volt semmi negatív tapasztalatom vele, csak azt vettem észre, hogy a szokásosnál álmosabb vagyok. 1 órája elkezdtem érezni, hogy ideges vagyok. Hozzám nem lehetett szólni, mert mindenkinek leordítottam a fejét. Valamiért hirtelen nagyon megkívántam az édeset. El is kezdtem sütni mákos paleo sütit. Közben almát is eszegettem. De hirtelen elkezdett végigjárni rajtam a meleg, de nem jó értelemben, hanem megborzongtam, tiszta libabőr lettem mikor forrónak éreztem az egész testem. Éreztem, hogy szédülök és a szívem majd' kiugrik a mellkasomból és elkezdtem hülyén venni a levegőt, mintha légszomjam lenne. Közben mértem a csuklómon a pulzusom, de az normálisnak bizonyult. Kimentem a friss levegőre. Addig jó volt, de miután bejöttem ismét produkáltam a tüneteket. Ekkor már sejtettem, hogy hipózok, bár még soha nem tapasztaltam... Ettem gyors 3-4 puffasztott búzaszeletet. Most már jobban vagyok, nem vagyok ideges csak a fejem sajog egy kicsit. Most akkor az történt amire gondolok vagy esetleg pánik rohamot kaptam és nincs is köze hozzá? Most nem tudom, hogy azért idegeskedtem, mert alacsony volt a cukrom, vagy egyszerűen ideges voltam(veszekedtem valakivel) és ettől kaptam pánikrohamot. De tény, hogy jobban lettem gyors felszívódású szénhidrát után...


Folytassam a paleót? Most nagyon megijedtem.


2013. ápr. 5. 18:11
 1/2 anonim ***** válasza:
52%

Nagyon úgy néz ki hogy hipoglikémia volt.

A paleó alapvetően egy egészséges étrend de nem kell szentírásnak venni. Egyél rendszeresen zabpelyhet, magas a rost tartalma alacsony a glikémiás indexe és ha jól tudom még glutén szempontból is jó, bár ez már engem teljesen hidegen hagy mert az én véleményem szerint se a fogyáshoz se az egészséghez nem sok köze van.Az enyhe kalóriadeficit megtartására viszont fokozottabban kell figyelni mert szénhidráttal könnyű átlépni.

2013. ápr. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
76%

1. vagyok:

Igazából nem az a lényeg hogy paleózz, mert a testednek tök mindegy hogyan hívod. A legjobb tudásod szerint kell egészségesen és a fogyáshoz megfelelően étkezni. A paleó nagyon jó alap ehhez, de azt hiszem megtapasztaltad hogy a szénhidrát mentes étrend nem az igazi. Persze sokaknál nem jön ez elő, mindenki különböző illetve a legtöbben nem kellően szigorúan alkalmaznak egy étrendet, vagy te hanyagoltad el a zöldségeket amikben lett volna elég szénhidrát.

Szerintem "paleózz" tovább, csak napi 1gramm/testsúly kg, minél egyenletesebben elosztott szénhidráttal. Hús meg zöldség mellé fogyasztva már bármelyik gabonának olyan alacsony lesz a glikémiás indexe mint a zabpehelynek magába.Nyilvánvalóan amennyivel több kcal szénhidrátot fogyasztassz anyival kevesebb kcal zsírt kell.

2013. ápr. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!