Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Ha 100 g körül alakul a napi...

Ha 100 g körül alakul a napi ch fogyasztásom, akkor az sok, kevés vagy pont jó?

Figyelt kérdés

Fogyni szeretnék úgy 15 kg-ot.

Most 75 kg vagyok és 176 cm (lány).


Diéta mellett napi 1 órát mozgok.


2013. máj. 26. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:
az jó, ha mellette napi 150 gr fehérjét beviszel.
2013. máj. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hmmm ez kicsit az én szintem fölött van (bár igen ritkán számolom ki), valószínűleg fogynék ennyitől is, ha már 80-90-től igen határozottan azt teszem. Mivel sok fehérjét nem tudok bevinni (a szükséges minimumot azért megütöm), kalória viszont kell, nálam a zsír a sok ;)

Szerintem a szénhidrátmennyiség önmagában nem mondja meg, hogy fogyni fogsz-e... Bár igen komoly tényező, az tény.

2013. máj. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Így önmagában nem lehet megmondani. A többi tápanyag mennyisége hogy alakul?
2013. máj. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Első, elmagyarázod az összefüggést?


Utolsó, igazából csak a szénhidrátot szoktam számolgatni, de a zsírfogyasztásom biztos, hogy magasabb, mint a ch fogyasztásom, mert elég sok szalonnát, tojást eszek. :)


Azt még kifelejtettem, hogy a napi 1400 kcal-t próbálom tartani, állítólag ennyi az alapanyagcserém.


Második, neked pedig köszönöm a választ, ahogy a többieknek is. :)

2013. máj. 26. 19:30
 5/7 anonim ***** válasza:
A szénhidrát a legkevésbé fontos összetevő. Ha a kalóriát belőtted, meg kellene határozni a minimális fehérje mennyiséget (nagyon durván számolva legyen 1,2 gramm testsúlykilogrammonként naponta), aztán a minimális zsírt (legyen olyan 40 gramm naponta). A fennmaradó kalóriamennyiséget beviheted szénhidrátból vagy zsírból.
2013. máj. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%
Attól függ mivel vitted be. Sok ch-t is lehet enni (olybá tűnik) ha az lassan felszívódó, növényi rost. Akkor biztos hogy nem okoz gondot, hacsak nem puffadást.
2013. máj. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Vetítsd inkább testtömegkilogrammra.


1,5g/ttkg CH (ha megáll í fogyás lehet csökkenteni 1g-ig)

1,5-2g/ttkg fehérje

és valamennyi zsír, ha odafigyelsz is bemegy 30-40g.

2013. máj. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!