Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleosok!? (lent)

Paleosok!? (lent)

Figyelt kérdés

Szóval olyanok válaszát várom, akik ezt az életmódot folytatják, fontos lenne.

Elsőnek is: Azért szeretném kipróbálni, mert súlyt akarok tartani, azonban egészségesen élni és formálódni is. Lenne pár kérdésem:


1. Igaz az, hogy itt nem kell kalóriákat számolni, mert a paleo receptek egészségesek és nem hizlalnak? Mármint oké, gondolom nem kell túlzásba vinni a süti részét, de azon kívül értem.

2. Ha már süti... a paleo sütiket milyen gyakran lehet fogyasztani?

3. A paleo kenyér hogy a legjobb, és egy szelet mennyi kalória? (kb)

4. Nagyon drága ez az életmód?

5. Kinek milyen tapasztalatai vannak, jöhetnek tanácsok is, egész sztorik is, szívesen olvasok erről.


Végül pedig: Miért kezdtétek el és hogyan álltok hozzá?



2013. szept. 16. 19:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
23%
Először nézz utána az orvosok véleményének, ne azoktól kérdezd, akik bedőlnek ennek a szélhámosságnak. Paleóval NEM lehet egészségesen élni.
2013. szept. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Őszintén, szerintem igazad van. Legalábbis a sok magtól sok mindenkinek van hasmenése és ahogyan olvasgattam sok mindenki érzi magát rosszul (közérzet).
2013. szept. 16. 20:19
 3/19 anonim ***** válasza:
39%

kaloriákat számolni max azért nem kell, mert ezek laktató kalóriákban alacsony ételek. így nehéz sokat enni belőlűk. de a fogyás/hízás/súlytartást még mindig a kaloriaplusz/deficit irányítja.

A legjobb életmód az ami nem tartalmaz tiltásokat. nem mondja meg mit ehetsz és mit nem. egyél 90%-ban egészséges kajákat de párszor belefér egy süti egy szelet pizza vagy valami.

2013. szept. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
72%

A paleo életmód nem olajos mag és maglisztsütik evéséről szól.. ez egy divattá vált irány, drága és jobbjára értelmetlen.


Az ember hús és zöldségevő, a magliszt sütik csak tartható kompromisszumot jelentenek a hagyományos édességekkel szemben.. De nem érdemes heti 1-nél többször enni. Nem kell az édességek rabjává válni, bár még ezek okozzák a legkevesebb gondot más édességekhez képest, ez biztos.


1. nem nem kell, mert az elhízás oka nem a kalóriaszámolás hiánya, hanem a rossz táplálkozási szokások.

2. 1-2 hetente.. nincs baj velük

3. Google -> 'tökéletes buci' keress rá.

4. attól függ mit hozol ki belőle. a maglisztek drágák, de ezeket nem kellene erőltetni. az egészségesebb édesítők drágák, de nem kellene erőltetni. a nagyon bio hús drága, de jó volna erőltetni.. te húzod meg a határt mennyire akarsz odafigyelni az életmódodra, mi fontos neked.


5. jó tapasztalatok vannak. néha hallani olyat, hogy valaki rosszul lett mert nem evett kenyeret.. jókat nevetek az ilyeneken.. rengeteg egészséges embernek segített ez az életmód még jobb egészség, közérzet elérésében, beteg és elhízott emberekről nem is beszélve..

2013. szept. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
44%
Én sokkal fáradékonyabb voltam tőle, és szorulásom is gyakran volt. Pedig könyvet is vettem hozzá, és mindent elolvastam a neten is, szóval nem hasraütésszerűen csináltam. Biztos, hogy nem a zöldségektől, mert azt korábban is rengeteget ettem, szóval már visszaálltam a korábbi táplálkozásomra. Sok-sok zöldség, minél több frissen, mértékkel gyümölcs, húst csak ritkán eszem, tejtermékek közül csak sajtot néha. Kenyeret korábban is keveset ettem, de a hüvelyeseket imádom, hetente legalább kétszer van valami, és igyekszem kerülni a mesterséges cuccokkal telepakolt kajákat, üdítőket. Nekem ez vált be. A sok hús kikészített, alig volt erőm, állandóan puffadtam.
2013. szept. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Azzal van a baj, hogy reggel mivel nem itthon vagyok szendvicset tudok vinni, ami ugye kenyér. Igaz tk na de akkor is. Viszont ezek a paleo kenyerek magosak, nem biztos hogy bírnám Őket.
2013. szept. 16. 20:59
 7/19 anonim ***** válasza:
70%

Nem bírnád? azaz?


Hús, zöldségevő.. egyél tojást, halkonzervet.. valamit nem értettél meg, ha te reggelire kenyeret ennél. Akkor nem értetted meg hogy mennyi gondot okot kisebb mennyiségű teljes őrlésű kenyér is, hogy miért érdemes kerülni. Mármint, gondolom :)

2013. szept. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Julie S ***** válasza:
80%

(Tök vicces, hogy lassan minden paleós kérdéshez az első válaszolók k***ára nem a kérdésre adnak választ, csak kijelentik, hogy a paleo egészségtelen. Mintha azt a két-három odaböffentett sort komolyan lehetne venni... no comment.)



1. Nem kell kalóriát számolni, ha jól csinálod. Persze, ha élvezed a kalóriaszámolást, nyugodtan csinálhatod, de jól megválasztott étrend mellett tök felesleges és nem is életszerű.

Tojás, hús, zsír, zöldség, gyümölcs, magvak megfelelő arányban (!) való fogyasztása mellett nincs miért híznod.


2. Ezt embere válogatja. A sütik nagy része maglisztből, vagy őrleményből készül. Van, aki jól bírja a sok magot, van aki nem. Van aki jobban hízik tőlük, van aki nem. Ki kell tapasztalni. De az ember fő táplálékai nem az olajos magvak!


3. Erre nem tudok válaszolni, sosem sütöttem még ilyet és nem is fogok. De a neten rengeteg receptet és tapasztalatot találsz ebben a témában.


4. Az igényeidtől függően lehet nagyon drága is, de ki lehet jönni olcsón is. Ha nem sütögetsz sokat, nem édesítesz túl sokat, ha nem akarod folyton pótolni a tejet, a kenyeret a paleo változataikkal, akkor nem kerül többe, mint egy átlagos étrend.


5. Nekem jó tapasztalataim vannak az elmúlt évekből. Teljesen megfelel számomra a paleo, akár komolyabban sportolok, akár csak punnyadok. Mindig van elég energiám, soha ilyen jól nem aludtam azelőtt és a hangulatom sem ingadozik, mint ahogy régen.


Hogy miért kezdtem el? Mert húsz éves koromtól kezdve szinte minden étkezés után émelyegtem. Ez rányomta a bélyegét a mindennapjaimra. Teljesen tanácstalanná tett, úgy éreztem, hogy a testem azt csinál, amit akar és nekem semmi beleszólásom. Az orvos sem vett komolyan, én meg hagytam magam elzavarni, mert fiatal voltam meg mittomén...

Ez volt a fő oka, hogy aztán 25 évesen (2009 végén) belekezdtem próbaképp a paleóba. Ezen kívül azért bőven voltak panaszaim, de azokra nem hittem, hogy a paleo hatással lesz. Hetente 2-3 afta volt a számban szinte állandó jelleggel, rettentő allergiás voltam, fáradékony is, ingadozott a hangulatom, állandó és nagyon csúnya szőrtüsző gyulladásom volt a lábamon, a hasamon (nyáron nem mertem rövid nadrágot hordani, szoknyát még annyira sem), ezen kívül 173cm mellé 78 kiló voltam (amit én akkor nem láttam olyan óriási problémának, mert arányosan oszlott el rajtam a plusz súly).


Aztán amint belekezdtem a paleóba, gyorsan jöttek a változások. Fél év alatt -20kg (ebből 10kg másfél hónap alatt ment le), az émelygés azonnal megszűnt, ahogy elhagytam a glutént, az aftáim is elmaradoztak idővel. Tejtermékek nélkül az arcbőröm szebb lett és a szőrtüszőgyulladásom kb 2 hónap alatt nyomtalanul eltűnt, azóta sincs. Az allergiáimból mára csak mutatóba maradt pár napig egy kis tüsszögés, enyhe orrfolyás és szemviszketés, de ezt simán figyelmen kívül lehet hagyni, ellentétben a régi csalánkiütéses, elállíthatatlan orrfolyásos rettenetek után.


Szóval ilyesmi pozitív tapasztalatok után úgy döntöttem, hogy nem hagyok fel a paleóval, hiszen visszaadta a kontrollt a testem fölött. Azóta is tök jól vagyok már majdnem négy éve. Nemsoká szülök, és a terhességem alatt is minden eredményem rendben volt és panaszmentes vagyok (jó, leszámítva az első időszak durva hányásait, de az meg elvileg normális dolog - bár ez akkor nem vigasztalt túlzottan).

És én nem költök túl sok plusz dologra, szeretem a minél egyszerűbb ételeket. Mindig is szerettem a húst, azóta is bőven eszem. És sok gyümölcsöt is szoktam, mert nekem nem okoznak gondot és nem is hízom tőlük. (Ez aztán persze nem mindenkire igaz.)


Na hát kész kisregényt írtam. Remélem, elég kimerítő választ tudtam ezzel adni neked.


Amúgy nemcsak a klasszikus szendvics az, ami elvitelre alkalmas, ha nem otthon eszel. Egy kisebb dobozban szinte bármit el tudsz magaddal vinni, ami nem folyik túlságosan. Én is mindig megoldottam a dolgot, még csak túl nagy kreativitást sem igényel.

2013. szept. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
5-ös. Azt írod, hogy sok-sok zöldség és az is inkább nyersen, valamint ritkán hús. Leírnál pár ötletet, napi étrendedet? Nagyon szimpatikus amit leírtál. Én sem vagyok nagy húsevő, és szeretnék a paleóhoz hasonló életmódot folytatni, de eddig nem igazán sikerült, főleg a hús miatt, erőltetni meg nem akartam, hiszen nem kívánom.
2013. szept. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
83%
Nekem a paleó életmód még olcsóbb is, mint a korábbi -egyrészt kevesebb étellel is energikusabb vagyok (nyilván mert az minőségi kaja, nem csak ballasztanyag), másrészt a nasi, üdítő elhagyása összességében komoly spórolást jelent.
2013. szept. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!