Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Mi a lényege röviden, tömören...

Mi a lényege röviden, tömören a paleonak, hogy működik mennyire hatásos, és mennyi idő után lehet eredményt látni?

Figyelt kérdés
paleo, diéta,
2013. máj. 21. 08:03
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Szerény személyem megfogalmazásában a válasz..


A lényege jó minőségű táplálékok fogyasztása az alkalmatlan élelmiszerek helyett.


Úgy működik, hogy minél kevésbé mérgezzük a testünket bizonyos mindenképpen kóros folyamatokat okozó anyagokkal, annál jobban tud működni a testünk ami alapvetően nem betegségekre született.


Eléggé hatásos. Nem is gondolnák emberek, hogy milyen évek óta fennálló kis kellemetlenségeik kapcsolódnak bizonyos allergén anyagok fogyasztásához, és milyen az élet ha a kóros autoimmun folyamatok megszűnnek.. A kifejezetten betegek, elhízottak pedig nyilván még hálásabbak ha rendbe jöttek.


Kis eredmények már 1-2 hét után vannak, hála a normális anyagcsere visszaállásának /hagyományos nyugati táplálkozás után/ komoly változások hónapok alatt mint krónikus táplálkozás eredetű betegségek gyógyulása, fogyás.

2013. máj. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]


Vannak még (a keresőbe ha beírod) egyéb tájékoztatók is.

Ezt ha lentebb görgeted, recepteket is találsz az alján, ill. bal oldalon nézd meg, milyen témák vannak kiemelve.


Én is azon gondolkodom, talán a lisztes, szénhidrátos dolgokat el kellene hagynom, és már azzal is rengeteget lehetne segíteni. (Megjegyzem: a bolti kész- és félkész kajákat, és egyéb mekis dolgokat eddig sem ettem, magam főzök magamnak nyersen vásárolt alapanyagokból) Szerintem ez alap!

2013. máj. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon hatásos. Pár hét után már érezheted a hatásait. Kitisztul az agyad, jobban tudsz gondolkodni, energikusabb leszel. Én sokáig küzdöttem paleo előtt puffadással, mára ez is megszűnt. Szépen tudsz vele fogyni, nem drasztikusan sokat.
2013. máj. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
és mi van, ha én mondjuk 7-8 kg-ot szeretnék vele fogyni? minden napos futással és ezzel a diétával ez mennyi idő alatt lehetséges
2013. máj. 21. 09:32
 5/7 anonim ***** válasza:

Szálkásítás #3.

Heti 0,5-1 kg fogyás lehetséges egészségesen, zsírtömegből.


Futás ettől független, aerob edzést csinálsz napi majdnem 24 órában (dolgozol, eszel, alszol, pihensz, utazol) ehhez kardio edzés kell + erősítés. Tehát a futás az legfeljebb rövid de intenzív sprint, így egészséges edzés mert gyors futáskor az izomkötegek támasztják, védik az ízületeket az intenzív edzés pedig serkenti az egész testet, csökkenti az inzulin rezisztenciát..

De más edzéssel is heti 0,5-1 kg fogyás a megcélozható.

A paleo nem fogyókúra, bár pozitív hatásai miatt beáll az egészséges testsúly, lehet segíteni a fogyást némi kalória kontrollal paleo mellett is. Azaz bár a szalonna jó kaja, lehet hogy napi 3000 kalóriányi zsírra nincs szüksége egy fogyózónak, legalábbis ha a fogyása nem igazán halad, és már nem eszik cukrot, tejet.. ilyen esetben lehet kicsit próbálkozni az ételmennyiségek enyhe csökkentésével is.

2013. máj. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a baj ott kezdődik, hogy fogyókúrának szánod és nem étkezési, táplálkozási szokásnak!

Pedig a nevében is benne van: annak a kornak a táplálkozási rendje, és táplálékai, amely kort a történelem paleo-kornak nevez. Amit az akkor élt emberek találtak, ahogyan akkor azt megették (kis túlzással) a maguk természetes formájában.


Vagyis ha elhagyod az étrendedből mindazt, ami mű, ami nem természetes sütés-főzési eljárással készült, és a különböző kész- és félkész- ételek, teletömve a rengeteg ízfokozókkal és tartósítószerekkel .... Persze a természetben megtalálható fűszerek szerintem ugyanúgy használhatóak.

Ezt nemcsak fogyókúrás időszakban kellene enni, hanem az egész táplálkozásunkat át kellene állítani.


Szóval valahol itt a lényege a paleo-nak, és nem úgy kellene rá tekinteni, mint egy, a sok fogyókúrás módi között.

2013. máj. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
életformának is el tudnám képzelni... tetszik..
2013. máj. 21. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!