Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Hogy van erőtök?

Hogy van erőtök?

Figyelt kérdés
Szív-és érrendszeri betegségre erősen hajlamos vagyok, így azt tanácsolták nekem, hogy váltsak át paleora. 2 hónapja csinálom: zöldség, hús, gyümölcs, zsír, magvak, néha aszalt gyümölcs. A fogyással nincs is problémám, viszont a szívem úgy nyilall, mint még soha. Elmentem orvoshoz, aki ajánlotta nekem a paleo életmódot. Azt mondta, hogy a szívnek és az agynak kell a szénhidrát, amit majd glükózzá alakít magának. Valószínű, hogy azért fáj a szívem, mert nem ettem elég szénhidrátot (testtömegenként azt hiszem 5g-ot mondott, de ebben nem vagyok biztos). Azt tanácsolta, hogy bár a zab és a rizs csak kompromisszum, egyek belőlük. Számoljam ki naponta mit fogok enni, az mind mennyi szénhidrátot tartalmaz, és ha az előírt napi adagnál kevesebbet, pótoljam ki ezekkel a magas szénhidráttartalmú dolgokkal. Nektek hogy van erőtök, energiátok, paleósok? Több húst, magasabb ch tartalmú gyümölcsöt-zöldséget esztek? Nekem nincs pénzem sok húsra, örülök, ha heti 2x megtehetem hogy eszek.
2013. ápr. 29. 23:52
 1/6 poiu ***** válasza:
Az aszalt gyümölcs nem jó. Ha fogysz, akkor negatív az energiamérleged és az önmagában okozhat problémát (nem tudom, csak feltételezem). Ha nem tudsz naponta húst enni, akkor nehéz a paleo, mert valamivel pótolnod kell. Hüvelyesek? A keményítő nem alapvető a szervezet számára.
2013. ápr. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig ha nem eszel elegendő fehérjét, akkor az étrended nem igazán nevezhető paleónak, inkább valami vega. Energiát zsírból lehet nyerni. Ami a hús árát illeti vehetsz csirkésnél 1 kiló húsos csontot 250 forintért, ami gyakorlatilag a filézett mell csontja, sok zöldséggel megfőzöd levesnek. Rengeteg hús van rajta, degeszre eheted magad belőle. A benne megfőtt hús feléből akár rizseshúst készíthetsz. Májat is kapsz olcsón.

Reggelire vagy vacsorára ehetsz szalonnás rántottát párolt zöldséggel vagy salátával, most 30 forintért is kapsz tojást, ami szintén fehérje. Zöldségekhez meg igazán hozzá lehet olcsón jutni. Pl. a cékla kilója is csak 200 Ft.

Energiát a zsiradékból lehet nyerni.

2013. ápr. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bocs:

Hogy van erőm: Úgy, hogy nem dölök be minden marhaságnak amit olvasok, hanem próbálok a saját testem jelzéseire hagyatkozni. Reggelire zabot eszek joghurttal és almával. Nasinak mehet egy kis dió. Ebédre azt eszek, amit itthon a családom készít. Zöldségeleves, gulyásleves, krumpli vagy rizs, főzelékek, sült husok, halak és ezekből elkészített ételke.Ma pl rizs volt hallal.

Vacsorára megint azt ami van itthon. Nincs sok pénz, nincs finnyáskodás stb, vagy eszek avgy éhen maradok, nincs ilyen hülyee szeszélyekre külön pénz és nem is kell.

Ma 3 nagy szelet húst ettem 3db abonettel és uborkával, újhagymával. Reggelinek 2db főtt tojás volt sajttal, uborkával sé abonettel.


ÉS VAN ERŐM! Ja és nem vagyok daga, naponta sporoltok.

Te erőtlen vagy. Gondold át mégegyszer ezt az egésezt.

Nyugodtan ehetsz túrót és tojást is sok benne a fehérje, sajt bővelkedik zsírban és fehérjében vagy zsírszegény változta is. Darálthús és máj olcsó. ebből rizseshúst rizses májat tudsz csinálni. És lesz erőd.

2013. ápr. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jól csinálod, ami a táplálkozás része.


Rendbe fog jönni a szíved, ha ez a táplálkozásodon áll. A szervezeted szintetizál cukrot (kómában feküdnél nélküle, nem ezzel lesz a baj! Az ember kevés hús mellett is egészséges növényi táplálékokon: zöldségek, gyümölcsök, magvak, gyökerek, hajtások stb.!)

2013. ápr. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez érdekes, nekem úgy kellett kifejlesztenem, hogy minél kevesebb szénhidrátot egyek, mert rengeteget ettem (az első direkt szigorúan paleós napomban 210g volt, éhes is voltam, pedig ettem jócskán zsírt és fehérjét is). Aztán sikerült rájönni, hogy mivel tudok jóllakni majdnem paleósan hús nélkül, a legjelentősebb makrotápanyagommá a zsír lépett elő, onnantól fogytam és jóllakott voltam, s energiám is több lett, bár nem tudom, hogy a tavaszi fáradtságom elmúlása minek köszönhető, véletlen egybeesés vagy sem... Én érzem, hogy fontos a szénhidrát, de azt nehéz is nem bevinni jelentős mértékben... De olyan extra mennyiségre nincs szükségem és ezzel közel sem vagyok egyedül. De nem vagyunk egyformák. A táplálékokra sem reagálunk ugyanúgy. Van pár általános igazság, de közel sem olyan egyszerű a képlet, mint egyesek gondolják. Szerintem ki kell tapasztalnod, a Te testednek mi esik jól.
2013. ápr. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ahogy már is mondta, hallgass a testedre és kísérletezz, míg ki nem találod az ideális összeállítású kaját magadnak.

Nem vagyunk egyformák, én nagyon sok húst eszek és zöldséget.

Én is voltam kicsit kómás gey időben, javaslom hogy szedj D vitamint nagy dózisban és Omega3-at. Nekem ezek segítettek nagyon sokat. Több zsír, több fehérje...

Próbálgasd egy ideig mi esik jól!!!

Remélem gyorsa erőre kapsz és nem megy el a kedved a palotól...kár lenne, mert biztosan fog segíteni, csak alakítanod kell rajta!

2013. máj. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!