Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért mondják a nagy hozzáértő...

Miért mondják a nagy hozzáértők h ha 6 óra után nem eszik az ember akkor azzal nem is lehet fogyni?

Figyelt kérdés
egy csomó fórumon azt olvastam h sok ember ennek köszönhetően így fogyott le
2012. ápr. 2. 22:48
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Hat csak azert, mert pl en is csinaltam es utana olyan ehes voltam, hogy aludni nem birtam es ha kiehezteted a szervezeted, nehezen allod meg utana, hogy jol ne lakj
2012. ápr. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

élettanilag nem logikus.

pl egy olyannál aki hajnali kettőkor fekszik le és délben kel.

ezért butaság így megszabni egy konkrét időpontot minden tényezőt figyelmen kívül hagyva.

2012. ápr. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

A testnek van egy bioritmusa.

Az olyan ember, aki normális időpontban kel-fekszik tehát nem egy felborult életvitele van akkor annak nincs szüksége késő esti evésre.

Ahogy a mondás tartja: reggelizz úgy, mint egy király, ebédelj úgy, mint egy polgár, vacsorázz úgy, mint egy koldus.

Ez nagy igazság. Reggel, mikor felkelsz, elindítod a napod ahhoz kell az energia a jó reggeli. Az ember jön-megy, mozog, még a túlzott szellemi igénybevétel is zabálja az energiát. De este, mikor már lefekvéshez készülődsz nem kell teletömni magad. Este már csak punnyad az ember lazít nem használ nem éget annyi energiát. Feltéve ha edzésre jár mert akkor más a helyzet.

A szervezet-a táplálék sűrűségétől függően-egy-két órát emészt. Ha utána lefekszel akkor nem fogod a kajából adódó energiát leadni, így az elraktározódik.

Én évekig fogyóztam, millió módszert kipróbáltam. Nálam és még körülöttem sok embernek nagyon bejött ez a hat után nem eszünk semmit módszer. Látszott azért a különbség.

Mellesleg beteges édesség függő, nagy zabás típus vagyok és csak eleinte okozott gondot. A szervezet megszokta a sok és nagy adag ételt és sokáig éhes voltam. De utána megszoktam és ma már nem jelent gondot, sőt miután hosszú ideig kevesebbet ettem, és nem össze-vissza azt vettem észre mintha egy kissé összeszűkült volna a gyomrom és már nem tudok annyit enni. Rendesen eszek napi négyszer és elég.

Ha nem tudod megállni este akkor inkább valami könnyűt egyél amit könnyű emészteni és kevés cukor, szénhidrát, kalória, zsír van benne. Pl. joghurt, házi készítésű turmix édesítővel, gyümölcsök, gyümi zselé, ilyesmi. Hidd el csak akarat erő kérdése minden fejben dől el.

2012. ápr. 3. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az utolsónak, de mint ő is kifejti, 2-3 óra kell az utolsó evés lebontásához. Akkor ezek szerint ő már 8-9kor ágyban van. Én 11 felé szoktam lefeküdni, ezért még nyugodt szívvel eszek 7-8 körül. A hat óra nem szentírás, csak egy "iránymutatás".
2012. ápr. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

az emésztés ciklusokban történik, 12-20 óráig van a "felvétel", 20-04 óráig a beépítés (tápanyagok feldolgozása), 04-12 óráig pedig a méregtelenítés.


az ételek a gyümölcs és a zöldség kivételével (amiknek megemésztéséhez max 30 perc szükséges) nem 10 perc alatt kerülnek ki a gyomorból. a húst alapvetően nehéz emészteni, ezért a felvétel és a széklet között akár 18-20 óra is eltelhet...

ha rendesen "párosítod" az ételeket ami annyi hogy mindenhez egyél zöldésget vagy gyümölcsöt vagy előtte egyél egy kicsivel akkor megkönnyíti az emésztést és akkor pár óra kell neki...

felesleges terhelni a gyomrot akkor amikor egyszerűen nincs szükség tápanyagokra... a tápanyag 12-20 óráig kell, onnantól vége, meg kell emészteni és ki tudja még a tegnapi kaja hol tart (ha úgy ettél..)? vannak akik olyan hülyeséget írnak hogy "éjszakai koplalás egészségtelen" már nem azért de éjszakára nemhogy nem kell kaja kifejezetten káros... éjszaka nem az emésztéssel foglalkozik a szervezet hanem a megújuláson, meg amiket fent írtam, ha adsz neki egy emésztenivaló dózist akkor csak hízol mivel nem tud vele mit kezdeni...

a méregtelenítést 12 óráig gyümölcsök és zöldésgek és gyüm-zöldséglevek fogyasztásával segítheted elő.

ha délig csak gyümit és zöldségeket eszel, és 6-7 után este már nem eszel semmit, addig is könnyű húsokat, sok zöldséget, gyümölcsöt, teljes kiőrlésű dolgokat és semmi cukrot (igen a gyümölcsben értékes cukor van és a gyümölcs nem hizlal) akkor garantáltan lefogysz..

ha érdekel az egészséges étkezés akkor olvasd el a testkontroll című könyvet

2012. ápr. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!