Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Baj ha 1-1 napon több olajos...

Baj ha 1-1 napon több olajos magvat eszem?

Figyelt kérdés

A mai napom olyanra sikerült hogy reggelire készítettem mákos-kókuszos sütit,a felét megettem,a másik felét estére tettem el mert éjszaka dolgozni fogok és kell valami könnyű harapnivaló (mellé vacsorára tojás,sonka és zöldség). Tízóraira megettem fél marék diákcsemegét mert az van mindig a táskámban tartaléknak és most nem volt semmi más kajám,már hangosan korgott a gyomrom. Délután pedig a barátom meglepett egy csomag kesudióval és elmajszoltuk azt is (régen emlékezetesen sokat nasiztunk együtt földimogyorót). Baj ha vannak néha ilyen "magos napok"? Általában tojást eszem,almát,kolbászt,füstölt sonkát,húst,májat és mindenféle vegyes salátákat (vagyis próbálok erre beállni de még kezdő vagyok és becsúszik egy kis sajt meg egy kis bolti felvágott) de nem esik jól a rengeteg hús,a magvak (szezámmag,lenmag,dió,kesu,mogyoró,mandula,mák,kókusz és egy egész kevés földimogyoró,csak ami a bolti diákcsemegében van) jobban csúsznak. 2-3 kg fogyás a cél,vagyis inkább szálkásítás.


18/L


2013. máj. 17. 20:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem baj. Én azt vettem magamon észre, hogy még elő is segítheti a fogyást, persze csak a lowcarb esetén. Aszalt gyümölcsökkel, kesuval vigyázz, mert magas a ch tartalmuk. A legjobb választás a mandula, tökmag. De a para és a makadámia dió is jó, csak elég drága sajna.
2013. máj. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Olykor biztos nem gond :) Az érdekelne, hogy ha valaki bizonyossággal meg tudná nekem mondani, hogy mi van a fitátokkal, de az olajos mag alapú életszakaszom elég rövid volt, most is napi szinten fogyasztom őket, de azért kisebb mennyiségben.

Nos, én nagyon nehezen fogyok (nehezen is hízom, de nagyon szénhidrátdús táplálkozással azért évi 1 kg sikerül, ami mostanra felszaporodott), a glutén és cukor elhagyása sem hatott (tejterméket eleve ritkán ettem, kivéve némi sajtot olykor), de amikor rengeteg olajos magvat fogyasztottam s a zsír lett a legjelentősebb makrotápanyagom, akkor elkezdtem fogyni. A sok zsír jóllakat és szénhidrátbevitelem automatikusan lecsökken. Valószínűleg az olajos magvak miatt nőnek a körmeim is, régebben gyöngék voltak és hamar letörtek. Energiám is több van velük és kevés szénhidráttal. Mondjuk nálam vagy magokban gazdag, vagy szénhidrátdús táplálkozás van, majdnem paleós mellett majdnem vega is vagyok :)

2013. máj. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tegnap itt is volt egy 'kis' kesudiózás :D


Ha rendszeresen van ilyen, az sokak tapasztalata szerint hátráltatja a fogyást. Egyébként kissé fitát dúsak. És alkalmanként nincs velük baj.

2013. máj. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!