Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » A szénhidrátok a paleo gyengéj...

A szénhidrátok a paleo gyengéje, mit gondolsz?

Figyelt kérdés

A paleo szerintem azért működik "diétaként", mert gyakorlatilag egy energiaszegény vagy kalória-szegény diéta, ami azonban szerintem már alkalmatlan normális életvitelű emberek, így sportolók táplálkozásának biztosítására.

Én testépítő vagyok, és kb. 16 éves korom óta amúgy is "paleo-san" eszem: tojás, hús (csirkemell, pulykamell, makrélafilé, lazacfilé ha telik rá), zöldségek, de szénhidrátként eszem basmati rizset is, zabpelyhet és kölest is, amik már "nem paleo-k". A paleo diéta vagy étrend igen viccesen oldja meg a szénhidrát-evitel kérdését, ugyanis komolyan gondolja, hogy zöldségekből, gyümölcsökből, jam-ekből és mézből be lehet fedezni normálisan a szénhidrátbevitelt. Nekem a napi minimál szénhidrátszükségletem sport nélkül 300 g, sporttal 450 g. Ezt zöldségekből a 3-4 g/100 g mennyiségekkel napi 15 kiló brokkolival vagy paradicsommal tudnám befedezni. A gyümölcsök már jobbak, de fruktózzal (gyümölcscukor) fedezzem be a szükségletet? Picit egészségtelen, nem? A jam már hagyján, de milyen árban vannak és az nagyon nem passzol a húsokhoz és egyéb kajákhoz. Minőségi mézet ugyancsak nehéz beszerezni és nem tudok elképzelni hogy üvegszámra egyem.

Számomra a basmati rizs, köles és zabpehely miatt megy az edzés, amikor ezeket egy darabig kivettem, ÁLLANDÓAN éhes voltam, noha fogytam, de nem akartam, mert én sportolni szeretnék nem összeesni.

Számomra ezért nem működik a paleo,csak elemeit használom fel, de azok eddig is az egészséges táplálkozás alapelemei voltak. Ha nem lennék sportló, hanem csak nem-sportló, akkor SEM tudnám befedezni a szénhidrát-szükségletem normálisan paleo-val.

Miért nem veszik ezt észre az emberek?


2013. aug. 4. 18:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem mindenki szereti a szénhidrátdús táplálkozást, azért... Bár paleósan is lehet szénhidrátdúsan enni. A sok gyümölcsöt nem tartom egészségtelennek, ha lemozogja az ember a sok szénhidráttal bevitt kalóriát, legalábbis van, akinek ez megy és egészséges, én nem tudok rengeteg gyümölcsöt enni, valahogy nem kívánom.

Paleo ide vagy oda (nem vagyok paleós, csak közel állok hozzá), a legvadabb gyümölcsös napjaimon kívül (ma pl. dinnyét ebédeltem és uzsonnáztam, másból nem menne sok) nem viszek be sok szénhidrátot. A szénhidrátdús táplálkozástól éhes és enervált vagyok, más kérdés, hogy az extrém alacsony szint sem passzol nekem (40g CH tuti kevés, 80g kellemes, 200-nál állandóan eszem és éhes vagyok, de meg kell jegyeznem, nagyon kevés esetben számoltam ki a szénhidrátbevitelemet, de azokból ez jött le). A sok zöldség és az esszenciális tápanyagokra figyelés alapból megvan, talán túlságosan is, szeretem, ha a napjaim többé-kevésbé kiegyensúlyozottak, a mai egy kivétel a sok szénhidráttal és igen kevés fehérjével.


Röviden: A hatalmas szénhidrátigény számomra nem megalapozott, jobb nekem nélküle. De ha valamiért kell, a testem majd szól. Nem szoktam vakon követni dolgokat, sőt még tudományos alapokon, utánaolvasva sem, a testemnek nagy beleszólása van abba, ami ennyire erősen értinti...

2013. aug. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Jóféle termelői mézet pedig nem olyan nehéz szerezni, bár volt már, hogy nem tudtam azonnal szerezni, amikor elfogyott. De azóta ismerjük a környékbeli lelőhelyeket is, amik alapból útbaesnek, nem kell egy extra motorostúrát indítani a vásárlás érdekében ;)

Speciel alig eszem mézet, amióta majdnem-paleózom, igaz, én fogyni akarok (amire a paleo önmagában kevés, jegyzem meg) :) De főleg azért nem, mert a glutén elhagyásával elmúlt az addig gyakori édességvágyam. Ennek örülök, nem szeretem az illogikus dolgokat, a testemnek nem kell naponta édesség, akkor minek vágyom rá? Nem normális.

2013. aug. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

" A hatalmas szénhidrátigény számomra nem megalapozott,"


Na kérdező, itt meg is kaptad a választ. A paleó fanoknak átmosták az agyát, az orvostudomány eredményei sem számítanak, sőt, kimondottan az emberek életére törnek az orvosok meg a kutatók.

Teljesen mindegy, hogy mi az igazság, számukra az nem megalapozott... Ezzel nem tudsz mit kezdeni.

Majd amikor belebetegszenek (lehet, hogy ez beletelik pár évbe), rájönnek.

2013. aug. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Julie S ***** válasza:
Én meg azt vettem észre, hogy ha rendes mennyiségű zsírt és húst (vagy tojást) eszek, akkor nem vagyok éhes, függetlenül a szénhidrátmennyiségtől, és energiám is bőven van bármire (sportra is). Viszont ha úgy adódik, hogy a szénhidrát dominál egy napomon (akármekkora mennyiségben) és húsból meg zsírból kevés jut, akkor egész nap éhes vagyok és csak a kajára tudok gondolni.
2013. aug. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

_Nem csak ez a paleo. Sok paleos szaktekintély szerint a sima krupli, rizs, édesburgonya is jó meg még más hasonlók.

Itt van pl ez: [link]

Nekem pl ilyesmi jött be :P [link] kockahas egész évben :)

2013. aug. 5. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Energiát zsírból is lehet nyerni nem csak CH-ból.
2013. aug. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

Az egészséges táplálkozás az evolúciós múltunk miatt potenciálisan kalóriaszegény.. és lehet az állandó, sok evésnek meglesz a maga rossz hatása. Nem éhezünk eleget, holott alkalmi éhezésekhez szokott a szervezetünk.


Ettől eltekintve a paleo önmagában nem kalóriaszegény, nem is chszegény. Csak a gyorsan felszívódó szénhidrátokat kerüli (nem?) de sok fehérje és zsír fogyasztható. Tehát.. rengeteg erőt ad harcművészetek, sportok gyakorlása mellé ráadásul kíméli a szervezetet, tehát gyorsabb a regenerálódás edzések után.


Amúgy mi az hogy "szénhidrát-szükséglet" ? Ilyet legutóbb akkor hallottam amikor sör erjedéssel foglalkoztam, és a primitív élesztőgombák szénhidrátokat vettek fel hogy életben maradhassanak. Ugyan már.. ki képzeli magáról azt, hogy szénhidrát szükséglete van? Kövér gyerekek és magányos cukorfüggő csajok..

2013. aug. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ketogén paleósok napi 30 gramm CH-t visznek be (saccperköbö) mégis jól vannak, edzenek, ízmot építenek, kutya bajuk. Zsírból sok mindent tud kezdeni a szervezet ám, de ezt egy CH függő nem tudhatja. ;)
2013. szept. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ismerek testépítőket, akik paleóznak. A kettő nincs összefüggésben, illetve fordítva inkább: azért paleóznak, mert ezt tartják egészségesnek.
2013. nov. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 loreal válasza:

7. válaszolónak: Azért, mert nem hallottál még arról, hogy szénhidrátszükséglet, az még létezik.

Pl. itt is olvashatsz róla: [link]

Én pl. ha semennyi CH-t nem eszem egy nap, vagy csak minimálisat, akkor hiába van energia a zsírból és a fehérjéből is, időnként úgy beszédülök, hogy menni alig bírok, pedig nem vagyok éhes. Így hát inkább nem játszom ezzel. Ez azt jelenti, hogy figyelek arra, hogy legalább gyümölcsöt ne felejtsek el enni. Nyilván nem az a lényeg, hogy az emberek kenyérrel, tésztákkal, csokikkal tömjék magukat. De a másik véglet, a 0 CH is veszélyes. Nem véletlen van a legtöbb élelmiszernek CH tartalma is, ami földünkön terem. (Az állat elvileg nem élelmiszer, de ettől még lehet fogyasztani)

Még egy cikk: [link]

2014. júl. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!