Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Ti mit csináltok gyümölcsszezo...

Ti mit csináltok gyümölcsszezonban? Hogy álltok ellen, már ha igen?

Figyelt kérdés
Bevallom, én nem tudok. Ma is szó szerint "legeltem" az epret az udvaron. :) Nem tudom mennyit ettem, de nem tudtam abbahagyni, olyan finom volt. Ráadásul már a cseresznyék is kezdenek vigyorogni a fáról. Folyamatosan "kísértésnek" vagyok kitéve. :) Ti is "bűnöztök" ilyenkor?

2013. máj. 29. 22:05
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Az régen baj, ha a gyümölcsevést "bűn"-nek tartja valaki...
2013. máj. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
szerintem az epret eheted de tejszínhab és cukor nélkül természetesen! :)
2013. máj. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tervezem, hogy ellenállok :)

Még igen friss az életmódváltásom (néhány hónapos) és sosem teszteltem a sok gyümölcsevést (nekem fontos a napi gyümölcs, de napi 5-15 dkg nekem elég). Na majd most, elég sok gyümölcsfánk van.

Az eprezés nem tartozhat ide, mert néhány négyzetméter nem ad olyan sok gyümölcsöt, pedig igyekeznek a drágák, s finomak is, de mennyiségük igen limitált :). Viszont már kezd pirulni a meggy és a cseresznye... Jó lesz. A gyümölcsök remek dolgok s ezt a véleményemet semennyi gyk olvasás nem lesz képes megváltoztatni, azt hiszem.

(De lehet bármilyen gyümölcsszezon és saját fa, nem tudok rengeteg gyümölcsöt enni egy nap. De idén meg is fogom mérni, mennyi az az annyi, kíváncsiságból. Fogalmam sincs, de 1 kiló az nekem rengeteg.)

2013. máj. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Abszolút natúr módon ettem. Úgy szedtem, hogy egyet a tálba, egyet a számba. :) Nem is értem, hogy lehet bármivel is elrontani ezt az ízt!!!!
2013. máj. 29. 22:16
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
nagyon hasonlitunk , ha gyumolcsrol van szo akkor en is megeszek egy csomot , foleg most eperszezon van .. nagyon kar , hogy azt hiszed , hogy bunozes ha kilojaval eszed a gyumolcsot .. en a multnyaron 3tol csak gyumolcsot ettem de azt rengeteget es megis sikerult ledobnom 20kg .. egyed nyugodtan :)
2013. máj. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az évben pár hónapig van igazi friss gyümölcsdömping. Ezt betegségekkel összekapcsolni értelmetlen, ezt a legszigorúbbak sem tagadhatják. Aligha a nyári gyümölcsevés
2013. máj. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
... minden baj forrása. :)
2013. máj. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

DE el vannak itt tévedve az emberek! Ez már a második "gyümit ettem bűntudat gyötör" jellegű kérdés, amivel 10 percen belül találkozom.


MELYIK PALEÓS KÖNYV ÍRJA HOGY TILOS? mert lehet nem ismerem akkor a szakirodalmat.

Honnan szedik ezt az emberek?


Szezonjában minden gyümölcs jótékony hatású a szervezetre.

Ha télen megveszed az agyonvegyszerezett multis műepret, akkor az lehet kevésbé tesz jót.


Egyed nyugodtan az éppen aktuális gyümölcsöket. Miért kéne ellenállni? Palós vagyok régóta, de ilyen hülyeséget még nem hallottam.


Annyi van, hogy akinek vércukor problémája, vagy inzulinrezisztenciája van, annak azért óvatosabban kell bánnia a gyümölcsökkel, nekik nem tesz jót ha kilószámra falják.


A szervezetünk így van beállva, hogy amikor érik a gyümölcs, akkor igényli. Ráérsz télen mellőzni, most töltsd fel a vitaminraktáraidat! :)

2013. máj. 30. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!