Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Van még olyan, akinek nem...

Van még olyan, akinek nem vált be a paleo?

Figyelt kérdés

Annyira hittem benne és úgy éreztem, hogy tökéletesen megfelel, mert szeretem a húst, zöldségeket.

De január óta csak 5-6 kiló minusz, ami elég keserves, ahhoz képest, hogy betartottam, nem ettem liszteset, cukrosat, rizset, krumplit, hüvelyeseket, tejterméket is csak egy kis tejet a kávémba.

Mozogok is, mindan nap gyalog járok, ami 1 óra 20 perc gyors gyaloglás, emellett még legalább napi 1 óra séta a kutyával, hévégenként van hogy 2-3 óra is, néha torna, görkori, heti 1-2 alkalom.

Miért nem mennek le mégse a kilók? Kétsége vagyok esve, azt hittem nyárra csinos leszek, de már május mindjárt és rajtam még mindig van 10 kiló fölösleg.

Zsíros kajákat se viszem túlzásba, minden nap csirke, zöldségek, gyümölcsök mértékkel, saláták, mégse megy. Kalóriában se haladom meg az 1200-at soha. Miért nem megy? Lehet valami betegségem van(hormon, pajzsmirigy)?


2013. ápr. 28. 21:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem vagyunk egyformák s a paleónk is igen különbözik (nem vagyok paleós, csak majdnem és vannak teljesen paleo napjaim :)). Én abszolút semmit nem fogytam a cukor, a gabona és a tejtermékek zömének (néha eszem jóféle keményebb sajtot) kiiktatásával. Szerintem az volt a gond, hogy túl sok szénhidrátot ettem, de hát eltartott egy ideig, amíg rájöttem, hogyan tudok jóllakni (a hús nem opció, sosem fogok jelentős mennyiséget enni belőle).

Soktényezős a fogyás, ez van. Lehet, hogy Neked pokolian nehéz fogyni, lehet, hogy tényleg bajod van, én ezt nem tudhatom :(

2013. ápr. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

a mennyiség is fontos, nemcsak a minőség. Bár én nem paleóztam soha, nem engedhetem meg magamnak.

De én a saját igényemhez igazítottam az étrendem, és így is fogyok.

2013. ápr. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem eszem sokat!
2013. ápr. 28. 21:54
 4/11 A kérdező kommentje:
Ja és régen semmit se mozogtam, mindenhova kocsival mentem és mekiszerű kajákon éltem, nassoltam, szóval ez nagy változás nekem, mégis alig megy le valami:(
2013. ápr. 28. 22:01
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

menj el orvoshoz hátha ő talál valamit.


A mekis kajáktól sajnos nehezebb megszabadulni, én azt figyeltem meg. Pl én 10 éves voltam utoljára mekibe és gyors kajákat sem ettem sokat. Mégis az életmód váltásom ellenére, olykor becsúszik egy pizza vagy hambi és mégis fogyók.


De van 2 ismerősöm is akik csak gyorséttermi kajákon éltek és ők sem tudtak lefogyni, csak orvosi segítséggel.

2013. ápr. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
nem próbálod ki a minimális szénhidrát, viszonylag alacsony-közepes fehérje és magas zsírt?
2013. ápr. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi a gond január óta az 5-6 kiló minusszal?

Úgy írsz, mint aki nem fogyott semmit. Nagyon jó irányban haladsz. Éppen az a jó a paleóban, hogy nem egy drasztikus súlyvesztést okoz, amit egy jojóeffektus követ, hanem lassan de tartósan olvasztja le a kilókat. A zsíros kajáktól annyira nem kell ódzkodnod. Szükség van zsírra az emésztéshez és az energiabevitelhez is.

Megvan a napi 3 liter vízfogyasztásod? Az is fontos.

És még egy! A centik! Méred a körméreteidet? (derék, csipő, comb, kar). Ott biztos látványosabb az alakulásod és igazán az a fontos.

További sok sikert!!

2013. ápr. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#7: Az, hogy kevés, akárhogyan is nézzük, főleg nagyobb fölöslegnél. Paleózók sokkal nagyobb (de még normális mértékű) súlyvesztésről szoktak beszámolni, mondjuk 8 hét alatt 8.5 kiló. Persze nyilván mindenki más és ahogy írtam korábban, paleo és paleo étrend között is óriási különbség van. Bármely makrotápanyagra lehet alapozni s ugye a mennyiség se mindegy. De a kérdező elég rendesen csinálja, kivéve a kis tejet :P Nem lep meg, hogy nem elégedett.
2013. ápr. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%

Nem fogyókúra.

Mekkora súlyról indul az ember, mennyi vagy most.


Ha valakinek az 'álomalak' egy mai modell alkata, akkor nem biztos hogy az egészséges táplálkozás az ideális.

2013. ápr. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves Tápi, bár ez lenne a helyzet.

De jelenleg 162 centi és 65 kiló vagyok, szóval jócskán túlsúlyos... 55 kilóval már meg lennék elégedve.

2013. ápr. 29. 18:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!