Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » 100. Ilyen kérdés de hogy...

100. Ilyen kérdés de hogy fogyjak le?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok és egyre kétségbeesettebb. Már vagy egy éve próbálok fogyni. Görcsösen, de nem megy. Volt, hogy 15 napig nem ettem semmit, tudom hülyeség, semmire nem jó, de ezt tényleg már csak a kétségbeesés váltotta ki belőlem. Mostanában futok heti 2-3szor reggelente 2,5-3kmert. Elvileg megnagyobbodott a pajzsmirigyem. Lehet. Magas a vérnyomásom, de bírom a terhelést, tényleg. Borzasztó leírni, de megteszem. 180 centi vagyok és hozzá úgy 97 kiló. Nem tudom hogy sikerült idáig eljutnom. Hálistennek nem látszik, még az orvosok is meglepődtek, mikor mérlegre álltam. 85nél egyik sem saccolt többnek. De nem merek ráállni a mérlegre, eljutottam oda hogy Félek hogy mit fog mutatni. Kérlek, már nem tudok kihez segítségért fordulni.
2013. júl. 18. 22:52
1 2
 1/12 anonim válasza:
22%

16 évesen még sehogy nem akarj lefogyni, mert ezzel a szervezetednek ártasz. 180 centihez 97 kiló nem annyira vészes.

Viszont, ami segíthet: sok gyümölcs, zöldség, (nem fagyasztott, hanem friss, zöldségesből vagy még jobb a piacról), lehetőleg rengeteg saláta, hússal vagy sajtokkal. Fehér hús (szárnyas, lehetőleg csirke), hal. Napi két-két és fél liter víz - ez nagyon fontos, serkenti az anyagcserét. Csalántea: két hétig kúraszerűen napi egy bögre, frissen forrázva (nem szabad állni hagyni néhány percnél tovább) - ez méregtelenít, az serkenti az anyagcserét, és megint mennek le a fölösleges kilók. Spenótok, főzelékek nem lisztes rántással, hanem keményítővel habarva. Margarin helyett igazi vaj - tudom, hogy tömény zsír, de nem fúj fel, mint a margarin.

16 évesen még nagyon sok tápanyagra szükséged van, hogy később ne legyen egészségügyi problémád. Ez egy lazább diéta, lehet sokáig csinálni, mozogni mellette, és ami fölösleges rajtad, ettől le fog menni.

Azt a közhelyet meg gondolom már sokat elmondták neked, hogy még rengeteget változhatsz - én 16 évesen 70 kiló voltam, 159 centihez, aztán néhány év múlva minden fogyókúra vagy sport nélkül lefogytam 47 kilóra, aztán föl 50re, és azt azóta is tartom (most vagyok 26).

A futás helyett pedig inkább tornázz, vannak nagyon jó gyakorlatok.

Ja, és magas vérnyomásra a csalántea mellé igyál galagonyateát is (ezeket Herbáriákban elég olcsón be lehet szerezni).

2013. júl. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Nehogy már ne akarjon 97 kilóról lefogyni!


Kicsi zavar van a fejekben!


NEM fogyni tilos 16 évesen, hanem ész nélkül fogyókúrázni!

Az tesz be a szervezetnek!

De a 97 kilója ugyanúgy betesz!


Az életmódváltás SENKINEK sem árt. Se gyereknek, se felnőttnek!


2-3 óránként étkezz kis adagot (=napi 5 étkezés)!

Hagyd el a cukros üdítőket, nasikat, rágcsákat!

Fogyassz sok fehér húst és zöldséget!


Ugyan a paleo "rovat"-ban vagyunk, de a sovány sajtok, sovány túró sem az ördögtől való.

(Tápi! Az erjesztett tejtermékek egyáltalán nem úgy hatnak a szervezetre, mint a "nyers" tehéntej.)


Mozogj!

A futás a te súlyoddal nem épp a legésszerűbb. Könnyen kicsinálhatod a térdízületeidet egy életre.

A tempós gyaloglás sokkal kímélőbb.


A pajzsmirigyet rendbetételéhez tartanod kellene a napi max. 160 ch-t.

A magas vérnyomás miatt a zsíros húsokat kerüld és tojást se nagyon egyél (=mértékkel fogyaszd). Kávé is tiltólistás.

2013. júl. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Próbáltad már a kaloriabazis.hu-t? Ha nem eszel, akkor raktározásra áll a szervezeted, és utána még jobban fogsz hízni, egyél, ahányszor megéhezel, de csak kicsi, öklömnyi adagot. Hús, tojás, hal és zöldség legyen a zöme, némi gyümölcs, joghurt, délelőtt teljes kiőrlésű kenyér, 16 után már ne legyen semmi szénhidrát. Ebből van könyv és hanganyag is, keress rá neten, szerintem jó:

[link]

2013. júl. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja és mozgásként próbáld ki a jógát. Nem megerőltető, de jót tesz az egész testnek, pajzsmirigyet is helyrehozhatja, nem beszélve az anyagcseréről.
2013. júl. 19. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 poiu ***** válasza:

180/97 kilóval sikerült beküzdened magad a kórosan elhízottak táborába. Én 180/98-nál kaptam észhez és fogytam 20 kilót.

Én minden reggel mérlegre állok, nem eszem cukrot, keményítőt, hetente 2-3 x 40 perc erőedzés és mindenhová gyalog megyek. Ezzel átlag 10 naponta fogytam 1 kg-ot. Tartom több mint egy éve plusz-minusz 3 kg, de érdekes módon itt megállt.

Szóval ne pánikolj, ne csinálj semmi drasztikusat, egyszerűen ne egyél szemetet.

Fogynod muszáj, sajnos beteg vagy.

2013. júl. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
15%
Mi az hogy beteg, meg kórosan elhízott???? Ez az, emberek, nincs elég étkezési meg testképzavaros kamaszlány, hajrá...
2013. júl. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

6-os!


Márpedig AZ:

[link]


Te meg nem vagy eszednél!

A 180/97-ről fogyni vágyó (mert fogynia is KELL) egyedet NE vedd már egy kalap alá a 170 centi 60 kilóval 50 kilóra törekvő tinivel!

Az előbbinek KELL, az utóbbinak nem indokolt (max. csak formálódnia kell).

2013. júl. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Nyugi, van aki szerint kórosan elhízott vagyok, néhányan azt mondják, hogy csak pár kilót kéne fogynom, persze ők nincsenek tisztában a súlyommal. Én ettől nem fogom rosszabbul érezni magam, de köszönöm az aggódásodat, kedves utolsó válaszoló:)

2013. júl. 19. 09:31
 9/12 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Paleo diétával könnyedén lefogysz és mivel elhagyod a gabonát és a tejet, ezért rendbe jön a pajzsmirigyed is.
2013. júl. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 poiu ***** válasza:
Paleo, Atkins, Dukan, keress ezekre. Bármi jó, ami alacsony GI diéta, hogy helyre álljon az inzulin érzékenység, ami valószínűleg elcsesződött.
2013. júl. 22. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!