Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleóval mennyi idő alatt...

Paleóval mennyi idő alatt múlik el a IBS?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat várnék! Mennyi idő kellett és milyen szigorúan tartottátok a diétát?

2013. ápr. 16. 19:17
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Igazad van, a tapasztalat nem árt. Igazából én már csak azért nem hiszek ebben, mert sokmindent kipróbáltam és semmi sem segített... a fájdalom a legrosszabb, de nem nagyon tudok mit tenni, sajnos... ez egy nagyon rossz betegség !

Azért azt még megkérdezném, hogy mért kellett lepontozni?

2013. ápr. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Azért lett lepontozva a válaszod, mert nem hasznos. Semmi konkrétum, csak feltételezés...
2013. ápr. 20. 00:43
 13/27 anonim ***** válasza:
Neked is ilyesmi betegséged van, Tápi?
2013. ápr. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Ja, rájöttem a ravaszságodra. :D Egyébként hallottam már olyat is, hogy van akinél tényleg hasznos ez a dolog, de van akinél semmit sem ér... mondjuk mindenkinél máshogy jelentkezik ez a betegség, és máshogy reagál a dolgokra.
2013. ápr. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 Makoscsiga ***** válasza:
Miből gondolod, hogy a paleonak segítenie kellene ezen a betegségen? Igazából a betegség pontos okát sem ismerik... Minden rosszindulat nélkül kérdem.
2013. ápr. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 Makoscsiga ***** válasza:

"Nekemis ilyen betegségem van.(Crohn.), de én nem hiszek ebben a paleoban, úgyhogy el sem kezdtem! szerintem ez nem fog rajta javítani... "

Nem tudom, hogy még aktuális-e, de Cron betegséggel kapcsolatban nemrég olvastam, hogy összefüggésben áll parazita betegségekkel, illetve annak hiányával.

[link]

[link]

"Recent studies using helminthic therapy or hookworms to treat Crohn's Disease and other (non-viral) auto-immune diseases seem to yield promising results.[152]"


A cikkben leírják, hogy az autoimmun múködés jelentősen visszaszorult bizonyos bélférgekkel történt fertőzés után. Tehát arról van szó, hogy munkát adnak az amúgy tétlenkedő, és bajt keverő immunrendszernek, és ezzel a tünetek enyhülnek/elmúlnak. Nem annyira új eredmény, de nem tudom, hogy ez mennyire van benne a köztudatban. Ez a módszer hatásos lehet más autoimmun betegségekre is, de az IBS-re valószínűleg nem.

2013. ápr. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
40%

a paleo azért működik, mert a 'vidám' gyulladás központú világban egy gyulladáscsökkentő táplálkozás. enni.


Ma divatos elhízni, vidám dolog (és divat) IBS-től, crohntól szenvedni. A paleo a krónikus civilizációs betegségek kezelésére van kitalálva, úgymond természetes táplálkozás. ezért nem túl divatos, de azért egy szűkebb embercsoportot zavar az IBS, a cukorbaj.. az elhízás. na ők mondjuk 'paleóznak'.

2013. ápr. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 Makoscsiga ***** válasza:
32%
Persze az véletlenül se zavarjon, hogy se a Cron, se az IBSről senki nem állította, hogy a nem megfelelő táplálkozás miatt lenne... persze akinek kalapács van a kezében az mindent szögnek lát. Te az AIDS-re is paleot ajánlanád? :-D
2013. ápr. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
26%
Nem. Az autoimmun gyulladásos természetű betegségek javulnak /gyógyulnak/ gyulladáscsökkentő hatású táplálkozásra, tehát kedves nyilvánvalóan szívesebben kötekedő mintsem a tényekre hallgató válaszoló, az IBS-re és a Crohn-ra ajánlható a paleo táplálkozási elv. Szerzett immunrendszeri megbetegedésre nem fog gyógyulást hozni.
2013. ápr. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 Makoscsiga ***** válasza:
48%

"tényekre hallgató válaszoló"

Megosztanád velünk azokat a TÉNYEKET, amik azt mutatják, hogy a Cron és az IBS gyógyult a paleo táplálkozástól? Tényleg érdekel, bár kizártnak tartom, hogy ilyet tudnál mutatni.

2013. ápr. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!