Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » A kérdés: tápos hús vagy...

A kérdés: tápos hús vagy vegyszeres zöldség?

Figyelt kérdés
Nem igazán fogyókúra kategória, és nem is feltétlen paleó. Bárki írjon, én nem vagyok elég nagy ilyen kérdések megválaszolásához.
2013. máj. 17. 10:55
 1/6 A kérdező kommentje:
Melyik jobb, ki mekkora húsevő. Megéri-e kevesebb tápost húst enni, ha helyette permetes zöldség van.. Illetve fordítva. Jó-e sok-sok zöldséget enni, amikor tele van permetszerrel. Tele van egyáltalán? A tápokon nevelt húsok rossz minőségűek? :) Élettani hatásukat tekintve tényleg problémásak? Vagy talán mégsem?
2013. máj. 17. 11:07
 2/6 anonim ***** válasza:

Na mi történt Mester, összevesztél valakivel ezen? :


Én elég nagy húsevő voltam (a mai napig eszek, igaz kevesebbet). Mostanában egyre több nyers ételt eszek (gyümölcsöt/zöldséget). Igyekszem a saját kertemből fedezni a szükségleteimet, s így elkerülni amennyire lehet a vegyszereket.

2013. máj. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kert, az igen szuper!


Én nem veszek össze senkivel, ha valakivel nézeteltérésem adódik, végül mindig viszek virágot a sírjára.. O.o

2013. máj. 17. 11:33
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem vegyszeres zöldség. Anyukámnak hatalmas kertje van, az majdnem teljesen fedezi a zöldségigényünket. Nyilván nem lehet valami százszázalékosan vegyszermentes, de azért jelentősen kevesebb van bennük, ez egyértelmű.

Állatokat pont azért nem tart, mert az ő tápjukat ugyanonnan venné, mint bárki más, szóval nincs értelme.

2013. máj. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hmmm :S

Irigykedem.

2013. máj. 17. 11:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyikkel sincs problémám.. Szívesebben eszek nyilván vegyszer mentes zöldséget, legelőn tartott, bio gazdaságból származó húst, de ha nincs, nincs rá pénzem a többit is megveszem és nem verek ki emiatt botrányt mivel tisztában vagyok vele, mennyi problémával jár a bio gazdaságok fenntartása egy-egy gazda számára.. A táp, amitől annyira ki vannak borulva sem gyilkos.. Komoly előírások vannak, melyik állattal mit lehet etetni, a gazdák számára is fontos a kifogásolhatatlan minőségű hús előállítása.. Azt állatok minden szükséglete ki van elégítve, nem éheznek, a takarmányokból annyit kapnak, hogy az ne csak a létfenntartást, de a termelést is bőven fedezze és igen sajnos ekkora mennyiséget nem lehet mindig zöld takarmánnyal megoldani, de azt hiszem az erjesztett tömegtakarmányokra sem lehet semmi panasz pl marhánál,ha az rendesen van tárolva, már pedig ezt is a legtöbb helyen rendszeresen ellenőrzik...Zöldség és gyümölcstermesztés.. Szintén azt tudom mondani, szép és jó, hogy jobb lenne biot fogyasztani,csak sajnos azok termesztése is igen költséges.. Egyszerűen nagy mennyiségben egyenesen lehetetlen szinte, főleg gazdaságosan...Akik erre vágynak, azok viszont kiskertbe nyugodtan megoldhatják az tény.. ha lenne kertem én biztos megtenném.. egy kis mulcs, komposzt, némi idő és törődés és kész is a saját kis biokert.. Összefoglalva, szívesen ennék, minden biot, de nem lázadok a normál termékek ellen sem.. Egyik sem halálos, ha normálisan kezelik..
2013. máj. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!