Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Vissza lehet valahogy állítani...

Vissza lehet valahogy állítani eredeti állapotába a "szétszakadt" (striás) bőrt?

Figyelt kérdés
Sajnos én ostoba, eszetlen nagyon elhíztam. Soha nem voltam kövér lány, aztán kb 1 éve elkezdtem rohamosan hízni és most ott tartok, hogy 170 cm-hez majdnem 90 kilót nyomok :( Nagyon gyorsan híztam ezért a bőröm is megsínylette. A hasamon és a kezemen vannak leginkább nyomai. Nem mondom, hogy annyira durva, mert nem lilás színűek, inkább "csak" fehér, de nagyon csúnya :( Van megoldás? Jelenleg paleó diétázok és itthon edzek (Rubint Réka, Béres Alexandra, Norbi) Jó ez így?

2013. nov. 7. 21:11
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Nézz utána a kollagén-termelés fokozásának, segít rajta, de hosszú idő és teljesen sohasem jön rendbe a bőr.
2013. nov. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%

Azaz sok husi, bőrke, kocsonya, zselatin + c-vitamin.


De a paleo sem "csoda", a szétszakadt kötőszövetek.. majd évről évre halványulnak.

A szerencséd, hogy kb. csak téged érdekel. Legyél egészséges, jó nő és az egészet jelentéktelenné teszed ezzel.


De kérlek engedd meg, hogy írjak észrevételt az edzéseddel kapcsolatban.. oké?


Nem akarom most kérés nélkül ide írni a saját meglátásaimat.. de hidd el, hasznos lenne elolvasnod.


Tápi.

2013. nov. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Teljesen sajnos nem fognak eltűnni, akármit is csinálsz. A sport mindenképp jó, és sok folyadékot igyál, hogy rugalmas maradjon a bőröd, és jobb legyen az anyagcseréje. Egyébként ugyanez a probléma szokott lenni gyakran terhesség után is, és a body buildereknél, ha túl gyorsan nő az izomzatuk, és a bőrük nem képes alkalmazkodni a gyors változásokhoz.
2013. nov. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Egyébként a fent említett emberkék videói helyett a helyedben inkább elmennék futni (itt van egy tök jó edzésterv kezdőknek: [link] vagy egy edzőterembe. Sokkal hatékonyabb, barátokat is találhatsz, és sokkal jobban motivál a kitartó munkára, mint az otthoni videók.
2013. nov. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ :)

Tápi, nagyon szívesen veszem ha észrevételed, véleményed van, szóval akár itt, akár privátban nyugodtan reagálhatsz az edzéstervemre, mert nagyon kezdő vagyok és örömmel veszem ha valaki segít :)

A futásról annyit, hogy sajnos olyan településen (faluban) élek ahol nem szívesen megyek ki egyedül, mit tagadjam félek még nappal is egyedül kószálni mert sajnos olyan emberek élnek itt túlnyomóan akik beszólogatnak és tettlegesség is előfordult már (nem velem szerencsére). Nem akarok ebből etnikai kérdést csinálni szóval erről ennyit, úgyis mindenki tudja miről beszélek. Mivel falu ezért itt nincs konditerem, de amúgy sem szeretnék arra költeni. Esetleg fegyencedzés vagy insanity? Ezeknek több értelme lenne?

2013. nov. 8. 09:55
 6/10 Julie S ***** válasza:
77%

Sajnos a striák maradnak emléknek. Nekem első körben tizenévesen a növéstől lett tele a csípőm striával. Később még pár darab befigyelt a lassan felszedett +20 kilóm miatt.

Azóta újra vékony vagyok, a bőröm nem ronda, csak halványan látszanak a fehér csíkok, amik eddig még senkit nem zavartak. Engem sem. :)

És most vagyok túl egy terhességen (a korai hónapokban kisebb-nagyobb melléevéssekkel, de nagyrészt paleózva), ami alatt egyetlen új striám sem lett. Szóval esetemben nagyon jót tett a paleo a bőröm rugalmasságának.


Úgyhogy a megoldás annyi a striákra, hogy szokd meg őket és ezentúl vigyázz a bőrödre (Tápi jó dolgokat írt hozzá). :) Amúgy a paleo és a fegyencedzés jó párosítás szerintem. Én is nagyjából azt csinálom. :)

2013. nov. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%

Látod Kérdező, jól gondolod te. A futás egyébként még közbiztonságos helyen sem igazán biztonságos..


De pesten is bárhol megfojthatnak egy futó nőt, akit meg nem bántanak, annak maga a futás fog hosszú távon kárt okozni.


A fegyencedzésben igazából nincs kockázat, viszont mivel eléggé átfogó edzésterv, az egész testet átmozgatja és erősíti.


Ezt már csak speciálisabb tornákkal lehet kiegészíteni, de ezeket nem lehet akárhol megtanulni. Vannak olyan mély izomcsoportok amiket csak mondjuk egy-egy jóga gyakorlat, pilates-callanetics gyakorlat, vagy intim torna erősít, de alapvetően lehet építeni a fegyencre, bárkinek. Nagyon jó az ötlet!

2013. nov. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
93%

Ha van egy nagyobb szoba, előszoba, ott is futhatsz/kocoghatsz egy kicsit, 10-20 perc hamar lemegy (zenére, vagy tévére, hogy ne legyen olyan unalmas).


Pihej, aztán utána lenyomhatsz egy kis fegyencedzést, pilatest, callaneticset. Ezek mind nagyon jók, gyakorlatokat találsz a neten is.


Striák:

Én kamasz koromban híztam meg, de nagyon, azóta lefogytam, de a combom felső része elöl végig striás. Meg itt-ott asszem a vádlim is...Mindegy, tojd le te is, ahogy én (egyáltalán nem zavar,ráadásul a sikeres fogyásra emlékeztet :))))

2013. nov. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
34%

Tigrisminta, nehogy azt higgyétek hogy rossz az!


Táp.

2013. nov. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
90%

Nem lehet eltüntetni,maximum elhalványul.Nekem a karom van szétrepedve a kondizás miatt.Eleinte nagyon csúnya piros volt,de aztán idővel halványodott.Érdekes módon,akkor kevésbé látszik,ha lebarnulok(nem értem,hogy miért)


Próbáltam mindenféle krémet,de semmit nem értek.Talán egy szösszenetnyit halványodtak tőle.

2013. nov. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!