Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Mi tortenik akkor ha tobb...

Mi tortenik akkor ha tobb zsirt fogyasztunk mint amennyit felhasznalunk energiakent?

Figyelt kérdés
Hova tunik ha egyszer paleoban nem rakodik le?
2013. ápr. 27. 19:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Sok lehetőség nincs. A test eltávolítja, nem használja fel, vagy raktározza és hízik az ember. Ezek valamelyike. Gondolom, emberfüggő is, melyik, de, amit sokszor mondok, nem vagyok szakértő...
2013. ápr. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kikakilod, komám!



Gyuri bácsi

2013. ápr. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor a szenhidrat miert rakodik le?
2013. ápr. 27. 21:08
 4/10 anonim ***** válasza:

A szénhidrát nem rakódik le zsírként (csak komoly túlfogyasztás esetén).De ha odamennék a hátsódhoz és vennék mintát a rajtad lévő zsírból meg tudnám mondani milyen zsírokat eszel. (Forrás: Deakin Egyetemi kutatások)


Keress rá a "de novo lipogenesis" kifejezésre és világos lesz minden.A szénhidrát nem alakul zsírrá csak extrém esetekben.

2013. ápr. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor miert az alacsony ch magas zsir dietak a leghatasosabbak fogyashoz? Ez alapjan amit felhoztal csak CHt kene fogyasztanunk es zsirt egyaltalan
2013. ápr. 28. 12:20
 6/10 anonim ***** válasza:
kipisiled :D
2013. ápr. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Belinkeltem 2 forrást amit meg sem nézel majd teljesen alaptalanul azt állítod hogy az alacsony CH étrend hatásos. Elárulom, hogy nem lehet hosszú távon tartani az alacsony CHt és ugyan oda fogsz visszaesni mint ahonnan indultál. És igen, 80%ban CHt kellene fogyasztanunk hogy elérjük a könnyed fogyást.
2013. ápr. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
mutasd magad :)
2013. ápr. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem, nem. Én igenis rákerestem a de novo lipogenesisre, elég szakmai cikkeket kaptam, de azért csak megértettem a lényeget.

A tanulmányok alapján el lehet hízni szénhidrátgazdag étrendtől, csak elsősorban nem a szénhidrát fog zsírrá alakulni, hanem a kevéske zsírt fogja eltárolni a test, megbecsüli a kis energiafelhasználással raktározható anyagot :) Persze ehhez többet kell enni, mint amennyit felhasználunk. Ehetünk rengeteg zsírt vagy szénhidrátot, ha elégetjük.

Valamiért a cikkek arra mentek rá, hogy a DNL-lel felhalmozott testzsír milyen pici, napi pár gramm. Szerintem az rengeteg, én ilyen ütemben híztam meg, bár tudom, van, aki gyorsabban teszi. S van, akinél ez több, az inzulinrezisztenseknek is jobb vigyázni, de a genetika is itt van, mint annyiszor.

Azt szűrtem le, hogy nem szabad kevés zsírt enni, bár ezt eddig is tudtam :)

2013. ápr. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyszerű.


A keményítő (cukor) fogyasztás vagy bizonyos fehérjék (tej) nagy inzulinszint emelkedést okoznak. Ez konkrétan a hízás, ez a zsírraktározás hormonális háttere. Ha ez nincs, akkor nem csökken le a glükagon (?) szint, gyakorlatilag nem létezne a ma oly gyakori kóros hízás. Tehát a hízás minden formája betegség (hormonális, anyagcsere betegség) amelyet rengeteg esetben az ócska táplálkozási lehetőségek okoznak, és persze krónikussá tud válni az állapot - azaz tropára mehet a hormonrendszer, inzulinrezisztencia, pajzsmirigy betegségek alakulnak ki, cukorbetegség amikkel már csak nehezebb visszafogyni, meggyógyulni.


A sok zsír úgymond pocsékba megy.

2013. ápr. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!