Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Szeretnék elkezdeni paleózni....

Sága kérdése:

Szeretnék elkezdeni paleózni. Ehhez tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Az érdekelne,hogy:

mennyibe kerülne ez nekem egy hónapban?

van rajtam kb 5 kg zsír,ezt le tudom-e szedni evvel a hasamról?

Amugy fegyencedzem,90 kg 186 cm és 27 éves férfi vagyok.



2013. aug. 13. 11:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%

Hogy mennyibe kerül, az az étrendeden és a mennyiségen múlik (s hogy hol eszed, étteremben vagy otthon :P), a paleo nagyon, nagyon tág fogalom. Ahogy észrevettem, nekem ugyanannyiba kerül, mint a régi táplálkozásom (mindig is rengeteg zöldséget ettem s nem sok kész cuccot vettem boltban), igaz, kevesebbel is jóllakom.

Hogy mi kell Neked a fogyáshoz, azt nem tudom, egyesek pusztán a paleózással fogynak, én nem, de ha amellé kalóriadeficitet okozok a szénhidrátfogyasztásom mérséklésével (mert ugye simán lehet szénhidrátdúsan is paleózni) és mozgással, akkor tudok fogyni élvezetes táplálkozás és jóllakottság mellett is.

2013. aug. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,jöhetnének még vélemények.
2013. aug. 13. 12:30
 3/11 Julie S ***** válasza:
45%

Hát, hogy neked mennyibe kerülne, azt innen nehéz megállapítani. :) Attól függ, milyen igényeid vannak. Ha nem akarsz sütiket enni, sokat édesíteni, tejet és kenyeret pótolni, és megfelel az egyszerűség tojással, hússal, zöldséggel, gyümölccsel és magvakkal, akkor nem drága dolog a paleo.


Ha jól csinálod, akkor a valóban felesleges zsírnak el kell idővel tűnnie rólad. Férfiként meg főleg. :)


A fegyencedzéshez pedig hajrá! Az tök jó dolog! :) Szerintem a paleóhoz is jól passzol.

2013. aug. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"megfelel az egyszerűség tojással, hússal, zöldséggel, gyümölccsel és magvakkal"

Nekem megfelel pont így mert húsimádó vagyok,a tejtermékeket eddig se ettem max. kemény sajtot,mert nem bírja a gyomrom,a cukrot se igazán.A kenyérrel már más a helyzet,de megoldom hogy ne egyek,majd pótlom a napi ch bevitelem gyümölcsökből,meg zöldségekből.

2013. aug. 14. 20:45
 5/11 A kérdező kommentje:
Ja és köszi a választ mentek a zöldjelek.
2013. aug. 14. 20:46
 6/11 anonim ***** válasza:
45%

Ha komolyan gondolod olvasd Szendi Gábor könyvét, azokból sok mindenre választ kapsz.Nem tudom, merre laksz, de itt Fehérváron kezdőcsomagot is összeállítanak.

Jó paleozást!!

2013. aug. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi.Meg tudnád mondani hogy mi van a kezdő paleo csomagban?
2013. aug. 15. 23:00
 8/11 anonim válasza:
45%

Vannak paleo centrumok, kész ételekkel, buza finom liszt nélkül alternatív cukorral. Az a lényeg, hogy felejtsd el a kenyeret, tejet, cukrot, ha erre képes vagy már paleózol is. Készíts otthon tartárt, erősPistát, édesAnnát, és vegyél adalékmentes sót, amibe nincs csomósodásgátló. Tészták alapanyaga köményliszt, kenderliszt, tökmagliszt lenmagliszt, mandulaliszt, ezekből fél kiló kb. 1500-2000ft. A szőlőmagliszt kb4000ft.

Nagyából mindegy hol veszed meg az alapanyagokat, mert ezek forrása egy és ugyan az. 50-60forintos különbségek vannak. Egy fél kilós kenyeret kb. 500forintból lehet elkészíteni, nekem két napig elég. Négyadagos lecsó nyáron, ami teljesen paleo 600ft. nyáron. télen meg 1800ft. A süti sokkal drágább, télen nyáron. Egészség témában Tejfalusira is érdemes odafigyelni.

2013. aug. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
30%

Kenyeret lehet lenmagból is sütni, kilója 530ft... Megfelelő fűszerezéssel teljesen jó tud lenni, anélkül nekem nem szimpatikus.

Sós sütit remekül lehet szezámból, 1080ft/kg jobb helyen.

Persze egyáltalán nem muszáj efféléket enni, ahogy xillitet vagy hasonlót sem. Én úti ételnek alkalmazom a magkenyeret, itthon nem szoktam effélét enni és sütit is csak sok hetente eszem egy picit (az se drága, úgy csinálom, hogy ne legyen az :D). Így is sok olajos magvat eszem :D Használok mandulát is, jobbára olyan ételekhez, amihez 1-2 dkg kell (pl. galuska a levesbe :)). Finom, de kenyérhez, amikor csak jól akarunk lakni valamivel, feleslegesen drága lenne (2900ft/kg-ért veszem, ez nem rossz ár). Maglisztekkel nem foglalkozom, sok teteje nem lenne az én esetemben.

2013. aug. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. aug. 24. 11:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!