Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleósok, ti sosem csaltok?...

Paleósok, ti sosem csaltok? Mennyire elfogadható a diétában havi 1-2 alkalommal egy kis kilengés? És mennyire vetné vissza azt?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy családlátogatás, szülinapozás stb. alkalmával 1-2 szelet torta vagy a barátokkal nagy ritkán 1-2 pohár alkoholos ital.
2013. ápr. 30. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
havi 1 sztem nem gáz, de én nem csalok soha:) max ilyen pár darabka krumpli esetleg nagyon ritkán 3 havonta v ritkábban bab, de nem torta meg ilyesmi:D
2013. ápr. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Semmi gáz :) Én úgy vagyok, hogy nem szabad túlesni a ló másik oldalára. Szerintem senki nem akarja úgy leélni az életét, hogy tudja: soha az életben nem fog cukrászdába menni, egy késő nyári délutánon párjával való sétálgatás közben fagyizni, beülni a moziba egy popcornnal. Én is paleózok, több hónapja. Viszont olyan hogy szülinap, vasárnapi ebédek anyóséknál, itthoni vasárnapi ebéd, vendégség... Ezek elkerülhetőek. Tarthatunk kidelőadást az emberseregnek, kiállhatunk a jogainkért... Én úgy vagyok, hogy ilyen alkalmakkor ahogy csak tehetem, kerülöm a káros ételeket, italokat pl. pepsi helyett csapvizet iszok, több zöldséget szedek. Szülinap egy évben max 5 van amire hivatalos vagyok, így úgy gondolom, belefér annyi bűnözés, nem emiatt leszek cukorbeteg, se fogok hízni 10 kilót. A józan ész határain belül kell cselekedni. Én a falra mászok, ha valaki kijelenti, hogy ő így és így eszik, ezt nem kéri, azt nem. Háziasszonyként nagyon kellemetlen azt látni, hogy a vendég kínosan vagy rosszul érzi magát attól, hogy meg kell ennie azt az ételt, amit én szívvel-lélekkel készítettem neki (is). Tehát én ha magam gondoskodom a kajáról (az esetek 90%-ban), akkor paleo, de ha nem otthon vagyok, akkor marad a rosszból kevés evés.
2013. ápr. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok paleós, de igyekszem közel állni hozzá :D

Nem csalok, kivételt tartok, teljesen direkt. Azért a több, mint 2 hónappal ezelőtti életmódváltásom óta a mai volt messze a legdurvább: 2 hatalmas, egy lekváros és egy kávékrémes, öntetes palacsinta rengeteg tejszínhabbal és egy pizza (félig vega, félig négysajtos), plusz 2 gömb fagyi, egy Balaton szelet, s egy csomó egyéb, de azok normálisabbak. Majd meglátjuk, lesz-e hatása :D Kíváncsi vagyok rá :D

Az elején több kilengés volt, bár közel se ilyen tökéletes antipaleós napokkal, nem is szoktam ennyit enni egy nap :D Most már kezdek ráérezni, mi merre, mivel is tudok jóllakni. De ma el kellett töltenünk a napot Budapesten és elég logikusnak tűnt az általunk ismert jó kis hely meglátogatása, ami eddig se fordult elő minden évben.


Az alkohollal mi a gond? Bár vannak olyan elképzelések, hogy az gond lehet a fogyókúrában (nem mintha a paleo az lenne alapból), az én hiedelemvilágom nem ilyen. Vagy a paleo tiltaná, bár nem találkoztam vele? Szerintem csak a gabonásokat tilthatja, a bort pl. nem.

2013. ápr. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

No, következő nap még volt egy szülinapi ebéd (úgy délután 3-4-ig nem tudtam enni, az ilyen kivételek mindig hosszútávon jóllakatnak, de nem olyan kellemesen, mint a normál étkezésem), most megint tele vagyok, de már visszamentem a korábbi súlyra, úgyhogy úgy látszik, a testem továbbra is jó stagnálásban, ha épp nem szénhidrátszegényen eszem.

Az alkohol nem zavarja a fogyásomat (meleg van, sörözni szoktam, bármennyire is nem paleo), viszont az ilyen cukros-gluténos kivételeket tényleg valami extrém alacsony szintre fogom szorítani, mert nem vágyom rájuk, de nem esnek jól. A családi szülinapozáson sem kell tortát enni, most már biztos vagyok ebben. Sokkal jobb lett volna nélküle.

Úgyhogy maradok a jóleső kilengéseknél :)

2013. máj. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Valaki mondja már hogy mi az a paleó táplálkozás? Egészségeteln nem egészségtelen? Magvakat kell enni?
2013. máj. 7. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

egészséges, nem kell magvakat enni, de szabad.

Olyan dolgokat kell enni, amik egészségesek és olyat nem, ami nem egészséges. Ennyi az egész. És modern kutatásokon alapul, nem 50 éveseken :D

nem eszünk pl gabonákat, cukrot, ízfokozót ... stb..

2013. máj. 7. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én azért nem csalok, mert:

1. kigyógyulni szeretnék betegségekből

2. és kigyógyultan is maradni :-)

3. gyereket szeretnék /meddő vagyok/

4. mert rosszul is érzem magam a "csalások" után fizikailag /puffadok pl...egyébként nem is nevezném csalásnak

4. meg ha az ember el szeretne érni egy CÉLT, akkor nem csaphatja be magát, felesleges lenne


De az ember simán eldöntheti, hogy néha eszik ezt-azt...és én nem is csinálnék belőle lelkiismereti kérdést :-D. Ha kedved van csináld :-D, nyílván nem fogsz belehalni, csak tudd a felelősséged :-)...hogy a kezedben a döntés. Néha szerintem kifejezetten tanulságos tud lenni egy "csalás", mert megtapasztalhatod, hogy mennyi nem esik jól, amit eszel és hogy miért is csinálod valójában :-)...


De azért nem paráznám túl ezt a dologot.

Ha úgy döntök, hogy megeszek valami nem paleót, akkor nem szoktam megbüntetni magam :-D...megbűntete a gyomrom.

:-)...

2013. máj. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!