Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleósok, ti mit esztek egy...

Paleósok, ti mit esztek egy nap és mennyit?

Figyelt kérdés
Leírnátok, hogy reggelire, tízóraira stb. mit esztek? És mióta csináljátok ezt az étrendet, mennyit fogytatok vele? Előre is köszönöm.
2013. jún. 2. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Reggeli: 2db tükörtojás, 3 baconnel + 1 paradicsom

Ez a mai reggelim , de szoktam meg reggelire rántottát hagymával, omlettet sonkával gombával. Ha édeset kívánok reggel akkor banános palacsinta vagy gyümölcsös smoothie ( olyan mint a joghurt paleo változatban :)


Ez általában elég délig úgyhogy tizorai nincs.


Délben valamilyen csirke vagy pulyka, hal párolt zöldségekkel


Uzsonna gyümölcs vagy mandula


Este lehet mar nem is eszem, mert ez elég tápláló :D

De ha megis akkor valami könnyű salátát

Pl avokádó, paradicsom, uborka sali.

2013. jún. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja nem írtam, eddig 8 kiló es 4 hónapja
2013. jún. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Ha nem gond, hogy nem vagyok teljesen paleós, de az az alapállás... ;)

Reggeli: többnyire 1-2 tükörtojás nyers zöldségekkel, nagyon ritkán gyümölcsturmix (gyümölcs és dió), csak ha kívánom, mert alapból mindennap, de igen pici gyümölcsöt eszem :)

Néha rántotta, de rengeteg zöldséggel, olykor az egy tojás nem is látszik benne.


"Tízórai" felkiáltással (ami tipikusan délután 1-kor van) nem sokminden van mostanság. Ez a reggeli, ha reggel nem vagyok éhes, néha kimarad, legtöbbször pedig egy dl kókusztej icipici kávéval, mert humoros az íze, a koffeinje rám nem hat.


Az ebéd többnyire nem a főétkezésem, mert a párom sokszor fél 7-re ér haza s akkor eszünk, de amúgyis szinte bármi lehet, akár tükörtojás megkenyérrel, de pl. elég tipikus a főzelék (mondjuk 25-30 dkg spenótból, az már nekem elég rendes adag) 1-2 tükörtojással (szeretem a tükörtojást, na :)) vagy zöldségfasírttal (nem tudom minek nevezni, zöldségpüré, tojás és esetleg pici lenmag). Olykor zöldségleves is van, olykor pedig csak zöldségleves van, de akkor már több tányérral :)


Utána jön a közös főétkezés, amihez ld. az ebédnél leírt rendesebb étel jellegű dolgokat.


Este 10-kor még igyekszem beiktatni valamit, amennyiben kicsit is éhes vagyok, hisz hosszú még a nap, én szeretek jóval éjfél után feküdni, 2-3 az nem ritkaság. Ez ilyen tükörtojás nyersekkel jellegű szokott lenni :D Egyébként szeretem a változatosságot, még nem meséltem a tojásmuffinról, ami mikróban készül, sok tojás, kevés olajos mag és tetszőleges fűszer (mostanság tandori masala ftw).


Ezenfelül nassnak előfordul néha némi olajos mag, mazsola, saját készítésű csoki, de inkább csak hedonizmusból, nem igénylem. Néha nyersételt eszem (tegnap ebéd első fogásaként pl. nyers "gazpacho"-t, remek volt), s néha ugyebár eltérek a paleótól, de többnyire igen kis mértékben. Aztán van magkenyér valamivel megkenve, nagyon ritkán paleocsinta vagy süti, most felfedeztem a citromos kókuszkrémet, ami igen finom, később több gyümölcsöt fogok enni, mert érnek... Rengetegféle dolgot ehetek, ezt nem lehet röviden leírni :)


A következő kérdésekre már nem tudok válaszolni, mert pár hónapja váltottam életmódot, de eleinte nem volt ennyire paleós, s utána is voltak határozott kilengések, most már kezdek belerázódni. 3 hónap alatt kb. 6 kilót fogytam (az elején nemes egyszerűséggel semennyit s voltak stagnáló időszakaim a kilengésekkor), de ehhez mozogni is kellett és sokkal kevesebbet eszem, mint régen. Azért így is megvan legalább ezersokszáz kalória, gondolom, nemritkán 2000 fölött is, de nem számolom a kalóriákat, csak néha kíváncsi vagyok. Ha éhes vagyok, eszem, ha nem, nem :)

Eleinte szénhidrátdúsan csináltam, most már nem :) Sokkal jobb, ha csak zsírból viszek be sokat. A fehérjeszintem valamivel a kötelező minimum fölött vibrál, magasabbra nem tudom vinni, de nem is kell.


Ha véletlenül húst ennék, akkor egyszerűsödik a nap. Reggelre mondjuk a szokásos tükörtojásom, ebédre és vacsorára hal (összesen kb. 40dkg) zöldséggel összesütve kókuszzsírban. Ilyenkor tud csak 1300 kalória lenni a napom, de ehhez már rengeteg bő olajos és ama egy alkalommal, amikor megtörtént, viszonylag szénhidrátdús köret (sütőtök... rég volt) kellett. Legjóllakottabb napom ez volt.

2013. jún. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%
Ettem cseresznyét (nem tudom mennyit). Érik.
2013. jún. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, főleg az 1. és 3. választ, ment a zöld kéz. :)
2013. jún. 3. 15:58
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

Pl.mai:

REGGELI: 1 db vékony szeletre vágott paleo kenyér, saját készítésű májas paprikával

TÍZÓRAI: egy paleo melegszendvics (sajttal+májassal) fele+ pár db török mogyoró

EBÉD: Ma nem volt időm rendesen enni ezért csak a melegszendvics másik fele+1 alma+pár db török mogyoró

UZSONNA: 1 db paleo muffin

VACSORA: 1 szelet dinnye


Eddig az eredmény -13 kg, 9 hónap alatt, de még -7 kg szeretnék leadni.

2013. jún. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%

Én olyasmiket eszek amiket még mielőtt életmódot váltottam csak "paleósítva" :)

Ebéd: paleo pizza, röszti (cukkinis répás), húsleves, zöldségleves, halak, sült húsok sült zellerrel (szinte ugyanolyan mint a sült krumpli)

A többi étkezés: különböző paleo piték, paleo muffinok, palacsinták, paleo kenyér vagy zsemle zöldségekkel és házi kolbászokkal, májassal.

Ezen kívül idénygyümölcsök, ami éppen a kertünkben terem.

2013. jún. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!