Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleósok! Nem féltek, hogy...

Paleósok! Nem féltek, hogy bezsírosodtok a sok zsír melletti gyümölcstől, zöldségtől?

Figyelt kérdés

egy körte kb. 22-30g szénhidrát+vannak bizonyos zöldségek(nem a hüvelyesekre gondolok), melyeknél 100g/5-10ch van.)

miért esztek gyümölcsöt, ha az végülis csak "cukros lé egy kis vitaminnal és kevés rosttal"?



2013. máj. 26. 17:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem a kajáktól általában a kalóriaszámolók vagy a lowfat táplálkozók félnek.


"paleósok, nem féltek" ha beszélhetek a nevükben, akkor nem. Nem hiszem hogy félelmet éreznének, mert van okuk magabiztosnak lenni.


Körte = fruktóz + rostok + vitaminok + glükóz.


Szerintem senki sem ajánlja a gyümölcsevést, pont a cukrok miatt habár a gyümölcscukor másképp metabolizálódik mint a szőlőcukor.


Plusz a vadászó gyűjtögető embereknél meg kell nézni: ha esznek gyümölcsöket, nem jellemző rájuk hogy elzsírosodnának mert zsírt is esznek. De sosem volt ajánlott (szerintem sehol) sok zsírt és zsírt főleg együtt fogyasztani. Szerintem.

2013. máj. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%

Hogy érted, hogy bezsírosodunk?

Én egy csomó húst eszek, nem kerülöm a zsírt...sok zöldséget eszek, kevesebb gyümölcsöt és kb. alig van rajtam zsír...tök vékony vagyok. 48 kiló ;-)

2013. máj. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

Ez poénos :) Sokszor éri támadás a paleósokat, hogy nem esznek szénhidrátot, most pedig az, hogy sokat? Egyébként a közel semmi és a rengeteg közt bármi megoldható a paleóban...


Nem félek. Sem a napi pár szem málnám, eprem, 5 dekás kiwim nem aggaszt (tipikus adagom, csak most kezdenek majd érni a gyümölcsfáim, akkor majd kísérleteket végzek), sem a (nem mindennapos) rántottámba kerülő hagyma sem borzaszt el a zsírosodás rémével. Bár én ilyen laza emberke vagyok :)

A gyümölcs nekem nem cukros lé, hanem egy igen hedonista dolog, ami több szinten okoz örömet, szép, néha illatos és finom, de a testemnek sincs ellene kifogása.

A szénhidrát az teljesen oké dolog, ha nem viszek be belőle túl sokat. De a túl kevés sem szokott jólesni. Úgyhogy nem tekintek rá ellenségként (az rossz lenne, elvégre minden ételemben van).

2013. máj. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem félek én se. :D
2013. máj. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 poiu ***** válasza:
80%
A zöldség-gyümölcs glikémiás indexe alacsony. A gyors szénhidráttól híznak el az emberek. Általában: a természet által csomagolt cukrot eheted, a gyári csomagolásúval nem árt vigyázni.
2013. máj. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
16%
Bocsánatm le leszek hordva de nehogy elhigyjétek hogy vannak bizonyos kaják amelyektől vékonyak maradtok és nem híztok el. Kalória bent vs kalória kint. kevesebb kalóriát esztek. Ennyi történik. Ezért fogytok nem a paleo-s ételektől
2013. máj. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
#6: Ez nálam totál így van, amennyire meg tudom mondani (nem tudhatom, mennyi a kalóriafelhasználásom, de azt sem, mennyit eszem, durva becslést ki tudnék számolni, de nem szoktam), egyértelműen kalóriadeficitem van, igen. Tudok úgy paleósan enni (sok szénhidráttal), hogy nincs és nem is fogyok. Viszont az egészségem miatt táplálkozom úgy, ahogy. Úgyhogy én nem hordalak le - de persze nemcsak a kalóriadeficit számít, hanem az is, mit eszünk, a test bonyolultabb annál, mintsem 1-2 szám elárulná, hogy mikor s miből fogy az ember :).
2013. máj. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
26%
Persze mikronutriensekben gazdag ételeket kell enni és meg kell lenni az egészség szempontjábol nélkülözhetetlen tápanyagok fehérjék, zsírok, rost megfelelő mennyiségénk. De ugyan olyan egészségesek lennétek ha ennétekszénhidrátokat is.
2013. máj. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
#8: Ki nem eszik szénhidrátot? Azt hittem, ha valahol, ennél a kérdésnél elég evidens, hogy a paleóban van szénhidrát... Akár töméntelen sok is, ha az ember úgy táplálkozik.
2013. máj. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%

6. nem látom a lehordást. én sem foglak ahogy a többiek sem.


De ez eléggé gyermeteg elképzelés az emberi testről, mondhatni aki kitalálta az nem erőltette túl magát.

Ebből az következne, hogy aki sok zsírt eszik, az könnyen el fog hízni csak mert sok kalóriát visz be a szervezetébe. Ez meg jó vicc lenne! :)))

2013. máj. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!