Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Kérlek javítsatok ki, ha nem...

Kérlek javítsatok ki, ha nem így van, de én az itteni válaszokból azt szűrtem le, hogy az ember bármennyit ehet, akár dugig is eheti magát, a paleóval akkor is fogyni fog? Vagy tartsunk azért mértéketet? Vagy csak a gyümölcsökkel?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 10. 16:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A gyümölcsökből csak mértékkel, de a többiből korlátlanul lehet enni.
2013. ápr. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Hát nem így van, ha több kalóriát viszel be mint amennyit elhasználsz akkor elraktározod, ez abszolút vitathatatlan.

Megemészted, felszívódik, nem tűnik el a semmibe, hanem a test tartalékot képez belőle.


Ha nem paleolitoznál, hanem mindenféle szemetet megennél akkor ez a dolog annyiban módosulna, hogy a szemétből mindenféleképpen zsír lenne mert a szervezet másra nem tudja felhasználni.

2013. ápr. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

elküldtem a választ félkészen.. :D


...és a szervezet az egyéb szükségleteit önmaga lebontásából fedezné. Ezért bukta az ha valaki csak kalóriát számol.

De paleolitnál az előző hszem első bekezdése az igaz, mert a test a normális tápanyagokat fel tudja használni de csak annyit amennyire szüksége van.

2013. ápr. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Én azt tapasztaltam, hogy ha korlátlanul eszek amennyi jól esik paleo kajákból akkor csak súlyt tartok, ami egész jó, ahhoz képest, hogy nem éhezem, sőt.

De, ahhoz, hogy fogyjak is bőven oda kell figyeljek a mennyiségre, hogy ne egyek túl zsírosan és a mozgásra is.

2013. ápr. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
19%
"a test a normális tápanyagokat fel tudja használni de csak annyit amennyire szüksége van" pontosan, de a paleolit táplálkozás ahogy semmilyen más táplálkozás sem tartozik azok közé, amiben csak és kizárólag hasznos tápanyagot viszel be a szervezetedbe, szóval paleolit ide vagy oda nincs az a diéta és étkezési forma amiben korlátlan mennyiséget fogyaszthatsz, mert a szervezet mindenből zsírt csinál amit nem használsz fel, őt ugyanis baromira nem érdekli, hogy paleozol vagy mi a kínt csinálsz... és mielőtt mindenki elájul ettől jobb tudni, hogy hátrányai is vannak, nemcsak előnyei
2013. ápr. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Zöldségből és salátából valóban dugig ehetsz, nem fog átalakulni hájjá.
2013. ápr. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
nem igaz. én pár hétig elengedtem magam, sok magot és gyümölcsöt ettem, meg persze mentek a zsírós husik mellé, és híztam 3 kilót.
2013. ápr. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

Az utolsónak: gyümölcstől való hízásra ne panaszkodj, mert azt a szigorú paleo tiltja a bennük lévő cukortartalom miatt. Senki olyat sem mond, hogy magokból telezabálhatod magad. Húsokat, halat, tojást, zöldségeket viszont korlátlanul ehetsz és fogyni fogsz.

A nasi hízlal.

2013. ápr. 12. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%

Elolvashattad volna az előző válaszokat mielőtt magyarázat nélkül beírod az eddigiek ellenkezőjét.


MINDEN étel képes hízlalni. MINDEN étel fehérjét szénhidrátot és zsírt tartalmaz és ezek ha egyszer felszívódtak akkor nem fognak nyomtalanul eltűnni főleg hogy a túlélés szempontjából kulcsfontosságú az energia raktározás. A közhiedelemmel ellentétben a többlet fehérje sem párolog el a semmibe, sokkal inkább szénhidráttá alakítja a test.Persze még így is sokkal jobb mint a másik 2 amit könnyen és gyorsan elraktározunk.


A zöldségeknek olyan alacsony a tápanyag tartalmuk hogy több kilót meg tudsz enni mire átlépnéd velük a kalória felhasználásodat, ezért ezekre simán lehet mondani hogy korlátlanul fogyaszthatók.

Egy sportoló vagy fizikai munkát végző ember valóban nem fog elhízni ha kettővel több tojást eszik meg de úgy nem lehet diétázni hogy 10 tojásból csinálok rántottát "mer az nem hízlal"

A sajtok meg a zsíros húsok de főleg a húskészítmények elég nagy kalóriabombát jelentenek.

2013. ápr. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az túlzás, hogy korlátlanul, inkább azt mondanám, hogy jóllakásig eheted magad hússal és zöldséggel, ezek ugyanis hosszú időre eltelítenek (mármint együtt, a zöldség önmagában azért nem), de persze ha egész nap husit nassolsz, vagy minden étkezésnél rosszullétig zabálod magad, akkor az nem fogyaszt, tehát ezért nem mondanám, hogy korlátlanul ehetsz. A gyümölcsöket és a magokat pedig valóban mértékkel kell fogyasztani, mert hizlalnak.
2013. ápr. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!