Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleo diéta cukorbetegnek?

Paleo diéta cukorbetegnek?

Figyelt kérdés
4 éves keresztfiamnak paleo diétát javasoltak mert magas a cukra. Nem nagyon vagyok jártas benne, minden cikk, recept, vélemény érdekelne. Leginkább az érdekelne, hogy lehetséges-e úgy a váltás, hogy a kisfiú azért megszokott ételeket ehessen (pl. ma anyukámmal beszéltük hogy a rakott káposztánál a darálthúshoz a rizst mivel lehetne helyettesíteni és hasonlók) Előre is köszi mindenkinek!
2013. nov. 21. 15:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%

Igen, ennél jobbat jelenleg nem találtak még ki.


Rizst darált karfiollal szokták helyettesíteni, de nagyon megnehezítheti az étkezéseket ha mindenben a hagyományos ételeket próbáljátok utánozni. Ám tortáktól kezdve tésztákig nem lehetetlen.. ha idő/pénz/energia van rá, akkor bármi megoldható, szerencsére.

2013. nov. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
18%

Paleo diéta árt a szervezetnek, gyereknek pedig különösen. Csak ez ma divatos lett.

Az orvost kérdezd meg, hogy mit ehet a gyerek, ne ilyen botcsinálta okosokra hallgass.

A gyereked egészségével NE játssz!

2013. nov. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
57%

Ezt alá lehet támasztani valamivel?


Mert én nem bíznám orvosok kezelésére, táplálkozási ötleteire senki gyerekét sem, de meg is tudom indokolni miért. Mert még egy cukorbeteget nem gyógyítottak meg, illetve minden más krónikus betegség is tarol. Akkor ki árt az emberiségnek, ki képviseli a betegséget?

2013. nov. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
A háziorvos ajánlotta, hogy ezzel kordában lehet tartani a vércukrot.
2013. nov. 21. 17:24
 5/21 anonim ***** válasza:
78%

Persze hogy kordában lehet tartani. Csak amíg az orvosok többsége mást mond, addig mindig lesznek olyanok, akik kimondottan félnek attól, hogy mi lenne ha pl. nem ennének cukrot.


Az emberek igazából irracionálisak.. nem baj, kedves Kérdező te már jó úton jársz. Vagy mondjuk ti.


Milyen a keresztfiad állapota? Fiatalkori, inzulinfüggő cukorbetegség? Mert akkor sajnos csak viszonylagos javulás érhető el, bár ez is komoly minőségi különbség az átlag cukorbetegek életéhez képest.

2013. nov. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
95%
Én se vagyok paleo párti, de szerintem egy cukorbetegnek nagyon jó irányvonal, hiszen ha megnézed, hogy mit ehetnek, a paleo táplálkozás áll hozzá a legközelebb.
2013. nov. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
37%
Inzulinnal is kordába lehet tartani a cukrot, meg helyes étkezéssel, ami nem paleo. A szénhidrát kell valamennyi mennyiségben, ami nem 20-30 gr naponta.
2013. nov. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
94%

Tehát akkor Te a sok szénhidrátot és a sok inzulint képviseled.


Ez az én szememben egyszerűen már a betegség súlyosbítása és a gyógyszeripar éltetése. Fölösleges, sőt erkölcstelen irány. A befecskendezett inzulin káros. Minél kevesebbet kellene használni, ehhez viszont muszáj kevés ch-n maradni.

2013. nov. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
40%

Dehogy káros az inzulin, ennyi erővel minden embernek káros, mert van inzulinja...

Ugyanúgy műkődik, mint másokban a benne lévő.

Egy kis biológia: szénhidrát egyenlő energia. 20-30 grammból senkinek nem lesz energiája, így a szervezet vésztartalék miatt a zsírból veszi az energiát. Ez minden, csak nem egészséges...

Amúgy meg a cukorbetegek ennyi ch-nál simán elájulnak és kómába jutnak semmi inzulin miatt. Nem hiába, mivel nincs inzulin, a szervezet nem tudja az alacsony vércukrot se kezelni.

2013. nov. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Senki nem írta, hogy az inzulin káros, csak hogy a _befecskendezett_ az. Én nem megyek ebbe bele, mivel nem vagyok szakértő, van nekem vonzóbb csont is :D


A paleo nem jelent extrém alacsony szénhidrátbevitelt, sőt, egészen magasan is lehet tartani, ha valakinek az jön be.

Viszont a zsír is energiát ad, nemcsak a szénhidrát. Én energikusabb vagyok zsírra alapozva, mint szénhidrátra s más is van, aki így van vele. De nem muszáj ezt követni, a paleo nem írja elő a sok zsírt...

2013. nov. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!