Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Mogyi féle sós, pörkölt...

Mogyi féle sós, pörkölt mandulát lehet enni?

Figyelt kérdés
Összetevők: mandula, növényi olaj, só

2013. júl. 5. 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Pálma vagy napraforgó olaj lehet benne.


Alapvetően lehet enni. Aki nagyon szigorú az a bizonytalan növényi olaj miatt nem eszi, attól függ te mennyire veszed szigorúan, fogyás vagy egészségmegőrzés miatt figyelsz az étkezésedre.. Én megenném, de lehet hogy én túl laza vagyok.

2013. júl. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Igen, legközelebb azért erre jobban fogok figyelni. :)

2013. júl. 5. 11:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Fogyás szempontjából mindegy, meg olajokkal is az van, hogy mennyiség.. egy kis 'növényi olaj' még nem fog betegséget okozni, ha mellette egyébként figyel valaki a táplálkozására, és mondjuk omega3-mal kompenzálja azt a kevés omega6 többletet ami az ilyen olajokban van. Szerintem tényleg nem gáz.
2013. júl. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A só miatt viszont nem ideális. Bio, só nélküli mandulát egyél.
2013. júl. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%

Sóhisztériát magam nem találtam sosem érthetőnek. Arra gondoltam lehetne még írni az otthon pörkölt mandulát. Ugye beáztatva (leázik a barna héj + kiáznak fitátok belőle ami az olajos magvak problémáját okozná, így jobbak) aztán sütőben pirítani, sós vízzel meglocsolva vagy csak megszórva, vagy természetesen sózás nélkül.


De nem tudunk, ha a vesénk rengeteg sót kiválaszt, aztán energiaigényes folyamattal visszaszívja a szűrletből mert fontos hogy minél kevesebb sót veszítsünk, akkor hogy lehet probléma a sófogyasztással.


Ismereteim szerint bizonyos típusú emberekre jellemző a sóérzékenység, akik veséje takarékosabb. Másoknak viszont a só alapvetően még hiányzik is, mert erősen terjed a sószegény táplálkozás (nátriumszegény táplálkozás).

2013. júl. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
utolsó igazad van, pont hogx több sót kéne enni, még az sem feltétlen nagy baj ha asztali sót figyastztunk ami ugyi kezelve van, de az igazi lenen a himalájai só, meg az ehhez hasonló tiszta sók
2014. okt. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!