Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Akkor a fogyásom érdekében...

Akkor a fogyásom érdekében nem eszem gyümölcsöt és sajtot sem, marad a hús és zöldség! Erre lenne egy napi étrend ötletetek? Reggeli, ebéd, vacsora?

Figyelt kérdés
2013. febr. 9. 13:03
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Reggelire lehetne rántotta, vagy zsíron párolt zöldségek, saláta - ráütött tojással.


Ebédre húsleves, töltött káposzta, zöldséges fasírt, pörkölt vagy darált hús sok zöldséggel.


Nap közben lecsúszhat gyümölcs is, ha nem akarod akkor persze nem.


Vacsorára a reggeli, ebéd, vagy egy 3. étel mehet, amit szeretsz. Vagy éppen egy kis szalonna hagymával, vagy egy saláta.

Ha van rá pénzed.. egy jó lazac milyen finom lenne ma, legalábbis nekem jólesne :)

2013. febr. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ínycsiklandó receptötleteket kaptál szerintem.


Valójában csak az elején tűnik a paleo/szénhidrátszegény/ keto diéta szűk választékúnak, de idővel rájössz, hogy van elég választék és laktató is.

2013. febr. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

TaplalkozasHarcmuves


LE tudonád irni egy heti étrendedet pontosan? Mármint hogy mikor, miböl és mennyit eszel minden egyes napon?


Mert nekem elég sok a problémám, pl. az elöbb javasolt rántotta reggelire kenyér nélkül nekem igen massziv hasmenést okoz, ugyanigy a többi javasolt kaja is a szénhidrátok nélkül igencsak nem tesz jót. Mivel munkába járok, nem tehetem meg, hogy a fél napomat a WC-n töltsem.

2013. febr. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Eddig így volt :


Délig gyümölcs

Ebédre hús zöldséggel

Vacsora az ami az ebéd volt vagy saláta ,ilyesmi


Teljesen megálltam ... és baromira kiéheztem !

2013. febr. 11. 20:08
 5/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, a hús-zöldség mellett állt le teljesen? Meg lehet próbálni a délelőtti gyümölcs csökkentését, de majd kreatívabb ötleten is töröm a fejem. Hormonokkal minden rendben?


A kiéhezés nem hangzik jól, attól még hogy zöldséges ételt eszik az ember, nem jelenti azt hogy keveset eszünk. Mindenképpen jól kell lakni (ha már eszünk) és ha elég zsiradékot fogyaszt az ember, akkor ez a kiéhezés érzés nem kellene hogy megjelenjen.


3. Válaszoló!

Megszokás. Ahogy valakit a kenyér, tej stb. puffaszt, okoz hasmenést úgy ilyen jellegű táplálkozás után szükség lehet némi időre, hogy átálljon a szervezet a zsírosabb ételekre. Hogy eszel? Én elég sok zöldséget (paprika, uborka, retek, fekete retek, saláta keverék, párolt zöldség: répa, káposzta, karfiol, brokkoli, zeller, karalábé) tolok a húsok, tojás mellé. De van hogy kevesebbet, viszont nem 1-2 napja eszem így, lehet eleinte volt vele gondom, már nem is emlékszem.


Te mennyi zöldséget eszel? Ha a zöldség váltja fel a kenyeret, tésztát (tehát elé nagy volumenű kísérő kaját, körítést) akkor szintén nagy volumenű zöldség kell, ennyit már nem lehet nyersen megenni (lehetni lehet csak nem lesz kellemes) párolni-párolni kell.


Lehet adtam valami ötletet, ha nem akkor erre is visszatérünk hogy mi lehet.

2013. febr. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Basedow autoimmun betegség ! Extra túlműködéssel és semmi fogyással ....
2013. febr. 11. 20:23
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor erről majd kicsit komolyabban..
2013. febr. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2013. febr. 11. 20:57
 9/10 anonim ***** válasza:
Rántotta helyett keménytojás sonkával, salátával, sült gomba (pl. curryvel), savanyúkáposztával töltött csikecomb, olivaolajon párolt tengeri halszeletek (10 perc alatt kész, akár reggelire), fenyőmaggal fokhagymán párolt spenót, héjában sült cékla, székelykáposzta, zöldséges tyúkhúsleves, zöldbab sonkával vagy csirkecsíkokkal, baconszalonnás sült zeller, spárga húsgombóccal, stb...
2013. febr. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szigorúan követed a paleót, és nem javul az autoimmun betegség?


Ilyennel nyugodtan fordulhatnál Szendi Gáborhoz vagy dr. Tóth Csabához, már azért is mert igen érdekesnek tűnik az eseted, nekik elég nagy tapasztalatuk és ismeretük van, és nagyon segítőkészek.

2013. febr. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!