Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha 1200kcalt eszik az ember,...

Ha 1200kcalt eszik az ember, mint diéta, de azt az 1200kcalt szenhidrat formajaban viszi be a sszervezetbe, akkor is fog fogyni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 8. 20:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Arra gondoltál, hogy pl. azt mind pizza formájában tennéd?
2012. jan. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

minden bizonnyal. kivéve ha egy nagyon kis ember (30 kilós gyerek) aki egész nap csak fekszik.

de persze beteg lesz szegény ember.

2012. jan. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
a baratnomet raszedtem hogy fogyokurazzunk, 1200kcalt eszuk naponta, en hust illetve zoldsegeket eszek, de neki az iylen kaja nem jo,inkabb eszik tésztakat, burgonyas ételeket, fozelékeket de a 1200kcalon belulmarad..neki tobbet is kellene fogynia mint nekem, és az egeszsegunk érdekében szentem rá h fogyizzunk..
2012. jan. 8. 20:57
 4/8 A kérdező kommentje:
jaj es O munkanélkuli és egesznap csak netezik és fekszik, így még nem is mozog :/ nemakarom h beteg legyen :(
2012. jan. 8. 20:59
 5/8 anonim ***** válasza:

pedig így beteg lesz.

ha nem eszik húst (most nem mondom hogy napi rendszerességgel enni kéne.. pedig szoktam mondani..) akkor pláne érleli a későbbi betegségeket magában.


egy kis elmélet az 1200kcal-ról.


az ember akkor fogy, ha kevesebb energiát eszik, mint amennyit elhasznál (mozgás, élet, evés ivás, gondolkodás.. minden energiaigény).

az átlag ember 24 órás fekvése 1200kcal-t simán igényel.

namost hogy egy ilyen ember fogyjon, ugye 1200kcal alatt kell ennie. na ezzel az a gond, hogy ez az életben maradásához szükséges energiaszint alatt van. lehet hogy fogyni fog, de milyen áron.. ha elcsap a kamion akkor is fogyok, de nem biztos hogy erre vágyom, ez az egészséges.


na most ugyan ez az ember, ha 1200kcal igény mellett még sportol is, legyen 2000kcal az energiaigénye, ebből megeszik 1500-1600kcal-t, és már is sokkal több tápanyagot vitt be, nincsen alapanyagcsere alatt, és fogyni fog. vélhetően egészségesen.


nem kell mindent kiszámolni, tényleg fölösleges. de attól még a szervezet így működik, még ha ezt figyelmen kívül is hagyjuk!

érthető volt, miért kell mozogni fogyás közben és a mindennapi éltben is?

barátnőd pedig ha lefogy és nem edz, akkor ugyan úgy beteg lehet még, csak kevesebb rizikó faktora lesz. ami már jobb mint a semmi.

az, hogy valaki így törődik vele, még jobb.

2012. jan. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ma példaul megevett 3xteli tányér kelfozeléket..na most modtam neki h 5x egyen naponta kisebb adagot, de o nem akar 5x eni, ezert csak 3x eszik de teli tálat..most ilyen embernek hogy lehet megmagyarazni, hogy 3 teli tál kelfozelékkel rosszat csinal a dietajanak??
2012. jan. 8. 21:19
 7/8 anonim ***** válasza:

inkább a vitamin és fehérje hiány csinál rosszat.


ez a 2. tippem, amit nem írtam. NEM élhetsz egy másik ember helyett. ha őt nem érdekli az egészsége, sajnos nem nagyon lehet mit kezdeni ezzel. beszélgethetsz vele erről, de ez most olyan mintha én kezdenélek el győzködni téged, hogy tanulj harcművészetet, mert ez fontos az egészséged, biztonságod érdekében. mit szólnál hozzá? (őszintén).

2012. jan. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ha lenne kivel tanulnom harcmuveszetet en benne lennék :D hat en akkor is rafogom beszelni ot az egeszseges fogyasra..habar az egy masik dolog h a hatam mogott mennyire fogja betartani..még annyit h nemszeretem a friss gyumolcsot, ehetek befottet helyette??levét nem csak mondjuk a szilvat, oszibarackot meg cseresznyét??
2012. jan. 8. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!