Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleóval mennyi idő alatt...

Paleóval mennyi idő alatt múlik el a IBS?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat várnék! Mennyi idő kellett és milyen szigorúan tartottátok a diétát?

2013. ápr. 16. 19:17
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
61%
Na ez egy nagy kérdés, mert az IBS mindenkinél máshogy jelentkezik. Van, akinek a hús-és zsírfogyasztás ront a helyzeten, van, akinél javít. Van, akinél annyira súlyosan jelentkezik, hogy ehet bármit, soha nem múlik el. Van ismerősöm, akinek ISB-e van évek óta, alig tud enni valamit, szteroidokat szed és semmi javulás.
2013. ápr. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 nagyontamas ***** válasza:
78%

Gábor azt írja, hogy lassan, mert az immunrendszer, olyan mint egy dühös kutya, már messze jár a postás, de még mindig ugat.

Vagyis a szivárgást kiváltó ételek elhagyása megszünteti az áteresztő bélfalat, de idő kell, míg a szervezet leáll a reakciókkal.

Szóval csak szigorúan tartani az étrendet, és elfog múlni!

2013. ápr. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
OK, de mennyi? Kb. 9-10 hónapja tartom nagyjából (eredetileg csak fogyni akartam), de kiderült, hogy valószínűleg IBS-em van, úgyhogy már vagy másfél hónapja teljesen tartom (egyszer szegtem meg tejszínnel Húsvétkor).
2013. ápr. 17. 15:02
 4/27 A kérdező kommentje:
És nem nagyon javul. :(
2013. ápr. 17. 15:03
 5/27 anonim ***** válasza:
13%
Könnyen elképzelhető, hogy nem fog javulni, miből gondolod, hogy a betegséged jellege abból ered, hogy szénhidrátot ettél? Az IBS elsősorban genetikai jellegű, örökletes betegség, ezen egy paleo diéta sem fog segíteni. Ha nem örökletes lenne, a Föld lakosságának 95%-a IBS-es lenne, de mégsem az.
2013. ápr. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
18%

Nekemis ilyen betegségem van.(Crohn.), de én nem hiszek ebben a paleoban, úgyhogy el sem kezdtem! szerintem ez nem fog rajta javítani...

hány éves vagy?

2013. ápr. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Látom ötöske nagyon tájékozott...:/ A paleo még mindig nem tiltja a szénhidrátot. Mint mondtam, TAPASZTALATOKAT várok, nem pedig FELTÉTELEZÉSEKET arról, hogy hatásos-e az étrend. Gyengébbek kedvéért ez azt jelenti, hogy ha IBS-ed van/volt, és paleolit életmódra váltottál, akkor kérlek írd meg, hogy elmúlt-e a betegség és ha igen, mennyi idő alatt. Ismerőseid tapasztalatai is érdekel. Ha jóslatokra lennék kíváncsi, inkább újraolvasnám a Harry Pottert...
2013. ápr. 17. 19:25
 8/27 anonim ***** válasza:
12%
Paleo nem tiltja a finomított ch-t? Hát lehet, nem nálam van a hiba, de nekem 8, mit csinálsz.
2013. ápr. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
24%
Bocsánat, hogy meg mertem szólalni.. azt hittem örülni fogsz, hogy van itt még egy olyan beteg, mint Te. De ezek szerint tévedtem. Én nem írtam feléd támadóan, csupán leírtam a véleményemet és kíváncsi lettem volna, hogy te hogy érzed magad, stb... igen, sajnos én tapasztalatot nem tudok írni, de szívesen elbeszélgettem volna veled erről a dologról ! de megértem, ha valaki nem nyitott az ilyesmire !
2013. ápr. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

8-as, igen, a FINOMÍTOTT ch-t is tiltja, de attól még eszem ch-t, csak gyümölcsökből, magvakból stb. nyerem. Egyébként nem ez a paleo egyetlen fő szabálya, a glutént, a kazeint, a burgonyaféléket és a hüvelyeseket is elveti.

9-es, nem támadásképp írtam, de nekem ez kicsit fura hozzáállás, hogy "nem próbáltam, mert nem hiszek benne". Miért hagyatkozol a hitedre egy olyan kérdésben, amelyben akár tapasztalatokat is szerezhetnél? Az emésztőrendszeri tünetek nem kellemesek, én bármit megtennék, hogy rendbe jöjjek, nem zárok ki egy potenciális gyógymódot, csak azért, mert biztos úgyse működik. A paleo mellett egyelőre kitartok, aztán ha hosszú idő után sem érzek változást, akkor majd mással próbálkozom. Csak jó lenne tudni, hogy másoknak bejött-e vagy sem.

2013. ápr. 17. 21:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!