Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Ez így mennyire jó étrend?

Ez így mennyire jó étrend?

Figyelt kérdés
Körülbelül már lassan majdnem fél éve, hogy először próbáltam ki a paleo diétát. Rögtön el is kezdtem fogyni, de valahogy nem bírtam tartani, először csak kicsit bűnöztem, aztán persze visszajött minden az étrendembe, és vissza is híztam, amit lefogytam... De most eldöntöttem, hogy megcsinálom, ha másoknak sikerült, nekem miért ne? Szóval a reggelim rántotta lenne 2-3 tojásból, csak vizet iszok vagy teát (egy icipici nyírfacukorral). Az ebédem grillcsirke vagy más húsok (nem a zsírosak), persze hozzá uborka, paradicsom. Napközben eszek görögdinnyét, vagy esetleg sárgadinnyét. Vacsorára pedig vagy a rántotta, vagy ugyanúgy hús. Tudom, nem túl változatos, de nem vagyok egy főzőzseni, egyedül nem nagyon tudnám a mindenféle extravagáns dolgokat kivitelezni. Leginkább azért is álltam át erre az egészre megint, mert nem étkeztem túl egészségesen, és egy közeli családtagom rákos lett, ami eléggé megviselt, de emiatt rájöttem, hogy változtatnom kell. A rendszeres sport megvan emellett, mindennap biciklizek 10-20 km-t. Igazából 10 kg-ot szeretnék fogyni, 171 centi vagyok, a 60 kg lenne a jelenlegi cél. Azt mondják, nem látszom nagyon kövérnek, de a környezetemben körülbelül mindenki ilyen magasságú, és körülbelül 50 kg, szóval lehet inkább 20 lesz belőle, majd kiderül. Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!
2013. aug. 24. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jó, nekem már-már aszkétikusan puritán :D Bár én nem nagyon eszem húst, így teljesen más a nézőpontom, de amúgyis variálnék a körettel és mindenfélével, kedvelem a gasztronómiát. Hiába szórakoztat egy nyers uborka is (odavagyok érte mostanság), mégis szeretek új, érdekes dolgokat kreálni...

Úgyhogy szerintem példás a terved, biztos van, aki beszólna a gyümölcsre, én nem teszem, főleg, ha nem kilószámra eszed, de dinnyeszezonban azt is meg tudom érteni s nem hiszem, hogy attól ne fogynál le ;)

Sok sikert!

2013. aug. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2013. aug. 24. 20:03
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

Amit leírtál az jó, de szerintem is tegyél bele valami változatosságot. Arról nem is beszélve, hogy dinnyét most már nem nagyon fogsz kapni. A rántotta helyett lehet időnként főtt tojás.


Gyümölcsök közül egyél barackot, körtét, almát, narancsot!


Nagyon jó a natúr müzli (zabpehely lényegében) natúr joghurttal vagy tejjel, és egy kis gyümölccsel.


Igyál sok vizet! Télen jöhetnek a finom gyógyteák :) (persze ízesítés nélkül, de hidd el nekem, hogy nagyon meg lehet szokni az ízüket, kifejezetten finomak!)


Csinálhatsz magadnak zöldségsalátákat egy kevés olíva olajjal és balzsamecettel :)


Ezek mind egészséges és finom dolgok, és még profi szakácsnak sem kell lenni az elkészítésükhöz :)

2013. aug. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Óó, nagyon szépen köszönöm, hirtelen de éhes lettem! :D
2013. aug. 24. 21:06
 5/7 anonim ***** válasza:

Húst nagyon lehet variálni különféle fűszerekkel, próbálgasd ki őket.

Halat is egyél.

Ha paleózol, nyugodtan süthetsz tojást baconnel is.

Ebédre baconbe tekert csirkemell vagy csirkemáj.

Paleóban ehetsz olajos magvakat, kókuszreszeléket, magkenyeret tükörtojással, lágy tojással stb.

Zöldségekből sokféle van, érdemes variálni őket.

Gyümölcsből most jön a szilva, szőlő, füge, alma, körte, de dinnye és barack is bőven lesz még 3hétig.

2013. aug. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Julie S ***** válasza:

Csak egy kis megjegyzés: nem kell annyira kerülni a zsíros húsokat. A paleóban fontos a megfelelő mennyiségű zsírbevitel is.


171cm-hez nem rossz a 60kg, de ezt úgysem te döntöd el. :) Ha mindent jól csinálsz és nincs semmi rejtett betegséged, akkor az ideális súlyodra fogsz lefogyni.


És nem kell főzőzseninek lenni. Idővel belejössz a dolgokba és a gyakorlat sokat számít a kreativitásban. :)

2013. aug. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Első voltam.


Hármas, paleóról van szó, nem joghurtozik és zabpelyhezik... A dinnyével igazad van, sokáig nem tart, de a kérdező akkor úgyis átáll valami más gyümölcsre :)

Jaja, a zsírosabb dolgok és az olajos magok is mehetnek. Ha alacsony a szénhidrátbevitel, semmi gond akár a viszonylag magas zsírbevitellel sem (én 50% fölé szeretem belőni, mondjuk hús nélkül nem is lenne egyszerű jóllaknom máshogy. valamiből kell energia).


A rántottát viszont szerintem nem lehet megunni. Féléve eszem napi szinten akár többször, esélytelen. Bár ehhez nekem nagyon finom házi tojás kell. Valamint olykor tükörtojás ;) A főétkezésemet szoktam variálni (amikor nem rántotta az is). Már várom a sütőtökszezont, szuper ételeket ismerek vele. A szénhidrátbevitelemet megemeli, de annyi baj legyen ;)

Van egypár igen jó paleo blog, ízletes és egyszerű ételekkel tele, még jobbakat eszem most, mint korábban, amikor még több ételcsoport volt az étrendemben...

2013. aug. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!